ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
28 Mar, 2018 - 09:54
4 zasady łowienia okazji cenowych

4 zasady łowienia okazji cenowych

ARTYKUŁ PARTNERA

Chociaż największe wyprzedaże już za nami, nie warto się zniechęcać wyższymi cenami w sezonie wiosennym. Istnieje wiele sposobów na zdobycie ubrań, sprzętu czy usług taniej. Wystarczy kreatywne podejście do tematu, trochę wolnego czasu i spryt. Jak łowić cenowe okazje, by portfel za bardzo na tym nie ucierpiał?

1. Załóż maila tylko dla promocji

Denerwuje cię, gdy po wejściu na swoją ulubioną stronę z ubraniami pojawia się komunikat zachęcający do otrzymania newslettera ze zniżkami i nowościami? Mamy na to radę. Możesz mieć porządek w swojej skrzynce odbiorczej przy jednoczesnym śledzeniu promocji. Jeśli chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko, czyli być spokojnym o skrzynkę mailową, nie rezygnując z dostępu do promocji, stwórz nowy adres wyłącznie do tego przeznaczony.

Dzięki temu łatwiej będzie ci sortować wszystkie wiadomości. Nie musisz również martwić się, że twoja skrzynka do reszty korespondencji stanie się jednym wielkim śmietnikiem. Sprawdzaj swoją nową pocztę tylko raz na dwa dni, a wtedy zaoszczędzisz czas i nie będziesz denerwować się ciągle spływającymi reklamami. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji newslettera, jeśli jakaś firma wyjątkowo często dopomina się o twoją uwagę.

2. Szukaj okazji w Internecie

Jak wspomnieliśmy, dobrze otrzymywać rabaty i informacje o wyprzedażach mailowo, jeśli idzie za tym odpowiednia organizacja tej czynności. Inną opcją jest samodzielne wyszukiwanie kodów rabatowych, dostępnych często za pośrednictwem specjalnych serwisów ku temu przeznaczonych. Przeglądaj również media społecznościowe ulubionych marek. Często właśnie tam stali klienci mają szybki dostęp do najnowszych okazji.

Skoro już o tym mowa, także influencerzy współpracują z firmami, dzięki którym udostępniają swoim widzom i obserwatorom różnego rodzaju kody rabatowe. Właśnie dzięki temu masz potem okazję do przetestowania upatrzonych wcześniej produktów czy usług. Należy podkreślić, że posiadanie popularnego konta w jednym z serwisów społecznościowych też może być przepustką do testowania nowości.

Warto brać udział również w akcjach, organizowanych przez marki, które szukają ambasadorów i testerów wśród zwyczajnych konsumentów właśnie przez Internet. Zgłoszenie zazwyczaj wymaga podania powodu, dla którego chcesz to robić, często trzeba także wykonać jakieś proste zadanie.

3. Zaplanuj swoje zakupy z wyprzedzeniem

Warto w swoim kalendarzu zaznaczać sobie terminy, kiedy pojawiają się promocje. Jest to zwykle koniec sezonu czy wyprzedaże poświąteczne. W czasie, kiedy nie będziesz robić dużych zakupów, możesz oszczędzić i pozwolić sobie na więcej podczas wielkich wyprzedaży. To znakomity sposób na utrzymanie swojego budżetu w ryzach bez obaw o pusty portfel.

Planuj również, co zamierzasz kupić. W polowaniu na okazje cenowe nie chodzi o to, aby wydać jak najwięcej na niepotrzebne, ale przecenione przedmioty, lecz oszczędność przy większych zakupach. Kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz i koniecznie zrób listę.

To nie koniec. Wypisz sobie różnego rodzaje promocje, jakie pojawiają się najczęściej, a potem kategorie produktów, jakie możesz w nich kupić. Często mamy tendencję do robienia zapasów, mimo że dany zakup w ogóle nam się nie przyda. Przykłady:

  •     promocja 2 w cenie 1 – chemia domowa;
  •     kup X produktów, a dostaniesz X proc. zniżki – produkty higieniczne;
  •     wszystko z kolekcji zimowej o X proc. taniej – kurtka;
  •     kup zestaw, a będzie taniej – produkty do włosów.

4. Zwracaj uwagę nie tylko na produkty, ale także usługi

Pamiętaj, że nie tylko kosmetyki, ubrania, jedzenie czy sprzęt podlegają promocjom, ale również usługi. Przykładem może być konto bankowe, za którego prowadzenie np. nie płacisz przez dany okres lub wypłacasz pieniądze z bankomatów bez dodatkowych kosztów. Może to być również pożyczka za darmo, do której nic już nie dokładasz z własnej kieszeni.

Ciekawy jest zwłaszcza ten drugi przykład, ponieważ wielu ludziom zdarza się właśnie podczas szału wyprzedażowego zaciągnąć taką darmową pożyczkę. Jak to działa? Często zapominalscy, którzy nie planują z wyprzedzeniem zakupów, a na oku mają np. wymarzony sprzęt w bardzo dobrej cenie, korzystają z takich chwilówek.

Część firm próbuje przyciągnąć nowych klientów, dając im możliwość wzięcia pierwszej pożyczki za darmo, co jest dobrą okazją dla kupujących. Wystarczy wtedy znaleźć np. w sieci pożyczkę od ZAPLO (RRSO 78,6%) i wypełnić wniosek przez Internet, następnie zrobić przelew weryfikacyjny. Potem trzeba już tylko czekać na pieniądze, które można zwrócić bez żadnych dodatkowych kosztów.

Na jakie inne usługi w dobrej cenie warto polować?

  •     ubezpieczenie,
  •     zabiegi kosmetyczne,
  •     mechanik samochodowy,
  •     zajęcia sportowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ