ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
24 Gru, 2017 - 00:30

Pożyczkomat – czy warto skorzystać z serwisu i wziąć pożyczkę?

ARTYKUŁ PARTNERA

Potrzebujesz pożyczki online? Wypróbuj Pożyczkomat – najpierw jednak przeczytaj, jak działa i zdecyduj, czy warto skorzystać z tego serwisu.

Pożyczkomat to firma pożyczkowa, która dała się poznać m.in. dzięki telewizyjnym spotom reklamującym pożyczki za 0 zł. W jej ofercie znajdują się krótkoterminowe pożyczki online udzielane szybko i wygodnie za pośrednictwem Internetu. Firma należy do międzynarodowej grupy finansowej, która obsłużyła już przeszło 1 000 000 klientów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak działa serwis Pożyczkomat.pl i czy warto skorzystać z jego usług.

Pożyczkomat – kilka słów o firmie, do której należy

Marka Pożyczkomat należy do firmy Friendly Finance Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która jest częścią grupy finansowej Friendly Finance prowadzącej działalność pożyczkową także w Estonii, Czechach i na Słowacji.

W Polsce internetowy serwis Pozyczkomat.pl działa już od 2013 roku, od początku oferując krótkoterminowe pożyczki gotówkowe przez Internet. Z usług firmy można skorzystać wyłącznie online, ponieważ nie prowadzi ona placówek stacjonarnych.

Friendly Finance dba o wizerunek wiarygodnego pożyczkodawcy – należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i jako jedna z pierwszych firm pożyczkowych w Polsce dokonała obowiązkowego wpisu do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego od lipca 2017 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Oferta serwisu Pożyczkomat.pl

Friendly Finance w swoim serwisie Pożyczkomat.pl proponuje wygodne pożyczki online na dowolny cel w kwocie od 200 do 7500 zł z terminem spłaty od 7 do 35 dni.

Warto jednak zauważyć, że maksymalna kwota pożyczki 7 500 zł nie jest dostępna dla każdego. W Pożyczkomacie obowiązuje bowiem zasada, że wyższa kwota pożyczki dostępna jest dopiero po terminowej spłacie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Limity kwotowe pożyczek wyglądają więc następująco:

 • I pożyczka – nie może być wyższa niż 1 500 zł,
 • II pożyczka – może być w wysokości do 2 500 zł,
 • III pożyczka – może wynosić nawet 3 000 zł,
 • IV pożyczka – udzielana jest do kwoty 5 000 zł.

Dopiero po spłacie 6 pożyczek można ubiegać się o 7 500 zł.

Limitowanie wysokości kolejnych pożyczek jest zrozumiałe, ponieważ w ten sposób firma ogranicza ryzyko pożyczania zbyt wysokich kwot osobom nierzetelnym lub których na takie sumy nie stać. Jest to także korzystne dla samych klientów, którzy czasami zbyt pochopnie zaciągają zobowiązania przez Internet, zapominając, że muszą je zwrócić w krótkim czasie – w przypadku Pożyczkomatu termin spłaty pożyczki wynosi maksymalnie 35 dni.

Pierwsza pożyczka za darmo do 1 500 zł

Dla osób, które po raz pierwszy korzystają z usług Pożyczkomatu, firma przygotowała promocję, polegającą na tym, że udzielona im pierwsza pożyczka jest zwolniona ze wszystkich standardowych kosztów.

Taka darmowa pożyczka nie może być wyższa niż 1500 zł, jednak jej zaletą jest to, że za pożyczenie nawet takiej sumy pieniędzy nie trzeba płacić ani prowizji, ani odsetek. W wyznaczonym terminie spłaty pożyczki należy przelać do firmy dokładnie taką samą kwotę, którą się pożyczyło.

Dla kogo są przeznaczone pożyczki w serwisie Pożyczkomat.pl?

Z usług serwisu Pożyczkomat.pl mogą skorzystać wyłącznie osoby fizyczne, spełniające kilka dodatkowych warunków, muszą:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mieć polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania oraz zameldowania na terenie Polski,
 • nie mieć żadnych zaległości wobec pożyczkodawcy,
 • posiadać zdolność do zaciągnięcia zobowiązania (czyli przejść pozytywnie ocenę zdolności kredytowej).

Dowiedz się więcej: Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić? >>

Poza tym, aby móc dopełnić wszystkich formalności podczas wnioskowania o pożyczkę za pośrednictwem serwisu internetowego Pożyczkomat.pl, należy:

 • dysponować ważnym dowodem tożsamości,
 • posiadać rachunek bankowy założony na własne nazwisko i mieć do niego dostęp online,
 • mieć własny telefon komórkowy oraz adres poczty elektronicznej.

Warto zauważyć, że Pożyczkomat nie wymaga od swoich klientów przedstawiania żadnych dokumentów zaświadczających o uzyskiwaniu dochodów, nie trzeba więc przesyłać do firmy ani wyciągów z rachunku, ani zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach.

Krok po kroku: Jak wziąć pożyczkę w Pożyczkomat.pl

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług serwisu Pożyczkomat powinny przede wszystkim wygodnie usiąść przed komputerem lub urządzeniem mobilnym z dostępem do Internetu i przygotować sobie następujące rzeczy:

 • swój dowód osobisty,
 • numer rachunku bankowego,
 • telefon komórkowy.

Następnie należy otworzyć stronę Pożyczkomat.pl i przystąpić do złożenia wniosku o pożyczkę. Cała procedura jest bardzo prosta i polega na wykonaniu następujących kroków:

 1. Wybór kwoty pożyczki i terminu jej spłaty przy pomocy suwaka;
 2. Wypełnienie formularza w celu założenia konta w serwisie Pożyczkomat.pl (należy podać dane osobowe i dane do logowania na stronie);
 3. Wypełnienie krótkiego wniosku o pożyczkę;
 4. Zapoznanie się z treścią umowy online oraz zaakceptowanie jej warunków;
 5. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza na wskazane konto pożyczkodawcy (przelew służy do potwierdzenia danych osobowych pożyczkobiorcy oraz jego praw do rachunku bankowego, na który ma być przelana kwota pożyczki).

Szybka gotówka od Pożyczkomat.pl

Po dopełnieniu powyższych formalności należy zaczekać na decyzję o przyznaniu pożyczki. W tym celu firma musi najpierw ocenić zdolność kredytową klienta, np. pozyskując na jego temat informacje z Biura Informacji Kredytowej oraz rejestrów dłużników.

Dowiedz się więcej: Jak sprawdzić raport o sobie w BIK >>

Trwa to zwykle około kilkunastu minut, a odpowiedź o wyniku rozpatrzenia wniosku przesyłana jest klientowi SMS-em. Jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki jest pozytywna, pieniądze z jej tytułu są przelewane na rachunek klienta. Czas oczekiwania na przelew zależy od tego, w którym banku ma się rachunek.

Pożyczkomat zastrzega sobie maksymalny czas na realizację przelewu do 7 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy Pożyczki, jednak w praktyce środki najczęściej docierają do klientów jeszcze tego samego dnia.

Najważniejsze zalety i wady oferty Pożyczkomatu

Zanim skorzystamy z oferty serwisu Pożyczkomat.pl, warto wziąć pod uwagę wszystkie jego zalety i wady.

Pożyczkomat – najważniejsze zalety

Zalety, które wyróżniają firmę na tle konkurencji, to przede wszystkim:

 • pierwsza pożyczka za darmo dla nowych klientów,
 • dłuższy okres spłaty do 35 dni (większość firm oferuje termin 30-dniowy),
 • konkurencyjne koszty pożyczki,
 • wysoka maksymalna kwota pożyczki do 7 500 zł,
 • w przypadku problemów z terminową spłatą pożyczki istnieje możliwość rozłożenia zaległości na raty lub przedłużenia terminu spłaty,
 • prosta procedura wnioskowania o pożyczkę – całkowicie online,
 • przejrzyste zasady udzielania pożyczek, które są opisane zrozumiałym językiem na stronie internetowej firmy,
 • rozpatrywanie wniosków przez 7 dni w tygodniu.

Pożyczkomat – najważniejsze wady

Mimo aż tylu zalet Pożyczkomat nie wszystkim może się podobać. Do najistotniejszych wad serwisu zaliczyć należy między innymi:

 • limity kwotowe pożyczek,
 • długi maksymalny czas oczekiwania na przelew środków (do 7 dni roboczych),
 • sprawdzanie klientów w BIK i BIG.

Dowiedz się więcej: Różnice między BIG a BIK >>

Pożyczkomat to niewątpliwie jeden z lepszych serwisów oferujących szybkie pozabankowe pożyczki online. Osoby, które dotychczas nie miały okazji z niego korzystać, mają szansę pożyczyć dzięki niemu pieniądze za darmo, jednak muszą pamiętać o limicie kwotowym pierwszej pożyczki. Proste formalności i szybkie rozpatrywanie wniosków to z pewnością również duże atuty serwisu, które wpływają na wzrost liczby jego klientów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ