• Dobrze dobrane opony motocyklowe są jednym z kluczowych elementów decydujących o bezpieczeństwie w trakcie jazdy, a także odczuwanego komfortu. Warto wiedzieć, że rodzaj posiadanego motocykla wpływa na to, jakie ogumienie należy do niego dopasować. Inne opony założymy do choppera, a jeszcze inne do cruisera.
  • Oznaczenia na oponach informują o wszystkich najważniejszych parametrach ogumienia w aucie. Jakich? W naszym artykule wyjaśniamy wszystkie zagadnienia z tym związane. Ich znajomość ułatwi wybór najlepszych opon, dzięki którym jazda samochodem będzie bezpieczna i satysfakcjonująca.
  • Niewłaściwe przechowywanie opon może być powodem ich deformacji. Sprzyja to także powstawaniu uszkodzeń oraz innych defektów. Prawidłowe magazynowanie ogumienia uzależnione jest od tego, czy będą to całe zestawy kołowe wraz z felgami czy same opony. Poznaj kilka podstawowych zasad odnośnie przechowywania opon.
  • Koszt wymiany opon zależy od wielu różnych czynników. Warto mieć tę świadomość już na etapie zakupu auta, ponieważ rozbieżność cenowa w świadczeniu tej usługi jest znacząca. Znaczenie mają zarówno: typ felgi, rozmiar i rodzaj opony, a nawet miejscowość, w którym znajduje się zakład wulkanizacyjny. Poznaj szczegóły!
  • Jak wybrać ciche opony letnie? Jakie są najcichsze modele i czy warto rozważać zakup ogumienia z klasy budżetowej? Wybór opon letnich jest szeroki na rynku, jednak jeżeli komfort akustyczny jest dla nas najistotniejszy, warto mieć świadomość tego, na co zwrócić uwagę, by nasze oczekiwania były spełnione.
  • Chociaż czysto teoretycznie nie istnieją przepisy zabraniające, by latem używać opon zimowych, to istnieją konkretne przeciwwskazania z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy. Opony zimowe latem znacznie tracą na swoich właściwościach, o czym decyduje przede wszystkim budowa tego rodzaju ogumienia.

Czy wiesz, że wymiana oleju w skrzyni automatycznej jest działaniem wydłużającym jej żywotność? Odkładanie w czasie tej czynności może spowodować poważne awarie, których naprawa jest bardzo kosztowna. Dowiedz się, jak wymieniać olej w skrzyni automatycznej oraz którą metodę wybrać - statyczną czy dynamiczną?