ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
01 Sie, 2017 - 12:00
Opalenizna bez ryzyka – sposoby na piękny odcień skóry

Opalenizna bez ryzyka – sposoby na piękny odcień skóry

ARTYKUŁ PARTNERA

Na pewno masz świadomość jaki wpływ niesie wielogodzinne narażanie skóry na promienie słoneczne. Naturalne opalanie czy wylegiwanie w solarium prędzej czy później negatywnie odbije się na Twojej skórze i zdrowiu. Szkodliwe promienie UV zwiększają ryzyko raka, a poparzenia i schodząca skóra to powszechny problem towarzyszący wakacyjnym wypadom. Jak chronić swoje ciało a jednocześnie cieszyć się piękną opalenizną? Oto sposoby na bezpieczne uzyskanie ciemniejszego i atrakcyjnego odcienia skóry.

Samoopalacze i preparaty brązujące

Pierwsze co przychodzi do głowy myśląc o opaleniźnie bez słońca i solarium to samoopalacze. Pamiętasz pierwsze próby z samoopalaczem w dzieciństwie, które kończyły się absurdalnymi plamami i smugami na ciele oraz ciemniejszymi o kilka tonów od reszty ciała dłońmi? Odstaw złe wspomnienia na bok, dzisiejsze produkty są na tyle dobre, że nawet niewprawiona osoba poradzi sobie z aplikacją i będzie mogła cieszyć się ładnym odcieniem bez brzydkich smug.

Preparaty do polepszania kolorytu skóry są dostępne w wielu postaciach – na rynku kosmetycznym znajdziesz specjalne mleczka, olejki, balsamy, pianki, spraye czy nasączane chusteczki. Wypróbuj różne produkty i sprawdź, który w Twoim przypadku spisuje się najlepiej. Możesz zajrzeć pod ten link: https://tagomago.pl/katalog/303/samoopalacze/ i wyszukać coś dla siebie.

Opalenizna bez ryzyka – sposoby na piękny odcień skóry - 1

Zabiegi kosmetyczne to najwygodniejsza metoda, ale też i wiążąca się z największymi kosztami. Jeśli nie masz czasu na samodzielne nakładanie balsamów i samoopalaczy, a zależy Ci na szybkim efekcie możesz oddać się w ręce specjalisty. Zabieg opalania natryskowego trwa ok. 20 min i efekt utrzymuje się do 10 dni, jest to więc bardziej trwałą formą opalania niż w przypadku domowych aplikacji. Istnieją też zabiegi z użyciem popularnych kosmetyków marki Fake Bake, które są połączeniem relaksującego masażu i manualnego zabiegu opalającego.

Taki zabieg trwa ok 3 godziny co pozwoli na porządne oderwanie się od codziennych obowiązków. Przed tego typu zabiegami warto dodatkowo wykonać samodzielnie lub również w salonie peeling skóry, który pozwoli na dłuższe cieszenie się pięknym kolorytem skóry.

Opalenizna bez ryzyka – sposoby na piękny odcień skóry - 2

Opalanie od kuchni

Kojarzysz stare powiedzonka, że aby mieć brązową skórę trzeba jeść marchewki? Jest w tym trochę prawdy – marchewki zawierają beta karoten, który jest naturalnym wspomagaczem opalenizny, spożywany w dużych ilościach pozwala na uzyskanie ciemniejszego odcienia skóry. Jest naturalnym antyoksydantem i dobrze wpływa na wzrok, więc warto go przyjmować nie tylko ze względu na opaleniznę.

Znajdziesz go nie tylko w marchewkach ale i w innych warzywach, takich jak pietruszka, brokuły, szpinaku czy pomidorach. Można pić szklankę soku marchwiowego dziennie by szybko zauważyć efekty czy dla ułatwienia przyjmować suplementy diety wzbogacone w ten składnik. Pamiętaj o umiarze – gdy przesadzisz z karotenem możesz skończyć z żółtą skórą. Kolejnym sposobem wspomagającym opaleniznę jest peeling z kawy.

Robiąc peeling dodaj do niego olejek lub oliwę – skóra nie tylko nabierze ładnego odcienia dzięki kawie ale po całym procesie będzie nawilżona i idealnie gładka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ