Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
31 Lip, 2017 - 12:42
Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe

Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe

Anna Wezgraj da Silva

Kolorowe, we wzorki, klasyczne… Sposobów ozdabiania paznokci jest wiele. Kiedy zdecydujemy się już na konkretny styl, należy również pomyśleć nad sposobem ich wykonania. Jak zrobić paznokcie żelowe, a na czym z kolei polega manicure hybrydowy?

Zadbane dłonie to nasza wizytówka. Zniszczone i łamliwe paznokcie nie wyglądają estetycznie, a ich regeneracja trwa, niestety, dość długo. Paznokcie żelowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które chcą mieć piękne dłonie, lecz nie mają czasu na domowy manicure. Oprócz żelu, można również zdecydować się na tzw. hybrydę. Czym różnią się obie techniki?

Sposób na piękne dłonie: paznokcie żelowe

Wykonanie paznokci żelowych to dość pracochłonny zabieg – można go zrobić w domu, jednak najlepiej udać się do salonu manicure. Wówczas profesjonaliści doradzą najlepszy sposób ich zrobienia, zadbają o płytkę paznokcia, a nawet pomogą w doborze koloru i ewentualnych zdobień.

Paznokcie żelowe można nakładać na różne sposoby, z których najbardziej popularną jest technika na tipsie – pokrywamy tipsy żelem oraz na szablonie (inaczej na formie) – żel ma oparcie na szablonie, dzięki czemu istnieje możliwość przedłużenia płytki paznokcia. Czym różnią się poszczególne techniki?

  • Żel na tipsie to bardziej tradycyjna metoda. Wbrew pozorom, paznokcie wykonane w ten sposób wcale nie muszą wyglądać sztucznie – wszystko zależy od tego, czy tipsy zostaną wykonany profesjonalnie.
  • Z kolei żel wykonany na formie wygląda nieco bardziej naturalnie (po nałożeniu żelu szablon zostaje usunięty) i jest skutecznym sposobem na przedłużenie płytki paznokcia.

Paznokcie żelowe dają niezliczone możliwości jeżeli chodzi o dobór kształtu, kolorystykę i wybór modnych wzorków na paznokcie.

Do najbardziej ciekawych rozwiązań należą:

  • paznokcie ombre (cieniowane),
  • sweterkowe – tzw. knitted nails (wyglądające jak dziergane sweterki),
  • efekt syrenki (zdobione specjalnym, drobno zmielonym pyłkiem, który imituje lśniącą taflę wody).

Niezależnie od sposobu wykonania, paznokcie żelowe muszą zostać utwardzone. W jaki sposób? W tym celu niezbędna będzie lampa do paznokci (lampa UV) utwardzająca warstwy nałożonego wcześniej żelu.

Dowiedz się więcej: Najlepsze sposoby na łamliwe paznokcie >>

Modne paznokcie: ombre

Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe - ombre

Modne paznokcie: metoda sweterkowa (knitted nails)

Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe - knitted nails

źródło zdjęcia: cleothailand.com

Modne paznokcie: efekt syrenki (Arielle Effect)

Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe - efekt syrenki

źródło zdjęcia: kobietazpazurem.blogspot.pt

Żel czy hybryda?

Innym sposobem na pięknie wyglądające paznokcie jest manicure hybrydowy. Jego wykonanie jest bardzo podobne do klasycznego malowania paznokci w domu. Różnicą jest zastosowanie specjalnego lakieru, który posiada żelową konsystencję. Podobnie, jak w przypadku paznokci żelowych, niezbędna jest tutaj lampa do paznokci utrwalająca lakier.

Ta technika malowania paznokci charakteryzuje się naturalnym wyglądem – dobrze wykonane paznokcie hybrydowe trudno jest odróżnić od tych, pomalowanych zwykłym lakierem.

Dowiedz się więcej: Paznokcie żelowe – jak zrobić i usunąć, wady i zalety >>

Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe - lampa do paznokci

Zarówno paznokcie żelowe, jak i hybrydowe wyglądają pięknie i elegancko. Ich niepodważalną zaletą jest trwałość (lakier utrzymuje się przez około 4-6 tygodni), a jedynym minusem wydaje się być konieczność ponownego odwiedzenia specjalisty w przypadku chęci zdjęcia żelu lub zmycia lakieru.

Dowiedz się więcej: W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy? >>

Żel to przede wszystkich gwarancja trwałości oraz możliwość przedłużenia płytki paznokcia według gustu. Hybrydy to z kolei równie trwałe rozwiązanie, a przy tym dające nieco bardziej naturalny efekt – paznokcie wyglądają, jakby były pomalowane zwykłym lakierem.

Wybór danej techniki zależy więc tylko i wyłącznie od własnych upodobań. W przypadku wątpliwości co do wyboru danej metody, można również poeksperymentować, czyli sprawdzić oba rozwiązania i zdecydować, które z nich odpowiada nam najbardziej. Pamiętajmy, że tego typu zabiegi najlepiej wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych – wówczas efekt będzie najbardziej zadowalający.

ZOBACZ RÓWNIEŻ