Syntia Militowska
Syntia Militowska
27 Paź, 2017 - 05:00
Paznokcie french - jak je wykonać w domu

Paznokcie french – jak je wykonać w domu

Syntia Militowska

Paznokcie french to klasyka. Każda z nas może mieć ładne paznokcie, zobacz więc jak samemu zrobić french manicure.

Mawia się, że paznokcie są naszą wizytówką. Nic więc dziwnego, że kobiety pragną mieć zadbane i przede wszystkim ładne paznokcie. Zobacz jak samemu zrobić estetyczne paznokcie french, które podbiły serca wielu kobiet.

Ponadczasowy french manicure

Nawet najbardziej wyzywające kobiety z utęsknieniem powracają do francuskiego szyku jakim charakteryzują się paznokcie french. Taka stylizacja paznokci jest ponadczasowa – nigdy nie wychodzi z mody i zawsze jest mile widziana u każdej kobiety.

Ponadto paznokcie te cieszą się niesłychaną popularnością, bowiem pasują do każdej stylizacji – są uniwersalne.

Dowiedz się więcej: Paznokcie ombre – jak je wykonać krok po kroku >>

Jak zrobić paznokcie french krok po kroku

Ponadczasowy french manicure jest niezwykle prosty w wykonaniu i może go wykonać w domu niemalże każda kobieta, która chce mieć po prostu ładne dłonie.

French manicure – potrzebne akcesoria

  • Frezarka lub pilnik do paznokci,
  • Szablony do french manicure (opcjonalnie),
  • Zmywacz do paznokci,
  • Waciki kosmetyczne,
  • Baza do paznokci lub bezbarwny lakier,
  • Biały, dobrze kryjący lakier do paznokci,
  • Płaskie złote cekiny (opcjonalnie).

Dowiedz się więcej: Jak uratować zniszczone paznokcie? >>

Paznokcie french – sposób wykonania

1. Przygotuj paznokcie do french manicure

Zanim zaczniemy robić french manicure, powinniśmy odpowiednio do tego przygotować nasze paznokcie oraz skórę wokół nich. Usuwamy nieestetyczne skórki, a paznokcie piłujemy, aby uzyskać pożądany kształt. Na końcu odtłuszczamy paznokcie za pomocą zwykłego zmywacza.

2. Nałóż bazę na paznokcie

Kiedy paznokcie są już przygotowane, kolejnym krokiem jest nałożenie bezbarwnego lakieru. Dzięki temu uzyskamy gładkie, estetyczne i ładne paznokcie.

3. Naklej szablony i pomaluj końcówki

Aby stworzyć profesjonalne paznokcie french należy użyć specjalnych szablonów do tego przeznaczonych. Oczywiście nie są one konieczne, ale bez nich ładne paznokcie french mogą okazać się o wiele trudniejsze do wykonania.

Po nałożeniu szablonów, końcówki wszystkich paznokci należy pomalować na biało, oczywiście po wcześniejszym wyschnięciu bazy do paznokci.

4. Wygładź całość

Po wyschnięciu paznokci należy zdjąć szablony. Choć już teraz paznokcie french mogą wyglądać obiecująco – to jeszcze nie koniec. Aby uzyskać naprawdę trwały i ładny efekt należy wygładzić całość przy pomocy bezbarwnego lakieru.

Dodatkowo: Paznokcie french możemy także ozdobić małymi cekinami, które umieszczamy na linii połączenia się kolorów. Dzięki temu możemy uzyskać urozmaicone i estetycznie wyglądające paznokcie.

Warto pamiętać: Starajmy się nie nakładać więcej warstw lakieru niż jest to konieczne, ponieważ w przeciwnym razie paznokcie french mogą schnąć nieco dłużej niż normalnie.

Dowiedz się więcej: Jak malować paznokcie – poradnik >>

Paznokcie french - jak je wykonać w domu - zadbane dłonie

French manicure u kosmetyczki

Choć ładne paznokcie możemy samodzielnie wykonać w zaciszu własnego domu, to można również udać się do kosmetyczki. Pamiętajmy, że profesjonalne salony kosmetyczne posiadają znacznie trwalsze, wysokiej jakości lakiery.

ZOBACZ RÓWNIEŻ