Syntia Militowska
Syntia Militowska
24 Paź, 2017 - 01:00

Jak wykonać pasemka w domu

Syntia Militowska

Pasemka są doskonałym sposobem na odświeżenie wyglądu, a nawet zatuszowanie pierwszych siwych włosów. Zobacz, jak zrobić domowy balejaż krok po kroku.

W ostatnim czasie pasemka ponownie zyskują na popularności. Wszystko zaczęło się od ombre, z kolei później sombre grało pierwsze skrzypce, a niedawno do łask powróciły pasemka w nowoczesnym wydaniu. Subtelne przejście kolorystyczne tworzące estetyczny balejaż robi furorę wśród kobiet. Sprawdź, jak zrobić pasemka w domu.

Pasemka robione w domu – jak się przygotować?

Świetliste refleksy uzyskane poprzez pasemka to wprost idealny sposób na odświeżenie wyglądu bez konieczności obcinania włosów. Jest to też świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które zastanawiają się jak ukryć siwe włosy. Jak przygotować się do zabiegu w domu?

Pamiętajmy, że jeśli mamy w planach balejaż, warto wstrzymać się od mycia włosów kilka dni. Przetłuszczone włosy są o wiele mniej podatne na uszkodzenia niż te, które przez mycie zostały pozbawione bariery ochronnej.

Dowiedz się więcej: 5 sposobów na zniszczone włosy

Jak wykonać pasemka w domu - warkocz

Pasemka w domu – niezbędne akcesoria

Jeśli chcemy zrobić samodzielnie pasemka, potrzebujemy:

  • Czasomierz (np. zegarek),
  • Foliowe rękawiczki,
  • Nieużywane, stare ubranie,
  • Duże spinki lub klipsy do włosów,
  • Nieelegancki ręcznik „do zadań specjalnych”,
  • Grzebień ze szpicem do oddzielania pasm włosów,
  • Niemetalowa miseczka i niemetalowe mieszadło,
  • Wybrany rozjaśniacz do włosów (dla początkujących sprawdzi się 5-6 tonów).

Uwaga! Farbowanie włosów nie powinno zbiegać się w czasie z ich rozjaśnianiem. Zabiegi te osłabiają strukturę włosów. W wyniku tego włosy będą bardziej podatne na zniszczenia, bowiem nie zdążyły się zregenerować po poprzednim zabiegu.

Dowiedz się więcej: Jak dobrać kolor włosów, żeby wyglądać młodziej? 

Jak wykonać pasemka w domu - pasemka krok po kroku

Pasemka w domu krok po kroku

Zanim przystąpimy do robienia pasemek, trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenie do pracy. W tym celu należy usunąć wszelkie przedmioty, które mogą zostać zabrudzone lub uszkodzone podczas robienia pasemek. Również wszystkie niezbędne narzędzia powinny znaleźć się pod ręką.

Dobrze jest również położyć stary ręcznik na podłodze i założyć ubrania, których nie będzie nam szkoda, jeśli ulegną zniszczeniu.

Kiedy przestrzeń robocza będzie gotowa, przystępujemy do działania.

KROK 1: Po pierwsze, należy przygotować mieszankę rozjaśniającą zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

KROK 2: Następnie należy wizualnie podzielić włosy na 3 lub 4 poziome warstwy. Jedną z nich wydzielamy, a resztę dokładnie spinamy na czubku głowy tak, aby nam nie przeszkadzały.

KROK 3: Teraz możemy przystąpić do właściwego działania. Nakładamy rękawiczki i delikatnie wydzielmy bardzo cieniutkie pasma włosów po to, aby za pomocą rękawiczek delikatnie nałożyć na końcówki rozjaśniacz. Należy robić to po kolei: bierzemy jedno pasmo, nakładamy rozjaśniacz i delikatnie oraz powoli rozcieramy je palcami ku górze.

KROK 4: Kiedy wszystkie wybrane przez nas pasma włosów będą miały nałożony rozjaśniacz, należy za pomocą grzebienia rozczesać poszczególne pasemka tak, aby rozjaśniacz został równomiernie rozprowadzony.

  • Nie należy robić tych czynności zbyt powoli, gdyż mogą powstać tak zwane „schody”, czyli zbyt widocznie przejścia kolorystyczne.
  • Nie należy także się zbytnio spieszyć, bowiem nie uzyskamy efektu subtelnego przejścia, które sprawia, że pasemka wyglądają estetycznie.

KROK 5: Kiedy wszystkie pasemka z pierwszej warstwy zostały wyczesane, powinnyśmy delikatnie rozpuścić włosy, aby wydzielić kolejną warstwę. Pasemka z poprzedniej warstwy na tym etapie nas już nie interesują.

KROK 6: Po wydzieleniu kolejnej warstwy włosów postępujemy tak samo, jak w przypadku pierwszej. Oddzielamy poszczególne pasemka i wcieramy w nie rozjaśniacz od dołu. Im dłużej rozjaśniacz będzie na końcówkach włosów, tym będą jaśniejsze. Jeśli powoli będziemy kierować preparat ku nasadzie włosa to uzyskamy efekt estetycznego przejścia i tym sposobem stworzymy piękny balejaż.

KROK 7: Po skończeniu drugiej warstwy włosów, przechodzimy do następnych.

KROK 8: Kiedy już skończymy nakładać rozjaśniacz na wszystkie pasemka, powinniśmy delikatnie odsłonić dolną warstwę włosów w celu wybrania kolejnych nierozjaśnianych dotychczas pasemek. Nakładamy na nie preparat rozjaśniający według znanego już i wyżej opisanego schematu.

KROK 9: Wszystkie czynności powtarzamy ponownie do momentu, aż skończy się czas, w którym należy zmyć rozjaśniacz. Proces robienia pasemek możemy również zakończyć wcześniej – jeśli uznamy to za słuszne.

Taka powtarzalność i nakładanie rozjaśniacza na pasemka w różnych ostępach czasu sprawia, że powstaje estetyczny i modny balejaż w różnych odcieniach.

Dowiedz się więcej: Jak wzmocnić cienkie włosy 

Jak wykonać pasemka w domu - delikatne pasemka

Niepozorne pasemka mogą znacząco odświeżyć fryzurę. Ich samodzielne wykonanie w domu nie jest trudne, lecz warto mieć w pobliżu pomocnika, który pomoże przy farbowaniu, zwłaszcza niewprawionym osobom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ