ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
24 Sty, 2020 - 18:59
Odzyskiwanie złota - co warto o nim wiedzieć?

Odzyskiwanie złota – co warto o nim wiedzieć?

ARTYKUŁ PARTNERA

Złoto to jeden z metali szlachetnych, który już od wieków cieszył się uznaniem wśród ludzi, symbolizował bogactwo i siłę.

Wykorzystywany jest obecnie nie tylko jako materiał, z którego tworzy się biżuterię, ale również jako sposób na inwestowanie majątku. Co więcej, znaleźć możemy go również w przedmiotach, w których większość z nas nie spodziewałaby się tego np. w nowoczesnych urządzeniach elektronicznych.

Należy jednak pamiętać, że złoto jest metalem, którego złoża są stosunkowo nieliczne i nieodnawialne. Dlatego też coraz powszechniejszym jest trend odzyskiwania złota już z istniejących wyrobów.

Z czego odzyskuje się złoto?

Złoto można odzyskać z wielu różnych przedmiotów. Podstawowym jest oczywiście biżuteria. Bardzo często złoto odzyskuje się z uszkodzonych i starych precjozów, które nie są już wykorzystywane. To jednak nie wszystko. Złoto możemy odzyskać również z elektrośmieci.

W komputerach i telefonach znajdują się metalowe elementy, w których znajdziemy czyste złoto lub jego stopy. Poza tym, bardzo często złoto odzyskuje się również ze ścinek oraz zlewek jubilerskich. Dzięki ogrzewaniu metali w bardzo wysokich temperaturach możliwe jest oddzielenie złota od innych metali co pozwala na późniejsze przetopienie go np. na sztabkę lub monetę inwestycyjną.

Gdzie można odzyskać złoto?

Obecnie coraz więcej firm oferuje nie tylko skup, ale również odzyskiwanie złota. Jedną z nich znajdziesz pod adresem www.artar.com.pl/odzyskiwanie-zlota. Artar to doświadczeni specjaliści w dziedzinie metali i kamieni szlachetnych, którzy dysponują nowoczesnym sprzętem pozwalającym im nie tylko odzyskać złoto, ale również poddać je procesowi rafinacji, dzięki czemu otrzymujemy metal wysokiej próby.

Podsumowując, dzięki odzyskiwaniu złota możemy wykorzystać złote elementy, które znajdują się w zużytych, niepotrzebnych sprzętach lub zepsutej biżuterii. Pozyskane w ten sposób złoto możemy sprzedać, przetopić na sztabkę, która stanie się gwarantem naszych oszczędności lub wykonać z niego kolejne wyroby jubilerskie. Wszystko zależy wyłącznie od nas.

Złoto w rękach profesjonalistów – dlaczego się opłaca?

Warto jest zaznaczyć, że odzyskiwanie złota nie jest tym samym, co sprzedaż złomu. Możemy albo zdecydować się na natychmiastową wymianę metalu szlachetnego na pieniądze, oddając go siłą rzeczy wraz z całym sprzętem, albo zapłacić za jego oddzielenie i poprosić o zwrot uzyskanego złota.

Powinniśmy się sami zastanowić, która z tych opcji wydaje nam się bardziej opłacalna, biorąc pod uwagę proponowaną stawkę, obecną wartość złota na giełdzie, a także ceny oferowane w innych placówkach i skupach metali szlachetnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ