ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
16 Mar, 2018 - 15:22

Pożyczka bez przelewu – alternatywne metody weryfikacji

ARTYKUŁ PARTNERA

Gdy sytuacja zmusi nas do zaciągnięcia pożyczki i znajdziemy instytucję finansową, która spełnia nasze oczekiwania, musimy w jakiś sposób potwierdzić naszą tożsamość. Zapewne słyszałeś o weryfikacji przez przelew, ale czy istnieją inne metody? Jeśli tak – czym różnią się od tej wspomnianej – są lepsze czy gorsze? Poniżej postaramy się wyjaśnić tę kwestię.

Weryfikacja przez przelew ma swoje wady

Może się zdarzyć, że zbliża się koniec miesiąca, a ty nie masz żadnych środków na koncie i wszystkie rzeczy w ostatnich dniach przed wypłatą kupujesz za gotówkę – brzmi znajomo? Ponadto, jeśli masz konto debetowe, twoje saldo może być ujemne. Dwie powyższe sytuacje sprawiają, że weryfikacja przelewem jest niemożliwa – nie pożyczysz więc pieniędzy od firmy, która sprawdza tożsamość wyłącznie w tej sposób.

Skąd w ogóle wzięła się ta metoda?

Jest to szybki, ale niestety niedoskonały, sposób ustalenia danych osobowych oraz numeru konta pożyczkobiorcy – należy pamiętać, że firmy świadczące usługi finansowe online nie zapraszają cię do biura w celu ustalenia twojej tożsamości, tylko muszą jakoś zrobić to przez internet. Przelew umożliwia potwierdzenie, że jesteś osobą, za którą podałeś się we wniosku. Z pewnością firmy obawiały się oszustw związanych z podawaniem fałszywych informacji, oraz wykazywały się troską o dane sensytywne klientów – w końcu przelew jest szyfrowany, a przesyłanie informacji mailem może się źle skończyć. Na szczęście czasy się zmieniają, technologia wciąż się rozwija i oferuje klientom firm pożyczkowych inne metody weryfikacji, o których piszemy dalej.

Alternatywa dla przelewu

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firmy pożyczkowe wprowadziły udogodnienie przy weryfikacji danych osobowych. Powstały aplikacje potwierdzające tożsamość bez przelewu. Są one powiązane z twoim kontem i automatycznie wysyłają potrzebne informacje do firmy pożyczkowej, której usługami jesteś zainteresowany – jedyne, co musisz zrobić, to zalogować się do swojej bankowości internetowej. Aplikacja poda firmie pożyczkowej dane osobowe i numer rachunku, a wszelkie dane wrażliwe będą bezpieczne.

Takie rozwiązanie jest pomocne, gdy nie masz nic na koncie, a potrzebujesz pieniędzy „na już”. Oszczędza ono także twój czas, co szczególnie istotne w podbramkowych sytuacjach. Jeśli chcemy bezpiecznie korzystać z aplikacji – albo na dobrą sprawę z każdego narzędzia internetowego mającego dostęp do naszych danych lub pieniędzy – musimy zachować ostrożność i zadbać o pewne środki bezpieczeństwa. Przede wszystkim, logując się do aplikacji ze strony firmy pożyczkowej, sprawdzajmy szyfrowanie. Poważne firmy maja odpowiednie certyfikaty, np. SSL. Poza tym zawsze warto sprawdzić, czy twój bank współpracuje z daną aplikacją, jeśli nie – będziesz musiał zrobić przelew weryfikacyjny.

Internet – kopalnia wiedzy

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące powyższych metod weryfikacji lub po prostu chciałbyś poznać opinie innych klientów firm pożyczkowych na temat wspomnianych opcji, odwiedź fora dyskusyjne i poczytaj komentarze w porównywarkach chwilówek np. https://7chwilowki.pl. Rankingi są bardzo pomocnym narzędziem przy poszukiwaniu ofert pożyczek – znajdziesz w nich dziesiątki chwilówek, będziesz miał więc w czym wybierać. Łatwo porównasz parametry pożyczek, na przykład zestawisz ze sobą RRSO kilku ofert i sprawdzisz rzeczywiste koszty usługi. Poznasz także opinie pożyczkobiorców, którzy korzystali już z usług występujących w porównywarce firm.

Internet pozwoli ci także zweryfikować wiarygodność danej instytucji finansowej. Zawsze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące danego pożyczkodawcy, sprawdź listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Jeżeli znajdziesz tam sprawdzaną firmę, zrezygnuj z jej usług. Dobrze, jeśli instytucje pozabankowe posiadają certyfikaty potwierdzające jakość swojej działalności oraz są zrzeszone np. w Związku Firm Pożyczkowych. Zawsze lepiej dobrze sprawdzić, od kogo pożyczasz pieniądze niż potem żałować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ