ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
23 Cze, 2018 - 03:00

Starasz się o pracę na stanowisku magazyniera? Sprawdź, co musisz wiedzieć na jej temat!

ARTYKUŁ PARTNERA

Coraz więcej fabryk, firm produkcyjnych i zakładów pracy poszukuje osób na stanowisko magazyniera. Sprawdź, dla kogo tego typu praca będzie idealna.

Z roku na rok rośnie liczba magazynierów. Duże potrzeby klientów oraz stale rozwijający się przemysł powodują, że większość fabryk, zakładów pracy oraz firm produkcyjnych wciąż poszukuje osób do pracy na magazynie. Jakie cechy powinien posiadać dobry magazynier i z czym wiąże się zatrudnienie na takim stanowisku?

Praca głównie dla młodych

Praca na magazynie, choć ma wiele zalet, do najłatwiejszych nie należy. Ze względu na jej specyfikę, od pracowników wymagana jest przede wszystkim duża wytrzymałość fizyczna. Kondycja przydaje się, chociażby ze względu na wielkość magazynu – ogromna powierzchnia powoduje, że w ciągu jednej zmiany pracownicy są w stanie przejść nawet kilka kilometrów!

Osoby rozpoczynające pracę na stanowisku magazyniera nie powinny więc mieć medycznych przeciwwskazań do noszenia ciężkich przedmiotów oraz intensywnego chodzenia – chorób kręgosłupa i schorzeń stawów.

Czy sprawność fizyczna wystarczy do pracy na magazynie? Niekoniecznie. Choć ma ona duże znaczenie, przydatne są też cechy takie jak umiejętność organizacji własnego czasu oraz zdolność do pracy w grupie.

Dlaczego są one tak ważne? Dostawy i niekiedy odgórnie ustanowiony czas na ich realizację wymuszają pracę pod presją czasu, dlatego wyłącznie osoby, które potrafią dzielić się obowiązkami, są w stanie dać sobie radę.

Liczne benefity pracownicze

Na temat pracy magazyniera narosło wiele stereotypów. Jednym z nich jest niska wypłata i zatrudnienie na podstawie tzw. „umów śmieciowych”. Choć nie da się w pełni wykluczyć tego rodzaju praktyk, to zdecydowana większość pracodawców unika takich rozwiązań.

Duże zakłady produkcyjne i fabryki, zarówno o zasięgu międzynarodowym (np. Bridgestone Stargard), jak i krajowym dbają o podstawowe prawa pracowników. Praca w takich miejscach daje stabilność zatrudnienia, czyli umowę o pracę, a tym samym możliwość zaciągania zobowiązań finansowych, takich jak np. kredyty mieszkaniowe.

Co więcej, oprócz stałej podstawy, pracownicy mogą liczyć na szereg premii (uzależnione od wypracowanej normy), które niekiedy są w stanie podwoić lub potroić ich pensje.

Pracownicy fabryk z ogromnym kapitałem mogą liczyć także na prywatną opiekę medyczną oraz liczne dofinansowania, np. na udział w imprezach sportowych.

System zmianowy

Ze względu na liczne dostawy i różne godziny ich przyjmowania, większość fabryk lub magazynów wprowadza system zmianowy. Najczęściej jest to praca na trzy zmiany:

  1. od 06:00 do 14:00,
  2. od 14:00 do 22:00,
  3. od 22:00 do 06:00.

Decydując się na zatrudnienie na stanowisku magazyniera, każdy przyszły pracownik musi być gotowy do pracy w późnych godzinach popołudniowych lub w nocy.

Intensywna aktywność w tej części dnia jest niezwykle męcząca, dlatego magazynierzy powinni prowadzić zdrowy tryb życia, żeby jeszcze dodatkowo nie obciążać swojego organizmu. I choć system zmianowy ma wielu przeciwników, to dla młodych ludzi jest np. szansą na pogodzenie pracy z nauką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ