ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
30 Paź, 2019 - 16:00
Pop-art – makijaż na halloween rodem z komiksu

Pop-art – makijaż na halloween rodem z komiksu

ARTYKUŁ PARTNERA

Od miesiąca zastanawiasz się, jak pomalować twarz na halloween? Masz dosyć wiedźm, czaszek i wampirów? Jeśli straszne stylizacje to nie twoja bajka i najlepiej czujesz się w wyrazistym, kolorowym make-upie, możesz wykonać łatwy makijaż na halloween w stylu pop-art. Ten intrygujący look sprawi, że na imprezie trudno będzie oderwać od ciebie wzrok!

Makijaż pop-art krok po kroku

Makijaż w stylu pop-art wywodzi się ze sztuki współczesnej i jest ciekawym pomysłem na to, jak pomalować twarz na halloween. Jego wykonanie jest szybkie, łatwe i wymaga zastosowania wyłącznie podstawowych kosmetyków. Kilka prostych kroków sprawi, że w mgnieniu oku zamienisz się w postać z komiksu.

Zanim przystąpisz do wykonywania makijażu, zrób peeling twarzy, dzięki któremu twoja cera będzie idealnie wygładzona, a ty zapomnisz o problemie odstających skórek. Jeśli make-up ma pozostać w nienaruszonym stanie przez całą noc zabawy, musi mieć odpowiednią bazę w postaci primera lub lekkiego kremu nawilżającego.

Gdy twarz jest przygotowana, rozpocznij makijaż od nałożenia podkładu, a następnie utrwal go pudrem. Nie zapomnij o soczystym różu, który ożywi twoje policzki. Teraz pora na komiksowe kontury. Czarnym eyelinerem w pędzelku podkreśl kości żuchwy, kości policzkowe, grzbiet nosa, łuk kupidyna oraz brodę. Jeśli chcesz, możesz zrobić to także na szyi oraz obojczykach.

Teraz pora na oczy. Na górnych powiekach rozprowadź wyrazisty cień w kolorze różu, a na dolnych namaluj błękitne łezki. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim kosmetyki kremowe, ale możesz wzmocnić efekt cieni, dodając do nich odrobinę wody. Aby stylizacja wyglądała jak najbardziej komiksowo, znów sięgnij po eyeliner i obrysuj kontury na powiekach oraz łzach.

Możesz także narysować wydłużoną kreskę. Gdy oczy są gotowe, mocno wytuszuj rzęsy lub doklej sztuczne dla bardziej dramatycznego efektu. Makijaż pop-art charakteryzuje się mocnymi i przerysowanymi brwiami, więc nie bój się przesadnie ich podkreślić – właśnie o to tutaj chodzi.

Jeśli chcesz nadać twarzy bardziej komiksowego charakteru, możesz ją wykropkować przy pomocy czerwonej pomadki lub konturówki. Nie musisz jednak robić tego na całej twarzy. Efekt ten będzie dobrze wyglądał również w wersji minimalistycznej, na przykład na kościach policzkowych, po jednej stronie czoła, na szyi.

Czerwoną lub jaskraworóżową pomadką pomaluj usta i tak, jak w przypadku oczu, obrysuj ich kontur czarnym eyelinerem. Teraz pora na dodanie efektu światła – w tym celu użyj białego eyelinera, którym podkreślisz usta. Wystarczą delikatne białe plamki na dolnej i górnej wardze, aby wyglądały jak trójwymiarowe. Zrób to samo na łzach, a także podkreśl łuki brwiowe. Dla bardziej komiksowego efektu możesz założyć perukę, pomalować paznokcie na wyrazisty kolor oraz dobrać ubranie, które będzie rzucało się w oczy, na przykład czerwoną sukienkę.

Makijaż pop-art jest gotowy! Pamiętaj, że to tylko jedna z propozycji, jak pomalować twarz na halloween. Tego dnia ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia, więc bądź kim chcesz i baw się dobrze!