ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
28 Lut, 2018 - 03:00

Pielęgnacja skóry dziecka – jak dobrać kosmetyki dla maluszka?

ARTYKUŁ PARTNERA

Jeśli chcesz wiedzieć jak najlepiej pielęgnować skórę swojego dziecka i jakie produkty będą najbardziej użyteczne – przeczytaj nasz artykuł. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji. Dowiedz się, co dla malucha będzie najlepsze.

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna i podatna na różnego rodzaju reakcje alergiczne, odparzenia i urazy mechaniczne. Dbanie o ciało malucha nie jest łatwe, ponieważ używane kosmetyki powinny być bezpieczne, a przy tym odpowiadające wszystkim potrzebom organizmu.

Młoda skóra może łatwo ulec negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych…

Skóra małych dzieci to obszar bardzo wrażliwy. Wynika to z faktu, że nie przystosowała się ona jeszcze do wymagań środowiska, w którym się znalazła. Łono matki jest znacznie łaskawsze dla niemowlęcia niż otaczający je po porodzie świat, ponieważ nie ma tam aż tak wielu czynników, które mogą negatywnie wpływać na kondycję jego ciała. Właśnie dlatego na skórze często można zauważyć problemy takie jak m.in.:

  • wysypki,
  • pęcherze,
  • odparzenia,
  • zaczerwienienia,
  • pęknięcia,
  • otarcia.

Właśnie dlatego większość działań rodziców skupiona powinna być wokół nawilżania i odżywiania skóry maleństwa, aby zapewnić jej większą elastyczność i ochronę podczas adaptacji środowiskowej. Produkty pomocne w takim działaniu to wszelkiego rodzaju balsamy regenerujące dla dzieci, maści ochronne czy oliwki natłuszczające.

Odparzenia pieluszkowe – problem u większości maluchów

Jednym z najpopularniejszych problemów wśród najmłodszych są właśnie odparzenia, które to pojawiają się ze względu na użytkowanie pampersów. W zależności od wrażliwości skóry dziecka, mogą one pojawiać się w różnych momentach jego życia.

W takiej sytuacji pomagają m.in. balsamy łagodzące podrażnienia skóry dla dzieci, które nie tylko uśmierzają ból, ale także zmniejszają powstałe zaczerwienia.  Pomocne są także wszelkie balsamy natłuszczające dla dzieci, które pomagają uelastyczniać skórę, nawilżać ją i zabezpieczać przed uszkodzeniami powstałymi, np. na skutek ocierania się pieluszki – poznaj więcej balsamów do pielęgnacji skóry dziecka.

Oliwka czy balsam? Co kupić dla noworodka?

Rodzice stają też często przed dylematem, który opiera się na pytaniu: „Co jest lepsze? Oliwka czy balsam dla noworodka?”. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb skóry maleństwa. Zarówno jeden, jak i drugi typ produktów może być bardzo pomocny w codziennej pielęgnacji.

Decyzja uwarunkowana powinna być przez potrzeby skóry niemowlęcia,  a także przez preferencje odnośnie stosowania. Wybór warto skonsultować ze specjalistą, który stwierdzi jaka formuła sprawdzi się lepiej.

Poznaj moc balsamów dla niemowląt

Balsamy występują w wielu różnych rodzajach, podzielonych ze względu na zastosowanie. Na półkach aptecznych czy drogeryjnych znajdziesz między innymi balsam nawilżający dla niemowląt, specyfik regenerujący czy preparat łagodzący.

Czasami trudno jest więc podjąć decyzję, który z nich wybrać, szczególnie jeśli dziecko często zmaga się z reakcjami uczuleniowymi. Warto wiedzieć, że na półkach znajdziemy nie tylko wspomagające balsamy dla dzieci do skóry suchej, wrażliwej czy normalnej, ale także jeszcze silniej nawilżające i regenerujące gęste kremy czy maści.

Różnica między nimi a balsamami jej zwykle taka, że te pierwsze łatwiej się rozprowadzają i szybciej wchłaniają, ale te drugie utrzymują nawilżenie przez dłuższy czas – więcej na Eapteka.pl.

Oliwka również się przydaje!

Oliwki dla dzieci są z kolei produktem bardzo uniwersalnym. Wśród asortymentu różnych sklepów znaleźć można m.in. produkty takie jak:

  • oliwki dla dzieci na włosy,
  • preparaty myjące z dodatkiem oliwki do kąpieli,
  • oliwka dla dzieci na twarz,
  • natłuszczająca oliwka łagodząca podrażnienia.

Produkty tego typu różnią się od tradycyjnych balsamów nie tylko konsystencją i szybkością wchłaniania, ale przede wszystkim efektem jaki pozostawiają. Oliwki zdecydowanie bardziej natłuszczają skórę, dzięki czemu zostawiają na niej ochronny film i długotrwałe nawilżenie. Ich wchłanianie jest jednak znacznie dłuższe niż w przypadku balsamów (nawet tych bardzo odżywczych).

ZOBACZ RÓWNIEŻ