Syntia Militowska
Syntia Militowska
12 Paź, 2017 - 03:00
Paznokcie ombre - jak je wykonać krok po kroku

Paznokcie ombre – jak je wykonać krok po kroku

Syntia Militowska

Paznokcie ombre przestały być jedynie sezonowym hitem. Zobacz czym są i jak zrobić samemu najmodniejsze paznokcie krok po kroku.

Nikt nie sądził, że paznokcie ombre staną się tak popularne. Okazały się one prawdziwym fenomenem, a podekscytowane internautki przeszukiwały sieć w odpowiedzi na pytanie: „Jak zrobić paznokcie ombre?”. Dziś każdy może je wykonać w zaciszu swojego domu. Podpowiadamy jak to zrobić i co będzie potrzebne.

Czym są paznokcie ombre?

Najmodniejsze paznokcie ostatnich miesięcy podbiły serca milionów kobiet dzięki oryginalności oraz świeżości jakie ze sobą niosą przy jednoczesnym zachowaniu prostoty i elegancji.

Paznokcie ombre są efektem, który nadaje się poprzez cieniowanie wybranego koloru lub kilku kolorów, finalnie tworząc estetyczne, kolorystyczne przejście.

Czy ombre na paznokciach można zrobić samemu w domu?

Paznokcie ombre cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, wszak każdy może stworzyć najmodniejsze paznokcie o każdej porze dnia i nocy w zaciszu swojego domu!

Domowe sposoby na paznokcie ombre są bardzo proste i skuteczne jednocześnie. Warto także pamiętać, że istnieją profesjonalne salony kosmetyczne oferujące usługi, w ramach których każdy może sprawić sobie wygodne i długotrwałe hybrydowe paznokcie ombre.

Hybrydowe paznokcie – czy się opłacają?

Modne paznokcie z powodzeniem można wykonać samemu w domu. Bez względu na to czy są to zwykłe czy też hybrydowe paznokcie ombre. Należy jednak pamiętać, że wybierając te drugie, powinniśmy wcześniej nabyć odpowiednie umiejętności oraz zaopatrzyć się w dość drogi sprzęt.

Najlepszym rozwiązaniem na hybrydowe paznokcie ombre jest udanie się do kosmetyczki, która wykona modne wzory w sposób bezpieczny i profesjonalny.

Wbrew pozorom, hybrydy ombre okazują się być opłacalne bowiem pozwalają oszczędzić wiele czasu i nerwów. Utrzymują się długi czas, bo aż 3 tygodnie i wyglądają przy tym bardzo estetycznie. Ich ceny wahają się od 50 do 100 zł w zależności od danego salonu kosmetycznego.

Dowiedz się więcej: W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy? >>

Paznokcie ombre - jak je wykonać krok po kroku - cieniowanie

Jak zrobić paznokcie ombre w domu?

Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wydatek, jakim jest wizyta w salonie urody, idealnym rozwiązaniem na najmodniejsze paznokcie jest zrobienie ich samodzielnie w domu.

Materiały niezbędne do uzyskania efektu cieniowania

 • Pilnik,
 • Przyrząd do usuwania skórek,
 • Zmywacz do paznokci,
 • Bezbarwny lakier,
 • Zwykłe lakiery do paznokci (kontrastujące kolory lub różne odcienie tego samego koloru),
 • Gąbka do makijażu lub gąbka kuchenna,
 • Patyczek kosmetyczny,
 • Wacik kosmetyczny,
 • Kartka papieru,
 • Klej do rzęs (opcjonalnie).

Paznokcie ombre krok po kroku

Oto 6 prostych kroków do uzyskania pięknych paznokci z efektem cieniowania koloru:

1. Przygotowanie paznokci

Zanim przystąpimy do działania, paznokcie należy odpowiednio przygotować do zabiegu.

 • Trzeba uprzednio spiłować paznokcie w celu uzyskania ich pożądanego kształtu.
 • Następnym krokiem jest delikatnie usunięcie skórek.
 • Końcowy etap to oczyszczenie płytki paznokcia przy pomocy płatka kosmetycznego i zmywacza do paznokci.

Dowiedz się więcej:  Jak uratować zniszczone paznokcie? >>

2. Zabezpieczenie skóry (opcjonalnie)

Malując paznokcie możemy się spodziewać, że efekt ombre uzyskamy także na palcach. Warto zadbać o uprzednie zabezpieczenie skóry poprzez ostrożne nałożenie na skórę wokół paznokcia kleju do rzęs, który bez problemu zdejmiemy po całym zabiegu.

3. Nałożenie bazy

Kiedy paznokcie zostały prawidłowo przygotowane, należy nałożyć bezbarwny lakier jako bazę pod dalsze działanie. Taki zabieg nie tylko zapobiega zżółknięciu płytki paznokcia, ale także powoduje, że paznokcie nie będą chropowate.

4. Malowanie podstawowe

Teraz nakładamy bazę kolorystyczną – powinien być to najjaśniejszy z wybranych wcześniej kolorów. Na paznokciach ombre najlepiej sprawdza się kolor biały. Każdy paznokieć malujemy dwukrotnie.

Dowiedz się więcej: Jak malować paznokcie – poradnik >>

5. Cieniowanie

Na gąbkę nakładamy wybrany wcześniej (ciemniejszy) kolor, po czym jego nadmiar „wciskamy” w kartę papieru. Następnie stemplujemy od połowy paznokcia ku jego końcówce (tej, która wystaje poza linię palca).

Aby paznokcie ombre były bardziej wyraziste, można wzmocnić efekt ponownie nakładając lakier na gąbkę (pozbywając się nadmiaru), aby ponownie zabrać się za stemplowanie z naciskiem na coraz odleglejsze obszary paznokcia.

Tę czynność należy wykonywać delikatnie i z umiarem. Cierpliwość może zagwarantować piękne paznokcie w świetnym stylu.

6. Wygładzenie

Kiedy już skończymy cieniowanie poprzez stemplowanie, możemy zabrać się za wygładzanie. W tym celu powinnyśmy nałożyć na każdy paznokieć jedną warstwę lakieru bezbarwnego. Należy nałożyć go od nasady aż po czubek (nie inaczej).

Dowiedz się więcej: Najlepsze sposoby na łamliwe paznokcie >>

Paznokcie ombre - jak je wykonać krok po kroku - w domu

Co wybrać – paznokcie ombre hybrydowe czy zwykłe?

Wybór jest prostszy, niż się wydaje – pamiętajmy, że paznokcie ombre nie są wykonywane raz na zawsze. Warto poeksperymentować i najpierw zrobić paznokcie ombre w domu, a za jakiś czas wybrać się do kosmetyczki na hybrydowe ombre. W ten sposób same przekonamy się o słuszności danego wyboru.

Warto jednak zaznaczyć, że hybrydowe paznokcie ombre są trwalsze i nie wymagają od nas praktycznie żadnego wysiłku, bowiem wszystkim zajmuje się profesjonalna kosmetyczka.

Natomiast jeśli profesjonalne paznokcie ombre okazują się być dla nas zbyt dużym wydatkiem – ombre na paznokciach możemy wykonać samemu w domu, o wiele niższym kosztem.

Dowiedz się więcej: Paznokcie żelowe – jak zrobić i usunąć, wady i zalety >>

Paznokcie ombre – najmodniejsze kolory

Decydując się na paznokcie z efektem cieniowania, powinniśmy zastanowić się co one powinny sobą wyrażać.

Wielokolorowe lub całkowicie kontrastujące ze sobą kolory doskonale sprawdzą się dla odważnych i szalonych kobiet, które nie boją się wyzwań.

Paznokcie ombre - jak je wykonać krok po kroku - kontrastujące ombre

Natomiast stonowane paznokcie ombre, na które składają się tylko dwa kolory (na przykład biały i bladoróżowy) są wyrazem elegancji i szyku.

Paznokcie ombre - jak je wykonać krok po kroku - stonowane ombre

Jak widać, efekt cieniowania paznokci jest naprawdę piękny. Możemy zdecydować się na subtelną stylistykę lub wykonać ombre w naprawdę odważnej wersji. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Nie zapominajmy jednocześnie by wybrane kolory na paznokciach współgrały z całością naszego wizerunku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ