ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
13 Mar, 2018 - 08:13

Pośrednictwo pracy jako pomoc w uzyskaniu wymarzonej pracy

ARTYKUŁ PARTNERA

Pośrednictwo pracy to udogodnienie zarówno dla kandydatów poszukujących pracy, jak i dla pracodawców, którzy na dane stanowisko w firmie chcą znaleźć idealnego pracownika. Dowiedz się więcej na ten temat!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak długą drogę przeszedł proces rekrutacji na poszczególne stanowiska? Jeszcze niedawno był on bardzo prosty i wyglądał następująco: kandydat zainteresowany podjęciem pracy w danym przedsiębiorstwie udawał się do jego siedziby i zostawiał tam swoją aplikację w postaci CV i listu motywacyjnego. Następnie był on skazany na bezczynne czekanie na decyzję osób odpowiedzialnych za dział HR, poprzedzoną co najmniej jedną próbą skontaktowania z firmą, aby nieco „przyspieszyć” i pomóc w podjęciu werdyktu. Dziś na całe szczęście mamy możliwość skorzystania z usług pośrednictwa pracy.

Zupełnie inaczej niż kiedyś

Wraz z rozwojem Internetu, sposób poszukiwania zatrudnienia stanął na głowie! Teraz możemy wysłać ogromną liczbę aplikacji do równie okazałej liczby firm w przeciągu jednej godziny. Takie działanie ma swoje plusy, takie jak dotarcie do większej liczby potencjalnych pracodawców, lecz z drugiej strony, zastanówmy się: ilu ludzi robi tak samo, jak my? Szansa na to, że ktoś wysłał znacznie ciekawszą aplikację niż my, jest zbyt wysoka. Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Świetna szansa

Otóż jedną z największych szans w dzisiejszych czasach jest skorzystanie z usług pośrednictwa pracy, które w naszym kraju nadal bywa traktowane nieco po macoszemu. Dzięki takim jednostkom proces rekrutacji wygląda znacznie inaczej, niż to jak do tego przywykliśmy. Polega ono na wywróceniu hierarchii do góry nogami – to pracodawcy szukają pracowników! Oczywiście swoją rolę w tym wszystkim odgrywają pośrednicy. Z usług pośrednictwa pracy możesz skorzystać za pośrednictwem strony https://lobohr.pl/oferta-dla-pracownika/

Potrzeba pomocy

Dlaczego firmy podejmują takie decyzje? W większości przypadków wynika to z braku odpowiednich struktur zajmujących się zasobami ludzkimi. Nie ulega to żadnym wątpliwościom, że czasami zlecenie takich procesów poza przedsiębiorstwem jest znacznie tańsze. Skąd biorą się oszczędności? Otóż nie musimy angażować naszych zasobów, takich jak chociażby czas wykorzystywany na przeprowadzanie dodatkowych rekrutacji z kandydatami, którzy nie staną się członkami naszego zespołu. Gdy skorzystamy z usług pośrednictwa pracy, będziemy mogli mieć pewność, że kandydat (lub kandydaci!) będą na pewno mogli wykazać się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, adekwatnymi dla danego stanowiska.

Podsumowanie

Zastosowanie pomocy w zakresie pośrednictwa pracy ma swoje plusy, zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Pierwsza grupa zdecydowanie skraca drogę do uzyskania wymarzonej pracy, poprzez dopasowanie naszej osoby do wolnych stanowisk na rynku, natomiast druga korzysta z tej drogi jako kapitalnej okazji do znalezienia idealnego kandydata, dającego wartość dodaną do swojego zespołu. A ty? Czemu jeszcze nie korzystasz z pośrednictwa pracy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ