Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
16 Maj, 2017 - 17:20
Pokój na poddaszu - 5 pomysłów na adaptację strychu

Pokój na poddaszu – 5 pomysłów na adaptację strychu

Anna Wezgraj da Silva

Sposoby na ciekawy pokój na poddaszu: styl eko czy industrialny? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokój na poddaszu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Z jednej strony jest to dość trudne wnętrze z powodu obecności skosów i słupów, a z drugiej strony trudno znaleźć tak wdzięczne i klimatyczne miejsce jakim jest właśnie poddasze.

Przy odrobinie wysiłku i pomysłowości będzie można się cieszyć wyjątkowym i przytulnym wnętrzem o niestandardowych kształtach. Oto kilka pomysłów na ciekawą adaptację strychu.

5 pomysłów na wyjątkowy pokój na poddaszu

1. Biel przepleciona ciemnymi akcentami

Odpowiednia kolorystyka panująca na strychu to podstawa, szczególnie w przypadku niedoświetlonych wnętrz. Drewniane słupy i belki pięknie komponują się z białymi ścianami oraz meblami właśnie w tym kolorze. Jasne barwy nie tylko rozświetlą i optycznie powiększą przestrzeń, ale dodatkowo ukryją różnego rodzaju nieregularności konstrukcyjne.

Aby przełamać jasne kolory i dodać całości smaku można wprowadzić również pojedyncze elementy w kontrastowym kolorze. Ciemne akcenty w postaci np. czarnego stołu, drewnianej podłogi lub szafki w ciemnobrązowym kolorze dodatkowo podkreślą wyjątkowość miejsca.

Dowiedz się więcej: Styl rustykalny w aranżacji wnętrz >>

Pokój na poddaszu - jasne kolory

2. Strych o charakterze eko

Pokój na poddaszu całkowicie udekorowany drewnem oraz przedmiotami z naturalnych materiałów będzie przytulny i pełen uroku. Styl eko to gratka nie tylko dla miłośników natury, ale również dla wszystkich poszukujących harmonii i wyciszenia.

Do drewnianej podłogi i belek idealnie będą pasować wiklinowe lub rattanowe krzesła, przedmioty wykonane z bambusa oraz koce i pledy w kolorach ziemi. Biele, beże i delikatne brązy to podstawowe kolory, które pięknie skomponują się z drewnem. Nie trzeba się również bać zieleni, delikatnych żółci i przytłumionej czerwieni – takie kolory ożywią wnętrze i tylko podkreślą urok poddasza.

Dowiedz się więcej: Styl skandynawski w aranżacji wnętrz >>

Pokój na poddaszu - drewniane wykończenie

3. Domowa biblioteka

Drewniana podłoga, słupy i ….biblioteka jako centralny element wnętrza. To kolejny pomysł na ciekawą aranżację pokoju otoczonego skosami. Do tego zestawu obowiązkowy będzie kawowy stolik oraz wygodny fotel rozstawiony pośród książek. Tak urządzony pokój będzie miejscem błogiego relaksu. To właśnie tutaj będzie można odpocząć po ciężkim dniu, poczytać, napić się kawy i po prostu zebrać pędzące myśli.

Jeżeli liczba książek jest duża, a regały dość wysokie, można również zainwestować w drabinkę do biblioteczki – dodatkowo podkreśli charakter wnętrza. Przydadzą się również: lampa z ozdobnym abażurem, włochaty dywan i poducha do siedzenia.

Pokój na poddaszu z biblioteką

4. Pokój na poddaszu w wersji minimalistycznej

Pokój dzienny w stylu minimalistycznym pozwoli na uzyskanie eleganckiego i jednocześnie nowoczesnego efektu. Taka aranżacja wnętrza to synonim harmonii i ładu. Charakteryzuje się prostą formą, brakiem wzorów i ujednoliconą kolorystyką.

Aby uniknąć bezosobowości, warto wprowadzić do takiego pokoju miękkie tkaniny i barwny akcent. W połączeniu z drewnianym stropem, pokój będzie przytulny i schludny. Brak detali, wzorów i wszelkiego zdobnictwa wcale nie będzie wywierał  negatywnego wrażenia – drewno i odpowiednia faktura materiałów jest całkowicie wystarczająca, aby nadać wnętrzu odpowiednią ilość ciepła.

Pokój na poddaszu - minimalizm

5. Poddasze w stylu loft

Miłośnicy surowych wnętrz będą zachwyceni pokojem w stylu loft. Jest synonimem stylizacji industrialnej, która przypomina wnętrza fabryk i pomieszczenia produkcyjne. Tak  „przerobiony” pokój z odrobiną awangardy będzie miejscem co najmniej nietuzinkowym. Poddasze będzie po prostu idealne na taką aranżację.

Prosta forma, surowe materiały i przemysłowe elementy to wyznaczniki tego stylu. Nie obędzie się bez nieotynkowanej cegły, wystających rur czy betonowych wylewek. Elementami dekoracyjnymi będzie przykładowo prosta lampa (a nawet pofabryczne reflektory), mozaika z potłuczonego szkła, niestandardowy szablon na ścianie czy duże lustra.

Dowiedz się więcej: Styl industrialny w aranżacji wnętrz >>

Pokój na poddaszu w stylu loft

ZOBACZ RÓWNIEŻ