ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
15 Maj, 2019 - 12:11
Globalna pielęgnacja anti-aging

Globalna pielęgnacja anti-aging

ARTYKUŁ PARTNERA

Proces starzenia się skóry zaczyna się o wiele wcześniej niż myślisz. Jego początki sięgają poziomu komórkowego, dlatego bywa wpierw niewidoczny.

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki (zmarszczki, poszarzenie, utrata jędrności), w głębokich warstwach skóry proces jest bardziej zaawansowany.

Komórki stopniowo się rozleniwiają, pracują coraz wolniej. Dlatego pielęgnacja anti-aging powinna być nie tylko powierzchniowa, lecz globalna i odbywać się na wszystkich poziomach.

Proces starzenia się skóry

Starzenie się skóry bywa nieuniknione. Nie oznacza to jednak, że nie można mu przeciwdziałać albo że zawsze wszystkie objawy będą szybko wyraźne. Prędkość zachodzenia zmian starzenia się skóry jest uzależniona od bardzo wielu czynników.

Znaczenie ma oczywiście genetyka, ale nie tylko. Kolejny aspekt to wpływ czynników zewnętrznych. Promieniowanie UV, skażenie środowiska, palenie papierosów, niewłaściwa pielęgnacja, a zwłaszcza niedostateczne oczyszczanie mają w tym wypadku największe znaczenie.

Niebagatelny jest także wpływ wolnych rodników, które powodują destrukcję lipidów i prowadzą do naruszenia naskórka.

Proces starzenia rozpoczyna się w głębokich warstwach skóry – z biegiem czasu keratynocyty pomnażają się w zwolnionym tempie, a fibroblasty stają się coraz mniej aktywne, więc tkanka traci na elastyczności.

Globalna pielęgnacja anti-aging w salonie kosmetycznym?

W wielu salonach kosmetycznych możesz spotkać się z ofertą wykonania zabiegu nazwanego globalną pielęgnacją anti-aging. Łączy on w sobie bardzo wiele różnego rodzaju działań. Usuwa stary naskórek, zamyka pory, bodźcuje komórki skóry do bardziej wytężonej pracy, poprawia ukrwienie, jędrność i elastyczność.

Jednak nie musisz decydować się na zabiegi. Podobny efekt możesz uzyskać w domu. Jest tylko jeden warunek – koniecznie powinnaś sięgnąć po kosmetyki naprawdę najlepszej jakości. Tylko one będą w stanie tak dokładnie penetrować naskórek, by móc pobudzić komórki skóry do pracy.

Przy okazji powinny mieć także działanie powierzchniowe, by dobrze poradzić sobie z już powstałymi zmianami. Powinnaś przy tym używać całej serii specyfików tej samej marki, by maksymalnie wzmacniać ich działanie. Potrzebujesz kremu na dzień (najlepiej z filtrem UV), na noc, serum i preparatu pod oczy.

Czego szukać w kosmetykach odmładzających

Jeśli zamierzasz samodzielnie przeprowadzić kurację odmładzającą, koniecznie sprawdź listę składników wszystkich wybranych kosmetyków. Czego szukać?

Przede wszystkim przeciwutleniaczy, które wspierają mechanizmy obronne i chronią cię przed zgubnym działaniem wolnych rodników.

Poszukaj także silne działających składników aktywnych, takich jak na przykład peptyd złota, kwas glikolowy, substancje hormonopodobne czy kwas hialuronowy.

Dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku włączenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków z serii Authority marki Dr Irena Eris. Za błyskawiczny efekt odmładzający odpowiada w nich patent Trihydro Activator, czyli nowoczesna technologia aktywująca kanały potasowe w mitochondrium.

Na co to wpływa? Przede wszystkim na naprawdę skuteczne wybudzanie komórek z uśpienia. Ich praca zostaje maksymalnie przyspieszona, więc skóra nabiera jędrności i po prostu automatycznie się odmładza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ