Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
20 Mar, 2017 - 18:09
Pracodawcy 2017: Kto pojawi się w Polsce?

Pracodawcy 2017: Kto pojawi się w Polsce?

Anna Wezgraj da Silva

Rok 2017 to dobry czas na poszukiwanie pracy. Nowi pracodawcy pojawią się w wielu polskich miastach, m.in. w Płocku, Lublinie czy Opolu.

Pracodawcy roku 2017 obiecują wiele nowych miejsc pracy. W Polsce planowane są bowiem coraz to nowsze i ciekawsze inwestycje. Od nowoczesnej fabryki serwisującej silniki Boeinga, po największe w Europie przedsięwzięcie w branży meblarskiej czy otwarcie pierwszego w Polsce centrum logistycznego Zalando.

Nowi pracodawcy w Płocku

Płock, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT)

PPPT to obszar inwestycyjny zajmujący ponad 120 hektarów, oparty na trzech głównych komponentach: parku przemysłowym, parku technologicznym oraz parku naukowo-badawczym. Na rok 2017 na terenie PPPT zaplanowano powstanie nowych zakładów produkcyjnych o wartości 46,3 mln zł, z zadeklarowaną liczbą nowych miejsc pracy – minimum 182 etatów. Najważniejsze inwestycje zaplanowane na bieżący rok:

  • Amatech

Amatech to firma zajmująca się usługami elektrotechnicznymi. Przedsiębiorstwo planuje otworzyć zakład produkcji opraw i systemów oświetlenia awaryjnego. Firma planuje zatrudnić minimum 10 osób.

  • Centrostal Wrocław SA

Firma planuje budowę regionalnego ośrodka dystrybucji stali oraz produkcji prefabrykantów zbrojeniowych, w którym to na zatrudnienie będzie mogło liczyć minimum 12 osób.

  • Profi-Stal

Profi-Stal to przetwórca tworzysz sztucznych, specjalizujący się w produkcji granulatów i ramek międzyszybowych oraz rycyklingu tworzyw sztucznych. Zakład planuje zatrudnić co najmniej 20 osób.

  • Rol-Mar

Rol-Mar to producent części do maszyn rolniczych. W swoim centrum logistycznym planuje stworzyć miejsca pracy dla około 100 osób.

  • Centrostal Wrocław SA

Firma planuje zbudować ośrodek dystrybucji stali oraz produkcji preparatów zbrojeniowych. Oczekiwana ilość etatów to minimum 12.

  • CKTiS SA

CKTiS specjalizuje się w branży budowlano-montażowej. Na terenie PPPT planuje wybudować zakład produkcyjny oraz laboratorium badawcze, w którym zatrudnienie mogłoby znaleźć co najmniej 30 osób.

Dolny Śląsk – praca dla inżynierów

Środa Śląska, GE Aviation i Lufthansa Technik (koncern Xeos)

Nowe centrum serwisowe najnowocześniejszych silników lotniczych (m.in. Boeingów) to wielka inwestycja rzędu 250 mln euro, dzięki której na zatrudnienie będzie mogło liczyć 500-600 osób.

Projekt to ogromna szansa zawodowa dla wielu zdolnych inżynierów – stawia na nowe technologie oraz wysokie kwalifikacje pracowników. Budowa zakładu Xeos ma zostać ukończona w roku 2018.

Ogromna inwestycja meblarska

Suwałki, Fabryka Mebli „Forte” S.A.

Warta 700 mln zł inwestycja Forte zostanie zlokalizowana w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pracodawca przewiduje, że do roku 2020 powstanie aż 1 tys. nowych miejsc pracy!

To gigantyczne przedsięwzięcie stanie się największą w całej Europie inwestycją, jeżeli chodzi o branżę meblarską. Rozpoczęcie budowy hali magazynowej, zakładu produkcyjnego i fabryki zaplanowane jest na rok 2017, a zakończenie w ciągu kolejnych 3 lat.

Międzynarodowe centrum logistyczne pod Szczecinem

Gryfino, Zalando

Zalando – znana i lubiana odzieżowa firma wysyłkowa z końcem lata 2017 roku planuje otwarcie swojego nowego centrum logistycznego w Gryfinie. Hala magazynowa oraz budynek biurowy – inwestycja warta ponad 150 mln euro to obietnica nawet 1 tys. nowych miejsc pracy.

IKEA Lublin już rekrutuje!

Lublin, IKEA

Oficjalne otwarcie sklepu i centrum handlowego IKEA Lublin przewidziane jest już na drugą połowę 2017 roku. Szwedzka sieć meblowa oferuje około 200 etatów pracy w 8 różnych obszarach działalności. Pracodawca rozpoczął już rekrutację, która potrwa do maja 2017 roku.

Kariera w województwie warmińsko-mazurskim

Biskupiec, Horizont Project Development

Austriacka firma Egger, a dokładniej jej spółka Horizont Project Development planuje inwestycję szacowaną na 789 mln złotych.

Zakład przetwórstwa drewna w Biskupcu k. Olsztyna ma powstać na terenach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a całkowite zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2021. Zapewnienia pracodawcy obejmują również obietnicę pracy dla około 300 osób.

Międzynarodowy  inwestor z branży motoryzacyjnej

Opole, IAC Group

IAC (International Automotive Components ) to producent kokpitów samochodowych wielu znanych marek (m.in. Volvo).

Nowa fabryka tego koncernu  motoryzacyjnego będzie znajdować się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a planowany koszt inwestycji wyniesie 80 mln zł. Przedsięwzięcie to gwarancja nawet 600 nowych miejsc pracy. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na połowę roku 2017.

ZOBACZ RÓWNIEŻ