Michał Nielub
Michał Nielub
11 Sty, 2018 - 01:00
Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów

Prezent dla dziadka – 11 najciekawszych pomysłów

Michał Nielub

Wręczyć idealny prezent dla dziadka to nie lada wyzwanie. Co można podarować osobie, która uważa, że wszystko ma? Wybrać coś praktycznego czy może coś zabawnego?

Prezent dla dziadka powinien być dobrze przemyślany. Mężczyźni z natury są bardzo praktyczni, chociaż nie zawsze. Wyjątkowy prezent to taki, który idealnie wpasuje w gust oraz preferencje konkretnej osoby. W pierwszej kolejności warto upewnić się, czy dziadek jest osobą bardziej praktyczną, która uwielbia majsterkować, czy może jest osobą sentymentalną?

TOP 11 pomysłów: Prezent dla dziadka

11. Wspólny prezent na dzień Babci i Dziadka – album zdjęć

Zastanawiasz się, jaki wybrać prezent dla dziadka i babci? Warto zastanowić się nad tym, ile Waszych wspólnych zdjęć zalega gdzieś w telefonie lub na dysku twardym. Być może dobrym pomysłem będzie, by je wydrukować, ładnie oprawić i wręczyć z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dowiedz się więcej: Prezent dla babci – 11 najlepszych pomysłów >>

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - fotoalbum

10. Spotkanie rodzinne

Prezent dla dziadka nie musi być przedmiotem. Warto zastanowić się, kiedy tak naprawdę cała rodzina spotkała się ostatnio przy wspólnym stole? Być może takie spotkanie rodzinne będzie tym wyjątkowym prezentem, który dziadek najbardziej chciałby dostać?

Dowiedz się więcej: Pomysł na prezent dla teściów – TOP 7 >>

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - urodziny

9. Prezent dla dziadka – miłośnika skoków narciarskich

Dzień Dziadka i Babci wypada odpowiednio 22 oraz 21 stycznia. Nieco później odbywa konkurs skoków narciarskich w Zakopanem. Może warto połączyć rodzinne siły i wspólnie pojechać do zimowej stolicy Polski, by na własne oczy zobaczyć skoki polskich skoczków? Od czasów Adama Małysza jest to najbardziej popularny sport zimowy wśród Polaków.

Przy okazji samemu można udać się na stok, by pozjeżdżać lub po prostu pospacerować po górach. Dziadek i babcia natomiast z pewnością docenią urok zimowych spacerów, górskie powietrze i wizytę w basenach termalnych. Wrażenia z takiego wyjazdu z pewnością będą niezapomniane.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - lepienie bałwana

8. Wrażenia samochodowe jako prezent dla dziadka

Wyjątkowy prezent dla dziadka nie musi być nudny. Warto zainwestować we wrażenia, których ukochany dziadek nie zapomni na bardzo długo. Jeżeli jest miłośnikiem samochodów, warto rozważyć wykupienie przejazdu np. klasycznym samochodem po okolicy.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - samochód

7. Prezent dla dziadka majsterkowicza – narzędzia

Jeżeli dysponujemy dużym budżetem, warto pomyśleć o narzędziach. Taki prezent dla mężczyzny, będącego jednocześnie majsterkowiczem, który spędza sporo czasu w warsztacie, będzie strzałem w dziesiątkę.

Należy jednak pamiętać o tym, by wręczone narzędzia były dobrej klasy. Tylko w takiej sytuacji będzie to wyjątkowy prezent, który spełni swoje zadanie.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - zestaw narzędzi

6. Wyjątkowy prezent – tabliczki z przymrużeniem oka

Jednak jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem, który możemy przeznaczyć na prezent, warto rozważyć wręczenie upominku, który rozbawi dziadka. Jest to dopuszczalne nawet w przypadku, gdy dziadek jest wyjątkowo pragmatycznym człowiekiem.

Ukochany staruszek na pewno nie pozostanie obojętny wobec pamiątkowej tabliczki z zabawnym napisem np. „Warsztat rodzinny. Czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Najwyższa jakość wykonania” bądź „Nagroda dla najlepszego mechanika pod słońcem”. Taki wyjątkowy prezent z całą pewnością spowoduje, że uśmiech na twarzy dziadka nie zniknie przez dłuższy czas. Tabliczka, aby była udanym prezentem, powinna oczywiście odzwierciedlać hobby dziadka.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - tabliczka

źródło zdjęcia: spodlady.com

5. Kubek jako prezent na Dzień Babci i Dziadka

W każdym budżecie zmieści się również kubek z dowolnym nadrukiem. Taki prezent będzie idealny zarówno dla babci, jak i dziadka. Można w tym celu wykorzystać zdjęcie np. całej rodziny i zamówić dwa kubki, na których taka fotografia będzie się znajdowała.

Jeżeli chcemy dodatkowo sprawić niespodziankę, warto zamówić tzw. „magiczny kubek”. Są one z reguły w kolorze czarnym, jednak po wlaniu np. gorącej herbaty, zmieniają kolor na biały. Tym samym ukazują nadrukowaną fotografię. Za taki wyjątkowy prezent zapłacimy ok. 10 – 15 zł za zwykły kubek oraz 30 zł za magiczny.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - kubek

źródło zdjęcia: dirtyshop.pl

4. Prezent dla dziadka, by zadbać o zdrowie

Dziadkowie znani są ze swojego upartego charakteru, a także ogólnej niechęci do służby zdrowia. Z usług medycznych korzystają zazwyczaj wtedy, gdy już naprawdę źle się czują. Jednak z racji podeszłego wieku są narażeni na schorzenia, których leczenie jest skuteczne wyłącznie w przypadku odpowiednio wczesnej diagnostyki.

Warto zadbać zatem o zdrowie dziadka i wykupić mu prywatną wizytę u lekarza specjalisty lub zapisać na ogólne badania. Postawiony przed faktem dokonanym nie odmówi, co przyniesie wyłącznie same korzyści. Świetnym uzupełnieniem prezentu będzie wspólny obiad w restauracji bądź zaproszenie dziadka na dobrą kawę bądź herbatę do kawiarni.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - profilaktyka

3. Herbatka na dzień Babci i Dziadka

Dobrym pomysłem może być również podarowanie Babci i Dziadkowi opakowania dobrej herbaty. Istnieje wiele sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży tego typu produktów. Oferują bogaty asortyment, wśród których wybierzemy smak i rodzaj herbaty, który najbardziej będzie odpowiadać zarówno babci, jak i dziadkowi.

Jeżeli są to osoby jeszcze dosyć młode, warto rozważyć również zakup dobrej gatunkowo kawy. Najlepiej takiej, jakiej sami chętnie się napijemy w trakcie odwiedzin u ukochanych seniorów.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - herbata

2. Ręcznie wykonany upominek

Prace ręczne są zawsze wyjątkowym prezentem, a zwłaszcza te wykonane przez dzieci. Warto przygotować z nimi wspólny prezent, który będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Może to być np. ręcznie przygotowana laurka dla babci oraz spersonalizowana skrzynka na narzędzia dla dziadka. Fakt, że konkretny upominek został przygotowany przez ich najmłodsze wnuki, doda wartości tym przedmiotom. W szczególności sentymentalnych.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - scrapbooking

1. Wycieczka jako prezent dla dziadków

Ponoć starych drzew się nie przesadza. Tak uparcie twierdzą osoby w podeszłym wieku. Jednak może warto zafundować dziadkowi i babci wspólny wyjazd? Niekiedy bywa, że sami nie chcą zorganizować żadnej podróży z różnych powodów. Jednym z nich może być np. nieufność wobec biur podróży. Mogą również odczuwać niechęć, ponieważ wolą zaoszczędzone pieniądze oddać wnukom.

W tym przypadku warto wyczuć sytuację. Odpowiednio wcześniej pytać się o miejsca, które chcieliby zobaczyć, które są dla nich z jakiegoś powodu ważne lub jak chcieliby spędzić czas. Może zaręczyli się np. w Paryżu lub w Krakowie? Warto rozważyć różne pomysły, wiążące się chociażby z miejscem urodzenia, spędzenia młodości, ukończenia studiów itp.

Prezent na dzień babci i dziadka powinien przywołać miłe wspomnienia. Dlatego organizując dla nich wyjazd, warto zaaranżować wszystko w takich sposób, aby spędzili tych kilka dni w podobny sposób, jak kiedyś. Dzięki temu dostarczymy wrażeń i wspomnień, które pozostaną na długo w ich pamięci. Warto pamiętać również o tym, by taki prezent dla dziadka i babci przygotować wspólnie z całą rodziną.

Prezent dla dziadka - 11 najciekawszych pomysłów - dziadkowie

Prezent dla dziadka – inspiracje

Wyjątkowy prezent dla dziadka to taki, który go ucieszy. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wiek, gusta, doświadczenie życiowe oraz oczekiwania. Nawet pragmatyka może ucieszyć drobny upominek, który będzie w nim wzbudzać sentymenty. A może warto połączyć rodzinne siły, by zafundować coś naprawdę ekstra dla babci i dziadka?

Inspiracji i pomysłów jest mnóstwo. Najważniejsze, by wręczyć coś, co obudzi wspomnienia, zapewni wrażenia, będzie prezentem praktycznym lub ręcznie wykonanym np. przez wnuki. Im szybciej zaczniemy się nad tym zastanawiać, tym większa szansa, że prezent nie trafi na zakurzoną półkę z nietrafionymi podarunkami. Jeżeli w przygotowanie włożymy serce i zaangażowanie, wówczas możemy mieć pewność, że podarowany upominek spełni swoje zadanie oraz wywoła bezcenny uśmiech na twarzy ukochanego dziadka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ