Malwina Tomżyńska
Malwina Tomżyńska
27 Mar, 2018 - 02:00

Profi Credit – co wyróżnia te pożyczki?

Malwina Tomżyńska

Szukasz szybkiej gotówki, ale Twoja historia kredytowa nie jest taka jak powinna? Poznaj Profi Credit, jedną z najpopularniejszych instytucji pożyczkowych w Polsce. Dowiedź się na jakich zasadach działa firma i sprawdź, czy możesz wnioskować o pożyczkę. Odkryj wszystkie plusy pożyczek pozabankowych.

Nieprzewidziane wydatki? Korzystna oferta? A może przeogromne zmęczenie i potrzeba wyjazdu na krótkie wakacje do ciepłych krajów? W każdym przypadku nieoceniona może okazać się firma posiadająca w swojej ofercie szybkie pożyczki. Przeanalizowaliśmy warunki udzielenia pożyczki przez Profi Credit, obecnie jednej z popularniejszych instytucji pożyczkowych na rynku. Sprawdź, czy możesz złożyć wniosek o pożyczkę i jak długo będziesz oczekiwał na wydanie decyzji o jej udzieleniu.

Kilku słów wstępu o Profi Credit

Profi Credit na polskim rynku pożyczek pozabankowych istnieje od 2004 roku, równolegle firma prowadzi działalność w Czechach, Słowacji, Rosji, Bułgarii oraz od jakiegoś czasu na Filipinach. Profi Credit oprócz korzystnej oferty szybkich pożyczek pozabankowych, prowadzi też rozległą działalność charytatywną.

Firma poza działalnością internetową, posiada rozległą sieć placówek w wybranych miastach w Polsce, do których można się udać w celu uzyskania informacji lub zawnioskowania o pożyczkę.

Profi Credit – dlaczego warto?

Firma zachęca swoich klientów do skorzystania z oferty pożyczek gotówkowych, gwarantując na stronie internetowej, że:

 • proces weryfikacji klienta i podejmowania decyzji pożyczkowej jest niezwykłe szybki, przez co pożyczki od Profi Credit są świetnym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach,
 • formalności są ograniczone do minimum, a firma wymaga od klienta naprawdę tylko niezbędnych dokumentów,
 • wstępną decyzję kredytową klient otrzymuje przez telefon – Profi Credit szanuje czas swoich klientów,
 • wysokość raty zostaje jak najbardziej dopasowana do potrzeb wnioskującego, dzięki czemu klient nie naraża się na nadwyrężenie swojego budżetu domowego,
 • każda kolejna pożyczka to lepsze warunki dla wnioskującego – Profi Credit ceni sobie lojalność swoich klientów.

Profi Credit – pożyczki indywidualne i dla firm

Profi Credit prowadzi działalność związaną z udzielaniem pożyczek pozabankowych klientom indywidualnym oraz firmom.

Pożyczka indywidualna od Profi Credit

Firma oferuje klientom indywidualnym pożyczki od 500 zł do 25 tysięcy zł, na maksymalny okres 36 miesięcy (3 lata). Oczywiście klientom dużo łatwiej wnioskować o mniejsze kwoty, których otrzymanie nie obliguje klienta do dostarczania dodatkowych dokumentów.

Firma przewiduje pożyczki do nawet 9 tysięcy złotych w ramach oferty bez zaświadczeń, na oświadczenie o dochodach. W przypadku wyższych kwot Profi Credit zastrzega sobie możliwość wymagania od klienta dodatkowych dokumentów w postaci np.:

 • zaświadczenia o dochodach,
 • potwierdzenia posiadania rachunku,
 • rachunku wystawionego na nazwisko klienta,
 • wyciągu z konta bankowego i innych.

Dodatkowym warunkiem starania się o maksymalną kwotę środków (25 tysięcy złotych) jest ukończone 30 roku życia przez wnioskującego.

Procedura wnioskowania o pożyczkę oraz otrzymania decyzji kredytowej jest niezwykle prosta i przebiega w kilku krokach:

 1. Kontakt z firmą przez stronę internetową telefoniczny lub osobisty w wybranej placówce (wypełnienie formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie internetowej, w którym podajemy nasze podstawowe dane: imię i nazwisko, numer kontaktowy, kod pocztowy oraz adres e-mail).
 2. Rozmowa z konsultantem / pracownikiem oddziału stacjonarnego, przekazanie najważniejszych informacji między innymi: dane osobiste i dochodowe.
 3. Oczekiwanie na kontakt ze strony Profi Credit po rozpatrzeniu wniosku kredytowego.
 4. Przelew pożyczonych środków na nasze konto bankowe.

Wybierając kontakt z przedstawicielami Profi Credit za pośrednictwem strony internetowej, mamy możliwość pozostawienia swojego numeru telefonu, a firma gwarantuje ze swojej strony błyskawiczny kontakt.

Jeżeli jednak nie lubimy korzystać z technologii komputerowych, firma umożliwia nam zawnioskowanie o pożyczkę za pośrednictwem najzwyklejszej rozmowy telefonicznej.

Dodatkowo, jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się punkt obsługi klienta Profi Credit, śmiało możemy się do niego wybrać w celu zasięgnięcia informacji oraz złożenia wniosku.

Kredyt dla firm

Oprócz standardowych pożyczek dla osób indywidualnych, Profi Credit oferuje klientom możliwość zawnioskowania o pożyczkę dla swojej firmy. W tym przypadku maksymalna kwota kredytowania wynosi 6 tysięcy złotych (minimalna kwota, podobnie jak w przypadku klientów indywidualnych, została ustalona na poziomie 500 zł).

O pożyczkę na firmę w Profi Credit mogą wnioskować osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą od minimum 3 miesięcy – dla tych osób firma udziela finansowania w kwocie do 4 tysięcy złotych, na podstawie oświadczenia o dochodach. Dla przedsiębiorców, których firma funkcjonuje od ponad 12 miesięcy, Profi Credit przewidział pożyczkę w maksymalnej kwocie 6 tysięcy złotych, na maksymalny okres 4 lat.

Dowiedz się więcej: Pożyczki dla firm – kiedy warto rozważyć tę opcję? >>

Profi Credit pożyczki – dla kogo?

Firma udziela finansowania:

 • osobom od 18 do 80 roku życia,
 • obywatelom Polski,
 • osobom które posiadają stałe źródło dochodu.
 • osobom zatrudnionym – ogromnym plusem jest możliwość wnioskowania o pożyczkę, w oparciu o rożne źródła dochodu (umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt menadżerski, umowa o dzieło, uprawa ziemi rolnej i inne),
 • emerytom i rencistom,
 • osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą.

Wymagane dokumenty

Do najważniejszych dokumentów wymaganych podczas składania wniosku o pożyczkę należy dowód osobisty. Ogromnym plusem jest fakt, że w przypadku niższych kwot, może okazać się on jedynym dokumentem wymaganym przez Profi Credit.

W przypadku kwot wyższych, przekraczających 9 tysięcy złotych, firma może prosić o dostarczenie jednego lub wszystkich z poniższych dokumentów:

 • zaświadczenia o zarobkach od obecnego pracodawcy,
 • wyciągu z konta bankowego, uwzględniającego ostatnie wpływy z tytułu wykonywanej pracy zawodowej,
 • rachunku za media, wystawionego na klienta.

Najważniejsze korzyści dla klienta płynące z wyboru Profi Credit

 • minimum formalności, poziom zaawansowania dokumentacji rośnie wraz z wnioskowaną kwotą,
 • pożyczka na oświadczenie o dochodach nawet do 9 tysięcy złotych,
 • akceptacja różnorodnych źródeł dochodu,
 • maksymalny okres kredytowania – 36 miesięcy,
 • wstępna decyzja kredytowa już podczas rozmowy telefonicznej,
 • honorowanie lojalnych klientów, którzy wraz z kolejnymi pożyczkami mogą liczy na lepsze warunki,
 • długie godziny pracy konsultantów telefonicznych (od pn. do pt. – od 7 rano do 19 wieczorem oraz w soboty od 8 rano do 13),
 • brak konieczności posiadania zabezpieczenia oraz żyrantów,
 • możliwość wnioskowania o pożyczkę, posiadając status studenta oraz stałe źródło dochodów,
 • w razie braku możliwości wyjścia z domu, firma umożliwia zamówienie wizyty / konsultacji domowej,
 • maksymalny wiek kredytobiorcy wynosi 80 lat,
 • spłata pożyczki dokonywana jest na indywidualny rachunek klienta (możliwość ustawienia zlecenia stałego w swoim banku),
 • dopasowywanie wysokości raty do indywidualnych możliwości wnioskującego,
 • minimalny akceptowany dochód z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 800 zł,
 • minimalny akceptowany dochód z tytułu renty lub emerytury wynosi 700 zł.

Profi Credit obecnie nie posiada w swojej ofercie pożyczki za 0 złotych, ostatnio bardzo popularnej na rynku usług pozabankowych. Mimo to, Profi Credit jest rozwiązaniem godnym uwagi, ze względu na wysokie maksymalne kwoty finansowania, długi okres kredytowania oraz uwzględnianie klientów, którzy posiadają już jakieś zobowiązania lub mają kiepską historię kredytową.

Darmowa pierwsza pożyczka jest sztampową ofertą wszelkiego rodzaju firm chwilówek, których wymagany okres spłaty następuje po maksymalnie 30 – 60 dniach od podpisania umowy. Profi Credit natomiast jest instytucją udzielającą pożyczek ratalnych, na okres nawet 36 miesięcy, czego tzw. firmy chwilówki nie są nam w stanie zaoferować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ