Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
23 Gru, 2017 - 01:00

Pożyczka Provident – na jakich zasadach i dla kogo?

Mariola Krzyżak

Provident to jedna z popularniejszych instytucji pozabankowych w Polsce. Na jakich zasadach można uzyskać pożyczkę oraz jakie są jej zalety i wady?

Dla wielu osób pierwszym wyborem podczas podejmowania decyzji o podjęciu pożyczki będzie Provident. Nic dziwnego, jest to najstarsza i jednocześnie jedna z najpopularniejszych instytucji pozabankowych w Polsce. Międzynarodowa firma działa na naszym rodzimym rynku już od 1997 roku oferując swoim klientom pożyczki na prostych i jasnych zasadach.

Pożyczka Provident – najważniejsze informaje

Instytucja pozabankowa zajmuje się udzielaniem pożyczek konsumenckich zarówno klientom indywidualnym, jak i osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. W swojej ofercie posiadają dwa rodzaje produktów:

 • Pożyczka Dopasowana – z możliwością obsługi w domu lub przelewem na konto,
 • Pożyczka Samoobsługowa – formalności można załatwić online.

Pożyczka Provident to produkt finansowy dopasowany do potrzeb klientów. Przede wszystkim konsument może liczyć na przejrzyste zasady i brak ukrytych kosztów. Do tego można liczyć na elastyczność w spłacie zadłużenia, firma przewiduje możliwość niewielkich opóźnień w regulowaniu płatności.

Przed podjęciem zobowiązania finansowego konsument zobowiązany jest spełnić następujące warunki:

 • być osobą pełnoletnią;
 • posiadać aktualny dowód osobisty;
 • posiadać stałe źródło dochodu.

Firma stosuje także zasadę odpowiedzialnego pożyczania. Oznacza to, że  bierze na siebie odpowiedzialność za to, komu i na jakich zasadach sprzedaje swoje produkty finansowe. Przed udzieleniem pożyczki Provident dokonywana jest ocena ryzyka kredytowego konsumenta. W weryfikowaniu danych instytucja korzysta z dostępnych baz informacji gospodarczych, a także bazuje na opinii doradcy klienta przeprowadzającego rozmowę z konsumentem.

Wysokość udzielanej pożyczki będzie więc zależała od sytuacji finansowej klienta, a wysokość rat będzie dopasowana do jego potrzeb w sposób, który nie obciąży w nadmiernym stopniu domowego budżetu.

Dowiedz się więcej: Różnice między BIG a BIK >>

Jak wygląda proces zaciągnięcia pożyczki w Provident?

Pożyczka Dopasowana

Pierwszym krokiem do uzyskania pożyczki w Providencie będzie nawiązanie kontaktu z instytucją. Można zrobić to za pomocą strony internetowej lub zadzwonić do centrum obsługi klienta. Można także osobiście wybrać się do lokalnego biura.

Następnie Provident dokonuje wstępnej oceny, a w dalszej kolejności odwiedza konsumenta w celu dokładniejszej weryfikacji zdolności kredytowej.

Dowiedz się więcej: Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić? >>

Po rozpatrzeniu wniosku klient otrzymuje umowę oraz formularz informacyjny, w którym zawarte są przejrzyste zasady dotyczące transakcji.

Po dokonaniu wszelkich formalności konsument podpisuje umowę, a środki zostają wypłacane w gotówce poprzez dostarczenie ich do domu lub przelewem na konto.

Provident oferuje system spłat w ratach tygodniowych lub miesięcznych. W zależności od preferencji klienta spłata może być uiszczana bezpośrednio w domu lub przelewem bankowym.

Pożyczka samoobsługowa

Wychodząc naprzeciw potrzeb klientów Provident przygotował produkt umożliwiający podjęcie pożyczki online. Formalności można załatwić szybko i wygodnie w zaciszu własnego domu.

Pierwszym krokiem będzie wypełnienie wniosku korzystając z formularza umieszczonego na stronie internetowej firmy. Należy podać w nim najważniejsze informacje, które pozwolą na zweryfikowanie klienta i ocenienie jego zdolności kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku konsument otrzymuje środki przelewem bankowym.

Pożyczka Provident - na jakich zasadach i dla kogo? - formalności

Zalety pożyczki Provident

 • Oferty dopasowane są do indywidualnych potrzeb klienta (elastyczny system spłat w różnych formach i różnych okresach czasowych, możliwość przesunięcia terminu spłaty, atrakcyjne pakiety medyczne),
 • Możliwość zaciągnięcia pożyczki o dużej sumie (do 15 000 złotych),
 • Przejrzyste zasady i brak ukrytych kosztów,
 • Możliwość przesunięcia terminu spłat,
 • Obsługa klienta różnymi kanałami komunikacji (od spotkań z doradcami, po możliwość wnioskowania pożyczki online).

Wady pożyczki w Provident

 • Weryfikowanie zdolności kredytowej poprzez sprawdzanie baz dłużników,
 • Potrzeba posiadania stałego źródła dochodów,
 • Nieterminowe spłacanie powoduje naliczenie karnych odsetek, a także zostaje wpisane do historii kredytowej konsumenta.

Provident to ważna marka na rynku instytucji pozabankowych udzielających pożyczek. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto dokładnie rozpatrzeć zalety i wady, aby dopasować produkt finansowy idealnie do swoich potrzeb.

ZOBACZ RÓWNIEŻ