Michał Nielub
Michał Nielub
10 Lip, 2018 - 01:00
Pomysł na prezent dla teściów - TOP 7

Pomysł na prezent dla teściów – TOP 7

Michał Nielub

Jak wybrać najlepszy prezent dla teściów? Wszystko zależy m.in. od relacji z nimi, ich wieku oraz okoliczności. Nie bez znaczenia pozostaje też budżet jakim dysponujemy w danej chwili. Warto dokładnie się zastanowić, zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Poznaj TOP 7 najlepszych pomysłów!

Właściwie wybrany prezent dla teściów to taki, który ich zadowoli. Nietrafiony podarunek z reguły zalega nieużywany w szafie lub trafia na śmietnik. W zależności od relacji, w jakiej pozostajecie z teściami, reakcje na nieodpowiedni prezent będą różne. Warto uniknąć niezręcznej sytuacji i dokładnie zastanowić się nad tym, co podarować, by nie popełnić błędu.

TOP 7: Pomysły na prezent dla teściów

Wyjątkowy prezent wymaga wcześniejszego przygotowania. Dobrze, jeżeli utrzymujemy dobre relacje z teściami i znamy ich gusta, oczekiwania oraz potrzeby. Gorzej, jeżeli te stosunki są co najwyżej poprawne. Wówczas bezpieczniejszym wyjściem z sytuacji jest wręczenie raczej neutralnych przedmiotów, które nie wzbudzą żadnych kontrowersyjnych emocji.

Niezależnie od powyższych, warto się zainspirować! Poniżej publikujemy 7 udanych pomysłów na prezent dla teściów.

7. Książka dla miłośników literatury

W sytuacji, w której nie dysponujemy sporym budżetem na prezent dla teściów, a wiemy, że interesują się literaturą, a w dodatku mają wspólny ulubiony gatunek – książka będzie trafionym pomysłem na prezent.

Przede wszystkim dobra książka pozwoli im na relaks i wypoczynek, zwłaszcza jeśli będą czytać tę z preferowanego przez nich gatunku. Wartością dodaną jest fakt, że gdy już ją przeczytają – będą mieli nad czym dyskutować jeszcze przez dłuższy czas.

Idealnie, jeżeli taka książka będzie pochodziła z limitowanej serii i pięknie oprawionego wydawnictwa – dzięki temu poza walorami użytkowymi, będzie się ładnie prezentowała, gdy zostanie postawiona na półce.

Pomysł na prezent dla teściów - książka

6. Smacznie i prosto – czyli dobre wino z czekoladkami na zakąskę

Prezent dla teściów, który umili im wspólnie spędzane chwile? Dobrym pomysłem jest wręczenie dobrego gatunkowo wina oraz smacznych czekoladek. Aby taki podarunek był całkowicie trafiony, wymaga to od nas wcześniejszego rozeznania.

Dla koneserów alkoholowych trunków ogromne znaczenie ma fakt, czy wino jest czerwone czy białe, z jakiego szczepu winogron je wyprodukowano, a także rodzaj – słodkie, wytrawne, deserowe? Warto więc upewnić się, czy aby na pewno jest to rodzaj trunku, który jest lubiany zarówno przez teścia, jak i teściową.

Co do czekoladek, warto postawić na oryginalne pralinki, np. te ręcznie robione i personalizowane.

Pomysł na prezent dla teściów - pralinki

5. Organizer – dla domu i do pracy

Planer czasu również może okazać się strzałem w dziesiątkę. Będzie przydatny zarówno w wykonywaniu czynności zawodowych, jak i usprawni organizację codziennych zadań domowych. Pozwala na ustalenie precyzyjnego harmonogramu sprzątania, ułatwi sporządzanie listy zakupów, a także stanie się świetnym powodem do wspólnego zarządzania wolnym czasem.

Dowiedz się więcej: Darmowe aplikacje, które pomagają w zarządzaniu czasem >>

Pomysł na prezent dla teściów - organizer

4. Fotoalbum rodzinny – idealny prezent na emeryturę

Teściowe przechodzą niebawem na emeryturę lub już przeszli, i to całkiem niedawno? Rozważmy, by wręczyć im z tej okazji album z rodzinnymi zdjęciami.

Jest to pokolenie, które jeszcze przykłada dużo uwagi do fizycznie wydrukowanych fotografii. W większości przypadków nie zadowalają więc ich pliki graficzne zalegające gdzieś na dysku lub wrzucone do Internetu. Jeżeli jednak teściowie idą z duchem czasu, warto jednak pomyśleć o bardziej nowoczesnej formie prezentacji zdjęć – być może krótki, zabawny film rodzinny okaże się strzałem w dziesiątkę?

Pomysł na prezent dla teściów - fotoalbum

3. Bilet na wydarzenie kulturalne – inwestycja we wrażenia

Dobrze znasz swoich teściów i doskonale wiesz, że lubią spędzać wolny czas w teatrze? Warto rozważyć wręczenie im biletu na ciekawy spektakl do renomowanego teatru. Dobrym pomysłem jest np. wykup wstępu na koncert światowej gwiazdy lub ulubionego zespołu – niekoniecznie szerzej znanego.

Pozytywnym zaskoczeniem dla teściów będzie, gdy dodatkowo wręczymy im bilet na koncert zespołu, który już nie gra regularnie lub wznawia życie koncertowe.

Pomysł na prezent dla teściów - przedstawienie teatralne

2. Prezent dla aktywnych teściów? Kijki trekkingowe!

Twoi teściowe lubią aktywnie spędzać czas? Warto im wręczyć kijki trekkingowe. Nordic Walking szybko zyskuje na popularności, ze względu na płynące z niego korzyści. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią spacerować, jednak po jakimś czasie odczuwają dyskomfort i ból w okolicach lędźwiowych.

Kijki trekkingowe odciążają tę część ciała, w wyniku czego osoby z nich korzystające mogą spacerować znacznie dłużej, niż bez ich użycia.

Prezent dla teściów – sportowców to także inne rozwiązania. Właściwy wybór takiego podarunku uzależniony jest od tego, jak dobrze ich znamy. W zależności od preferencji, podarować można np. akcesoria do rowerów, pulsometr czy przedmioty związane z konkretną formą uprawianej rekreacji.

Pomysł na prezent dla teściów - Nordic Walking

1. Wyjątkowy prezent? Wakacje marzeń!

Wyjątkowy prezent wymaga równie wyjątkowej inicjatywy. Warto zaangażować całą rodzinę, by podarować teściom naprawdę coś niesamowitego. Wykupienie wakacji w miejscu, o którym oboje zawsze marzyli będzie czymś więcej niż tylko prezentem – będzie inwestycją w ich marzenia.

Wymaga to wprawdzie długofalowych przygotowań, planowania oraz organizowania. Zyskamy jednak pewność, że taki prezent dla teściów na długo pozostanie w ich pamięci.

Dowiedz się więcej: Grecja – wakacje marzeń >>

Pomysł na prezent dla teściów - zestaw wakacyjny

Jak wybrać właściwy prezent dla teściów?

Poniżej przedstawiamy także mini-poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie zdecydować się na konkretny upominek.

Uwzględnij okazję!

Duże znaczenie ma okazja z jakiej wręczany jest podarunek. Co innego powinniśmy podarować np. z okazji przejścia na emeryturę, zaś co innego powinno znaleźć się pod choinką.

Przykładowo dobrym prezentem na rocznicę ślubu będzie fotoalbum ze zdjęciami rodzinnymi lub spersonalizowana karafka z wygrawerowanymi inicjałami.

Prezent dla teściów – wrażenia czy przedmioty?

Kolejną kwestią do rozstrzygnięcia jest, czy podarować komuś niezapomniane wrażenia czy użyteczne lub ozdobne przedmioty. W tej pierwszej kategorii może się znaleźć np. wyjazd na niezapomniane wakacje do miejsca, w którym teściowie się poznali.

Wymaga to jednak dobrej znajomości potrzeb i oczekiwań teściów – każdy ma inne preferencje, trzeba więc uważać, by niechcący nie popełnić fatalnej w skutkach pomyłki.

Jeżeli relacje z teściami są mnie zażyłe, dobrym wyjściem z sytuacji jest wręczenie konkretnych przedmiotów. Mogą być one użyteczne, takie jak np. maszynka do golenia jako prezent dla teścia, a także ozdobne – biżuteria jako prezent dla teściowej.

Wspólne hobby a tematyczny prezent dla teściów

Jeżeli jednak podarunek jest na konkretną i wspólną okazję, warto pomyśleć o tym, by był on wspólny. Do takich okoliczności należą zwłaszcza wszelkiego rodzaju rocznice.

Warto, by wspólny prezent dla teściów uwzględniał ich hobby. Miłośnicy literatury zazwyczaj mają wspólne upodobania co do gatunków i stylów pisarskich. Dzieje się tak po wielu latach wspólnego mieszkania, wymiany myśli, rozmów oraz spędzania wolnego czasu we dwójkę. Będzie to wyjątkowy prezent pod warunkiem, że my również znamy te preferencje.

Jakie mogą mieć jeszcze wspólne hobby poza literaturą? Rozważmy czy teściowie lubią podróżować, spędzać czas w ogrodzie, oglądać filmy lub seriale. Przedmioty tematycznie nawiązujące do ich wspólnych zainteresowań będą wyjątkowymi prezentami.

Pomysł na prezent dla teściów - teściowie

Odpowiedni prezent dla teściów – czyli jaki?

Jak więc wybrać właściwy prezent dla teściów? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wynika to z faktu, że nie istnieje jeden uniwersalny rodzaj upominków dla teściów – każdy człowiek jest inny, ma indywidualne gusta, potrzeby oraz oczekiwania, często wynikające z doświadczeń życiowych.

Jeżeli nie jesteśmy pewni co do tego, czy wystarczająco dobrze znamy swoich teściów, w takim przypadku warto wręczyć jakiś drobny upominek, który nie wzbudzi większych emocji. Jeżeli jednak utrzymywane relacje są dobre lub bardzo dobre, można pomyśleć o czymś naprawdę wyjątkowym. Tak naprawdę największym ograniczeniem wówczas jest budżet, który można odpowiednio rozplanować, angażując w przedsięwzięcie całą rodzinę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ