ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
20 Sty, 2017 - 13:09
Pożyczka przez internet – warunki i okres spłaty

Pożyczka przez internet – warunki i okres spłaty

ARTYKUŁ PARTNERA

Pożyczka przez internet jest wygodnym i prostym sposobem uzyskania pieniędzy. Standardowy czas spłaty to 30 dni, jednak istnieje możliwość przedłużenia terminu o kolejny miesiąc. Wtedy jednak płaci się wyższe raty. Warto więc stworzyć dobry plan spłaty. Gdy jednak zwrot pieniędzy w terminie nie jest możliwy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą pożyczkową.

Warunki udzielania pożyczki przez internet

Pożyczka przez internet jest przeznaczona dla osób nagle potrzebujących pieniędzy, dla których liczy się wygoda i uniknięcie zbędnych formalności. Jest to o tyle proste, że w komputerze lub smartfonie wybiera się potrzebną kwotę, a pieniądze pojawiają się na koncie. Cały proces odbywa się bez wychodzenia z domu. W przypadku mniejszych pożyczek (do kilku tysięcy złotych) nie potrzebne są żadne zaświadczenia ani szukanie żyranta. Podstawowymi warunkami są: wiek powyżej 18 lat, polskie obywatelstwo i posiadanie dowodu osobistego. W celu uzyskania większych kwot potrzebne są natomiast dokumenty świadczące o zatrudnieniu i osiąganych zarobkach. Niektóre firmy pożyczkowe korzystają z BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Sprawdzanie historii pożyczkowej zwiększa bezpieczeństwo zwrotu pieniędzy, dzięki czemu miesięczne oprocentowanie jest niższe. Każda firma zajmująca się udzielaniem pożyczek ma na swojej stronie internetowej dokładny opis warunków potrzebnych do otrzymania pieniędzy. Warto dokładnie przeanalizować te informacje przed wzięciem pożyczki.

Jak spłacać pożyczkę internetową w terminie?

Standardowy czas spłaty pożyczki internetowej to około 30 dni. Gdy jednak klient nie wyrobi się w określonym czasie, ma możliwość spłaty przez kolejny miesiąc, jednak z dużo wyższym oprocentowaniem. Aby uniknąć nieprzyjemności z tym związanych, warto rzetelnie podejść do problemu. Przede wszystkim trzeba pożyczyć sumę, której spłata będzie dostosowana do naszych możliwości finansowych. Koniecznie należy też umiejętnie zaplanować przyszły budżet z uwzględnieniem spłaty pożyczki. Warto w tym celu podzielić sumę pieniędzy na czas trwania pożyczki. Pozwoli to na oszacowanie, z czego należy zrezygnować, aby zwrot funduszy był bardziej realny. Elektroniczne harmonogramy bądź arkusze kalkulacyjne pomagają utrzymać samodyscyplinę. Takie programy pozwolą z większą dokładnością trzymać się wyznaczonej daty końca pożyczki.

Co w sytuacji, gdy nie możemy spłacić?

Gdy klient nie jest w stanie spłacić pożyczki internetowej w terminie, najgorszym rozwiązaniem jest unikanie kontaktu z firmą. Najlepiej zadzwonić lub udać się do przedsiębiorstwa w celu wyjaśnienia przyczyny problemu z płatnościami i znalezienia rozwiązania. Najprawdopodobniej należy kontaktować się z działem windykacji. Często bowiem istnieje możliwość dojścia do porozumienia z pożyczkodawcą, który może potraktować klienta ulgowo, nie naliczając zbyt wysokich kar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ