• Windykacja zagraniczna długu to często jedyna możliwość na odzyskanie swoich środków z zagranicy. Bez względu na to czy dług został zaciągnięty w kraju, a dłużnik ukrywa się za granica, czy jest wynikiem prowadzenia współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Sprawdź, co możesz zrobić aby odzyskać swoją należność.
  • Prowadzisz firmę i każdego dnia borykasz się z problemem nieterminowego spłacania należności przez twoich kontrahentów? Miękka windykacja to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Sprawdź na czym polega, kto może ją stosować i jakie korzyści może przynieść  stosowanie miękkiej windykacji w Twojej firmie.
  • Dostałeś telefon od windykatora? A może zastanawiasz się nad zleceniem windykacji swoich należności kancelarii windykacyjnej? Sprawdź na czym polega windykacja długu, jakie koszty są z nią związane, na czym zarabia windykator i co możesz zrobić, jeżeli polubowne dochodzenie należności zawiedzie?
  • Będziesz miał postępowanie komornicze za niespłacone zobowiązania finansowe? Dowiedz się, co Cię czeka, czyli co może zabrać komornik podczas prowadzonej przeciwko Tobie egzekucji. Wyjaśniamy, ile komornik zabierze Ci z konta bankowego, ile z wynagrodzenia, a także co może zająć z majątku ruchomego.
  • Spodziewasz się postępowania komorniczego albo już toczy się przeciwko Tobie egzekucja długów? Sprawdź, czego nie może zająć komornik w trakcie czynności egzekucyjnych, czyli ile środków musi pozostawić Ci na rachunku, a ile z pensji, a także jakie rzeczy w mieszkaniu lub na posesji nie podlegają zajęciu.
  • Spodziewasz się wizyty komornika? Dowiedz się, na czym dokładnie polegają czynności terenowe komornika, jakie uprawnienia ma komornik podczas zajęcia ruchomości, a także czego mu robić nie wolno. Poznaj też nowe zasady egzekucji, które będą obowiązywały od 2019 roku i które mają lepiej chronić dłużników.
  • Bywa, że mandat za złe parkowanie wzbudza w pewnych przypadkach wiele emocji. Nie zawsze bowiem poczuwamy się do winy i zastanawiamy się wówczas, czy otrzymany mandat zapłacić, czy też liczyć na jego przedawnienie. A więc płacić czy nie płacić? Dowiedz się więcej i zdecyduj świadomie!
  • Kontrahenci nie opłacają w terminie swoich faktur? Firma nie zapłaciła Ci za wykonaną pracę? Najemca zalega z opłatą czynszu? Chcesz się dowiedzieć jak sprzedać dług na giełdzie wierzytelności? Dobrze trafiłeś! Pokazujemy krok po kroku jak wystawić wierzytelność na sprzedaż. Czytaj dalej!
  • Co kryje się pod terminem służebność osobista? Czym różni się ona od służebności gruntowej? Jakie prawa i obowiązki posiada osoba fizyczna objęta takim prawem? Czy warto skorzystać ze służebności mieszkaniowej? Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te i inne pytania związane z prawem, przeczytaj artykuł!
  • Giełda długów (giełda wierzytelności) to miejsce, gdzie na sprzedaż wystawionych jest kilkaset tysięcy długów. Czy aby na pewno jest to legalne? Jakie długi mogą być wystawione? Kto może wystawiać długi? Na te i inne pytanie odpowiemy w niniejszym artykule, czytaj więcej!
  • Wadium – słowo, które pojawia się przy temacie licytacji komorniczych i przetargów publicznych. Czym jest? Czy każda aukcja wiąże się z koniecznością uregulowania wadium? Na jakich zasadach działa i kiedy możemy spodziewać się zwrotu naszych środków. Podpowiadamy jak wyglądają aukcje związane z wadium.

Licytacje komornicze to coraz bardziej popularna forma nabywania nieruchomości i przedmiotów, które pochodzą z majątku dłużnika. Mimo dużych zalet jakie daje udział w licytacji, każdy licytant nie może zapomnieć o kilku ważnych kwestiach. Jakich? W artykule prezentujemy najważniejsze zasady licytacji komorniczej.