ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
10 Sty, 2020 - 15:08
Opanowanie wyjątkowości

Opanowanie wyjątkowości

ARTYKUŁ PARTNERA

Zdarza się, że mówimy za dużo, że ubieramy się nazbyt strojnie, że po prostu chcemy pokazać, kim jesteśmy. Ubraniami można osiągnąć wiele, jednak zbytek przeszkadza innym. Razi w oczy, a zazdrosne spojrzenia nie sprawią, że znajdziemy zrozumienie wśród słuchaczy i obserwatorów.

Zamienić lęk w pewność siebie

Ratujemy się więc niewprawnym odkaszlnięciem, nerwowym zaciśnięciem pięści, niezauważalnym przetarciem potu. Nie zawsze jednak udaje się oszukać innych. Wtedy stajemy się bardziej nerwowi, spięci, sztywni. Nie możemy się rozluźnić, ponieważ chcemy za bardzo.

Kto nie znalazł się w sytuacji, w której bał się ironicznego uśmiechu na twarzach słuchaczy podczas ważnego spotkania? Na pewno niejedna osoba próbowała różnych trików, by odwrócić uwagę od swojej niepewności, która przyciągała jak magnes.

Jest na to jednak prosty sposób, na to bezcenne opanowanie sprawiające, że staniemy się czujnymi obserwatorami sytuacji. Jej panami, nie zaś jedynie sługami. Gdy byliśmy mali, baliśmy się sami zasnąć. Potrzebowaliśmy pluszowej zabawki, która chroniła nas przed złem nocy.

W szkole zawsze mieliśmy przedmiot zaciskany w piąstce, gdy świat wokół niebezpiecznie ciemniał lub wirował ze złości. Wystarczyło jednak poczuć magię przedmiotu, by opanować nerwy i stanąć ponad tym, co realne.

W dorosłym życiu nie musi być inaczej. Warto bowiem otaczać się akcesoriami, które kojarzą nam się z przyjemnymi chwilami spędzonymi na słodkiej granicy między jawą a snem. Z rodziną, z przyjaciółmi, z ukochaną osobą. Tak właśnie możemy uratować nasze ego przed zapomnieniem ze strony innych, czując władzę nad chwilą, która właśnie trwa.

Wchodząc do audytorium wypełnionego po brzegi głodnymi słuchaczami, wystarczy jeden niepozorny przedmiot, który zalśni w sztucznym świetle halogenów. Jego blask odbije się w oczach innych. Nie będzie to jednak światło akcesorium, tylko nasza własna pewność, przed którą zadrżą słuchacze. Nie będą się bali nas, tylko poczują respekt przed tym, czego nie znają.

Eleganckie i poważne

Przechodząc się po sali czy po gabinecie, już nigdy nie poczujemy się słabi i bezbronni wobec siły innych. Będziemy równymi przeciwnikami swoich lęków i strachu. Krew w żyłach się uspokoi, będzie pulsowała w rytmie naszych zwycięskich kroków. I kto by pomyślał, że to wszystko dzięki jednemu niepozornemu przedmiotowi lśniącemu niedaleko serca, przy mostku ochraniającym pulsujący organ oraz każdy niespokojny wdech-wydech?

Takie akcesoria nie powinny być tylko piękne, ale przede wszystkim dopasowane do naszego charakteru. Spinki do krawata w Noble Place nie przyćmiewają naszego odważnego spojrzenia. Nikt nie powie z nerwową zazdrością w głosie, że jesteśmy otoczeni zbytkiem, ponieważ będzie się bał nadszarpnąć to wyjątkowe zespolenie luksusu, elegancji i powagi otaczającej nas niczym podmuch satysfakcji, że po raz kolejny udało nam się dotknąć tego, o czym inni jeszcze nie zaczęli nawet marzyć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ