• Dostałeś telefon od windykatora? A może zastanawiasz się nad zleceniem windykacji swoich należności kancelarii windykacyjnej? Sprawdź na czym polega windykacja długu, jakie koszty są z nią związane, na czym zarabia windykator i co możesz zrobić, jeżeli polubowne dochodzenie należności zawiedzie?
  • Będziesz miał postępowanie komornicze za niespłacone zobowiązania finansowe? Dowiedz się, co Cię czeka, czyli co może zabrać komornik podczas prowadzonej przeciwko Tobie egzekucji. Wyjaśniamy, ile komornik zabierze Ci z konta bankowego, ile z wynagrodzenia, a także co może zająć z majątku ruchomego.
  • Spodziewasz się postępowania komorniczego albo już toczy się przeciwko Tobie egzekucja długów? Sprawdź, czego nie może zająć komornik w trakcie czynności egzekucyjnych, czyli ile środków musi pozostawić Ci na rachunku, a ile z pensji, a także jakie rzeczy w mieszkaniu lub na posesji nie podlegają zajęciu.
  • Przedsądowe wezwanie do zapłaty to list, który wywołuje niepokój w odbiorcy i jest odbierany jako sygnał potencjalnych kłopotów. Kiedy więc zobaczysz go w swojej skrzynce, warto wiedzieć w jaki sposób zareagować, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Co należy zrobić, kiedy w nasze ręce trafi taka przesyłka?
  • Po pierwszej, nieudanej licytacji komorniczej, komornik zobligowany jest do ustalenia terminu, w którym będzie miała miejsce druga licytacja komornicza. Sprawdź, czym różnią się od siebie aukcje, jak przygotować się do licytacji i co dzieje się w przypadku, gdy druga licytacja komornicza okazuje się bezskuteczna.

O czym warto pamiętać gdy zapada decyzja o umorzeniu postępowania egzekucyjnego? Czy na tym etapie dłużnik może odetchnąć z ulgą i zapomnieć o ciążących na nim zobowiązaniach? Umorzenie egzekucji komorniczej - podpowiadamy, jak w dalszej kolejności powinien postępować dłużnik.