ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
19 Lis, 2017 - 01:00
Pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników

Pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników

ARTYKUŁ PARTNERA

Święta Bożego Narodzenia już za pasem. Jakie są najpopularniejsze pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników?

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas na docenienie swoich pracowników. Jako pracodawcy rozważamy w tym czasie różne upominki oraz organizację świątecznej imprezy firmowej. Co szef powinien podarować swoim pracownikom, aby byli zadowoleni i firmową Wigilię wspominali z uśmiechem? Oto najpopularniejsze pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników.

Pieniądze, bony świąteczne, karty przedpłacone

Najprościej  jest obdarować pracownika środkami pieniężnymi i przelać dodatkowe pieniądze bezpośrednio na jego konto. Możemy też podarować bon świąteczny. Mamy na rynku szeroką ofertę takich bonów, zwanych również bonami podarunkowymi lub towarowymi, które mają różne nominały. Można je wykorzystać w określonych sieciach handlowych i mają dość długi okres ważności.

Wygodną i coraz popularniejszą formą wśród pracodawców są przedpłacone karty podarunkowe. Tutaj oferta również jest szeroka i swoim pracownikom można sprezentować kartę do wybranego centrum handlowego.

Istnieją również podarunkowe karty przedpłacone Mastercard oraz Maestro, które są akceptowane wszędzie tam, gdzie honorowane są ich tradycyjne odpowiedniki. Stanowi to zdecydowanie najwygodniejszą formę dla pracowników, gdyż dzięki takiemu rozwiązaniu nie są ograniczeni do jednego centrum handlowego.

Dowiedz się więcej: Visa czy Mastercard: która karta płatnicza lepsza? >>

Świąteczny zestaw upominkowy

Taki zestaw sprawdza się zawsze pod warunkiem, że zawiera produkty wysokiej jakości, takie jak:

  • markowe alkohole,
  • kawa czy herbata klasy premium (można dodatkowo dołożyć przyprawy korzenne),
  • praliny,
  • konfitura,
  • plastry limonki w syropie,
  • wyborny miód.

Tylko od nas (jako szefów) zależy, ile przeznaczymy na to pieniędzy. Takie zestawy można bowiem dowolnie komponować, zaczynając od skromniejszych i kończąc na bardziej wyrafinowanych. Warto postawić na jakość i lepiej podarować jedną butelkę dobrego alkoholu niż dużą paczkę złożoną z kaw, herbat czy słodyczy niskiej jakości.

Pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci

Jeśli większość naszych pracowników ma dzieci, warto rozważyć również paczki dla najmłodszych. Można je przygotować samemu lub skorzystać z oferty jednej z licznych firm, które specjalizują się w świadczeniu takich usług.

Jeśli chcemy żeby podarunki miały identyczną wartość, najkorzystniejsza będzie paczka ze słodyczami. Jednak w czasach powszechnych alergii i nietolerancji taka opcja nie wszystkim pracownikom może odpowiadać. Dlatego jeśli znamy dzieci pracowników i orientujemy się w ich potrzebach lub zainteresowaniach, możemy dostosować  zawartość paczki do wieku i poziomu rozwoju dziecka, a zamiast kosza słodkości sprezentować odpowiednią zabawkę lub bilet na jakieś wydarzenie.

Dowiedz się więcej: Na co zwracać uwagę kupując prezent dla dziecka? >>

Gadżety reklamowe jako prezenty świąteczne dla pracowników

Stanowią ciekawe uzupełnienie wcześniej wspomnianych prezentów świątecznych. Wprawdzie długopis i smycz nie wydają się już atrakcyjne, za to dobry głośnik Bluetooth, powerbank czy słuchawki z pewnością zadowolą niejednego pracownika. A może dobrej jakości kubek termiczny lub termos? Takie pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników to strzał w dziesiątkę! W połączeniu z paczką herbaty czy czekolady będą świetnym podarunkiem na długie zimowe wieczory.

Dowiedz się więcej: 20+ pomysłów na prezenty świąteczne dla każdego >>

Warto wiedzieć: Bez względu na to, na jaką formę obdarowania pracownika się zdecydujemy, stanowi ono jego przychód. Z tego powodu warto przeanalizować przepisy podatkowe lub skonsultować się z księgową. Przy spełnieniu określonych wymogów, pracownik może zostać zwolniony z płacenia podatku dochodowego i odprowadzania składek ZUS z tego tytułu.

Dowiedz się więcej: Jak wybrać wyjątkowy prezent dla każdego? >>

Wigilijna impreza integracyjna

A może warto pomyśleć o spotkaniu, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich?

Zaprośmy pracowników na tradycyjną kolację, podczas której prawdziwy Święty Mikołaj będzie rozdawać prezenty świąteczne. Albo zaszalejmy i zatrudnijmy agencję organizującą imprezy firmowe.

Dowiedz się więcej: Pomysły na zabawy integracyjne na Wigilię firmową >>

Agencja, ze względu na doświadczenie w dobieraniu rozrywki, może dostosować zabawę do czasu trwania imprezy, budżetu, a także relacji między pracownikami. Przykładowe scenariusze zabaw integracyjnych:

  • Ginie worek z prezentami. Pracownicy muszą pokonać przeróżne przeszkody by owe prezenty odnaleźć i uratować tym samym świąteczną imprezę.
  • Przygotowujemy liczne grupowe konkursy, dzięki którym pracownicy zdobędą prezenty.

Tak o to pracownicy mogą spędzić czas w oderwaniu się od codziennych obowiązków w sposób, który nie przypomina tradycyjnej imprezy integracyjnej.

Dowiedz się więcej: Wigilia firmowa – jak zorganizować i o czym pamiętać >>

Pamiętajmy też, że pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników można łączyć. W trakcie imprezy firmowej można rozdawać prezenty. Możemy też zorganizować imprezę firmową, na którą zaproszone zostaną dzieci. A same prezenty świąteczne mogą zawierać zarówno bon świąteczny, gadżet reklamowy, jak i dobrej jakości słodycze. Zatem Wesołych Świąt!

ZOBACZ RÓWNIEŻ