Malwina Tomżyńska
Malwina Tomżyńska
08 Lis, 2017 - 03:00

Pożyczki do domu – plusy i minusy

Malwina Tomżyńska

Nieprzewidziane wydatki? Pożyczki do domu to świetne rozwiązanie dla osób ceniących swój czas. Przeczytaj, kto może ich udzielić i na czym konkretnie polegają.

Coraz bardziej popularną formą chwilówek są pożyczki dostarczane prosto do rąk klienta w jego domu. To ciekawe rozwiązanie ma wielu swoich zwolenników, wśród których są osoby ceniące swój czas oraz dużo osób starszych. Za wprowadzenie na rynek usług pozabankowych takiej formy kredytowania odpowiada między innymi rosnąca konkurencja i chęć wyjścia naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów. W poniższym artykule prezentujemy produkt idealnie dopasowany i przygotowany pod każdego klienta czyli tzw. pożyczki do domu.

Jak działają pożyczki do domu

Pożyczki do domu to tak naprawdę nic innego jak chwilówka zapewniająca pełną obsługę w domu klienta. Oznacza to, że cała procedura kredytowa (od wniosku, przez otrzymanie pożyczki, aż do jej spłaty) realizowana jest w domu klienta. Jak to wygląda krok po kroku?

1. Wniosek o pożyczkę

Klient może złożyć wniosek przez Internet bądź wykonując telefon na infolinię, a w przypadku niektórych firm nawet SMS-em, czyli zawsze w zaciszu swojego domu.

2. Przekazanie decyzji kredytowej

Decyzja kredytowa przedstawiana jest klientowi bezpośrednio na stronie internetowej, otrzymywana za pośrednictwem SMS-a lub telefonicznie, czyli bez konieczności wychodzenia z domu.

3. Podpisanie umowy

W przypadku firm, których procedura kredytowa obejmuje obowiązek zawarcia pisemnej umowy z kredytobiorcą, umowa przesyłana jest do domu klienta za pośrednictwem kuriera. Następnie klient podpisuje umowę, a jeden z egzemplarzy oddaje pracownikowi firmy kurierskiej,

4. Przekazanie pożyczki

Klient może otrzymać pożyczoną kwotę przelewem na swoje konto bankowe, przekazem pocztowym (czyli pożyczkę doręczy listonosz) lub wybrać opcję przekazania pożyczki przez konsultanta danej firmy pożyczkowej, który umawia się z klientem na spotkanie w jego domu,

5. Spłata pożyczki

To ostatni element całej procedury pożyczkowej, którego realizację przewidziano także w taki sposób, by klient nie musiał opuszczać swojego domu – spłaty pożyczki można dokonać przelewem internetowym lub za pośrednictwem pracownika danej firmy pożyczkowej, który przyjdzie po należną ratę bezpośrednio pod umówiony adres.

Obecnie na rynku coraz więcej firm pożyczkowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wdraża do swojej oferty pożyczki do domu klienta, m.in. Lux Pożyczki (sprawdź tutaj) i Lendon.pl (sprawdź tutaj). Takie rozwiązanie ma jednak swoje plusy i minusy.

Dowiedz się więcej: SMS Kredyt – jak działa i czy warto? >>

Plusy pożyczki do domu

 • Możliwość wnioskowania o pożyczkę bez konieczności wychodzenia z domu,
 • Udzielona kwota dostarczana jest na domowy adres pożyczkobiorcy,
 • Możliwość spłaty rat pożyczki za pośrednictwem konsultanta firmy pożyczkowej, który odbiera pieniądze pod wskazanym przez nas adresem,
 • Możliwość znalezienia firmy pożyczkowej, nie weryfikującej klientów w bazach dłużników,
 • Najczęściej decyzja kredytowa jest natychmiastowa (do kilkunastu minut),
 • Minimum formalności (klient często nie musi przedstawiać dokumentów dochodowych).

Minusy pożyczki do domu

 • Mocno ograniczona wysokość udzielanych pożyczek,
 • Brak możliwości przedłużenia okresu kredytowania,
 • Wysokie koszty obsługi związane z koniecznością angażowania pracowników w wizyty domowe,
 • Wydłużona procedura kredytowa, w przypadku podpisywania umowy dostarczanej przez kuriera,
 • Dłuższy czas oczekiwania na pieniądze, w przypadku wyboru opcji „dostarczenie gotówki do domu”,
 • Wysokie oprocentowanie udzielanych pożyczek.

Pożyczki do domu to produkt, który powstał w odpowiedzi na rosnącą konkurencję na rynku pożyczek pozabankowych. Bez wątpienia jest to rozwiązanie, które wpasowuje się w potrzeby klientów indywidualnych.

Rozwiązanie dotyczące pełnej obsługi pożyczki w domu klienta jest idealne w przypadku np. osób starszych, schorowanych, niemogących z powodów zdrowotnych poruszać się samodzielnie, ale także dla zabieganych mam i osób ceniących swój czas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ