ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
27 Sie, 2018 - 14:07
Nowoczesny mop skuteczną pomocą w sprzątaniu domu

Nowoczesny mop skuteczną pomocą w sprzątaniu domu

ARTYKUŁ PARTNERA

Brudne podłogi to zmora każdej pani domu. Problem ten występuje niestety przez cały rok – zimą i jesienią na podłogach zostawiamy resztki wody, śniegu i błoto, wiosną i latem natomiast wszechobecny jest piasek i kurz.

Jedynym sposobem, aby doprowadzić dom do porządku jest zazwyczaj regularne odkurzanie i mycie podłóg. Nie sposób jednak robić tego codziennie, głównie ze względu na swój czas, delikatność materiałów, z jakich wykonane są podłogi czy choćby posiadane w domu akcesoria do sprzątania.

Jak zadbać o delikatne płytki lub panele?

Często wykorzystujemy nawet bardzo krótką chwilę wolnego czasu, aby chociaż odrobinę uporządkować przestrzeń wokół nas i naszych najbliższych. Dotyczy to nie tylko układania rzeczy w szafkach czy wyniesienia do piwnicy niepotrzebnych już dekoracji, ale ma to także związek ze sprzątaniem, w tym z jedną z najbardziej uciążliwych czynności, jaką jest mycie podłóg.

Problem nasila się zwłaszcza, gdy podłogi w naszym domu zostały wykonane z delikatnych materiałów, wrażliwych na kontakt z nadmierną ilością wody, silne detergenty, działanie światła słonecznego itp.

W takim przypadku należy pamiętać o częstym odkurzaniu szczotką zakończoną delikatnym włosiem i ograniczyć mycie podłóg na mokro. Poza tym, warto używać delikatnych środków czyszczących lub spróbować zrobić je samemu – wówczas mamy pewność, co się w nich znajduje. Delikatnych podłóg nie należy także szorować, bo już po pierwszym tak intensywnym myciu, możemy zetrzeć ich warstwę ochronną i zostawić mało estetyczne i jednocześnie trudne do usunięcia rysy.

Na co zwracać uwagę przy kupowaniu mopa?

Zakup odpowiednich akcesoriów do sprzątania nie sprawi, że czynność ta zacznie wykonywać się sama, a mimo to, tego typu obowiązki staną się znacznie mniej uciążliwe i nie będą zabierać już tak wiele czasu jak dotychczas. Warto zatem wiedzieć, jakie produkty dostępne są na rynku i który z nich będzie najbardziej pomocny.

Nowoczesny mop przede wszystkim powinien być mały i lekki – zwykle w mieszkaniu nie mamy specjalnego miejsca na przechowywanie tego typu rzeczy, dlatego powinien on mieścić się w standardowej szafce łazienkowej. Kij od mopa powinien być na tyle długi, żebyśmy nie musieli za bardzo schylać się podczas czyszczenia wszystkich zakamarków.

Nie bez znaczenia jest też ociekacz, który powinien dokładnie odsączać końcówkę mopa i zostawiać na niej jedynie niewielką ilość wody. To założenie spełnia m.in. nowoczesny mop Full Action, który umożliwia dokładne opłukanie i odsączenie końcówki myjącej bez niepotrzebnego rozchlapywania wody.

Kolejną istotną kwestią jest ta dotycząca wymiany końcówek – najlepiej sprawdzają się te wykonane z mikrofibry – są one trwałe, delikatne i można je prać w pralce. Jednak po kilkunastu użyciach warto wymienić końcówkę, dzięki czemu podłogi będą jeszcze lepiej chronione oraz odzyskają blask i piękny wygląd.

Dbanie o czyste podłogi wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Każdy materiał wymaga bowiem nieco innego traktowania i innego sposobu pielęgnacji. Warto zatem wiedzieć, jak należy czyścić daną podłogę, a następnie zainwestować w profesjonalne akcesoria, które nie tylko pozwolą nam zaoszczędzić czas, ale także ułatwią te nielubiane, a jednak niezbędne domowe obowiązki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ