• Spodziewasz się wizyty komornika? Dowiedz się, na czym dokładnie polegają czynności terenowe komornika, jakie uprawnienia ma komornik podczas zajęcia ruchomości, a także czego mu robić nie wolno. Poznaj też nowe zasady egzekucji, które będą obowiązywały od 2019 roku i które mają lepiej chronić dłużników.
  0
 • Bywa, że mandat za złe parkowanie wzbudza w pewnych przypadkach wiele emocji. Nie zawsze bowiem poczuwamy się do winy i zastanawiamy się wówczas, czy otrzymany mandat zapłacić, czy też liczyć na jego przedawnienie. A więc płacić czy nie płacić? Dowiedz się więcej i zdecyduj świadomie!
  0
 • Kontrahenci nie opłacają w terminie swoich faktur? Firma nie zapłaciła Ci za wykonaną pracę? Najemca zalega z opłatą czynszu? Chcesz się dowiedzieć jak sprzedać dług na giełdzie wierzytelności? Dobrze trafiłeś! Pokazujemy krok po kroku jak wystawić wierzytelność na sprzedaż. Czytaj dalej!
  0
 • Co kryje się pod terminem służebność osobista? Czym różni się ona od służebności gruntowej? Jakie prawa i obowiązki posiada osoba fizyczna objęta takim prawem? Czy warto skorzystać ze służebności mieszkaniowej? Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te i inne pytania związane z prawem, przeczytaj artykuł!
  0
 • Giełda długów (giełda wierzytelności) to miejsce, gdzie na sprzedaż wystawionych jest kilkaset tysięcy długów. Czy aby na pewno jest to legalne? Jakie długi mogą być wystawione? Kto może wystawiać długi? Na te i inne pytanie odpowiemy w niniejszym artykule, czytaj więcej!
  0
 • Wadium – słowo, które pojawia się przy temacie licytacji komorniczych i przetargów publicznych. Czym jest? Czy każda aukcja wiąże się z koniecznością uregulowania wadium? Na jakich zasadach działa i kiedy możemy spodziewać się zwrotu naszych środków. Podpowiadamy jak wyglądają aukcje związane z wadium.
  0

Licytacje komornicze to coraz bardziej popularna forma nabywania nieruchomości i przedmiotów, które pochodzą z majątku dłużnika. Mimo dużych zalet jakie daje udział w licytacji, każdy licytant nie może zapomnieć o kilku ważnych kwestiach. Jakich? W artykule prezentujemy najważniejsze zasady licytacji komorniczej.  
0
 • Znalazłeś w swojej skrzynce na listy pismo od komornika? Warto wiedzieć, w jaki sposób zachować się po otrzymaniu takiej wiadomości. Znajomość swoich praw i obowiązków może uchronić przed problemami, gdyż na takie pismo zawsze musimy w jakiś sposób zareagować. Co więc należy zrobić? Podpowiadamy!
  0
 • Jesteś aktywnym zawodowo rodzicem, który stara się połączyć rodzicielstwo ze swoją pracą? Opieka nad dzieckiem to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Sprawdź na jakie udogodnienia mogą liczyć rodzice. Dowiedz się, czy opieka nad dzieckiem przysługuje tylko w trakcie choroby i co zrobić żeby z niej skorzystać.
  0
 • Posiadasz zobowiązania, z których spłatą sobie nie radzisz? Zalegasz z podatkiem do urzędu skarbowego lub innej instytucji państwowej? A może borykasz się z problemem zajęcia komorniczego? Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem próby umorzenia swojego zadłużenia, sprawdź jak napisać podanie o umorzenie długu.
  0
 • Koszty komornicze związane są z każdą egzekucją długu dokonywaną przez komornika. Sprawdź, ile wynoszą i czy pobierana jest od nich opłata egzekucyjna. Dowiedz się, kto zazwyczaj ponosi koszty komornicze: dłużnik czy wierzyciel? Nie czekaj i poznaj najważniejsze informacje związane z kosztami dot. działań komornika.
  0
 • Nie czekaj na naliczenie odsetek. Dowiedz się, jak zapłacić mandat przez Internet, szybko i bez kolejek. Przygotuj mandat, PESEL i zaloguj się na swoje konto bankowe. Reszta zajmie tylko chwilę i gotowe! Dzięki temu zaoszczędzisz Twój cenny czas i unikniesz dodatkowych opłat. Dowiedz się więcej już teraz!
  0