• Jak wybrać ciche opony letnie? Jakie są najcichsze modele i czy warto rozważać zakup ogumienia z klasy budżetowej? Wybór opon letnich jest szeroki na rynku, jednak jeżeli komfort akustyczny jest dla nas najistotniejszy, warto mieć świadomość tego, na co zwrócić uwagę, by nasze oczekiwania były spełnione.
  • Chociaż czysto teoretycznie nie istnieją przepisy zabraniające, by latem używać opon zimowych, to istnieją konkretne przeciwwskazania z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy. Opony zimowe latem znacznie tracą na swoich właściwościach, o czym decyduje przede wszystkim budowa tego rodzaju ogumienia.
  • Czy wiesz, że wymiana oleju w skrzyni automatycznej jest działaniem wydłużającym jej żywotność? Odkładanie w czasie tej czynności może spowodować poważne awarie, których naprawa jest bardzo kosztowna. Dowiedz się, jak wymieniać olej w skrzyni automatycznej oraz którą metodę wybrać - statyczną czy dynamiczną?
  • Skrzynia CVT jest jednym z najnowszych rozwiązań w dziedzinie automatycznych przekładni biegów. Technologia ta ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. Dlaczego? Poznaj zasady działania skrzyni CVT, jej zalety i wady, najczęstsze usterki, a także dowiedz się, jak jeździć automatem z CVT.
  • Kiedy przychodzi czas na to, by założyć opony letnie? Producenci sugerują, że najlepszym moment następuje, gdy temperatury przekraczają 7 stopni Celsjusza. W takich warunkach ogumienie zimowe zaczyna szumieć i szybciej się zużywać. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o oponach letnich i ich użytkowaniu.
  • Skrzynia DSG stanowi wyposażenie aut z koncernu Volkswagena oraz marek siostrzanych. Sprawdź, czy samochód wyposażony w tę skrzynię biegów jest wart zakupu. Poznaj najważniejsze zalety i wady skrzyni DSG oraz dowiedz się, jakie są najczęstsze jej awarie i z jakimi kosztami naprawy trzeba się liczyć.

Zużycie paliwa to jeden z istotniejszych czynników wpływających na nasz budżet domowy. Część aut wyposażona jest w kalkulator spalania w komputerze pojazdu, jednak nie zawsze jest dokładny.