Michał Nielub
Michał Nielub
28 Kwi, 2019 - 05:49

Włochy: nocne życie w Mediolanie od A do Z

Michał Nielub

Nocne życie w Mediolanie to moc wrażeń i atrakcji dla wszystkich amatorów dobrej zabawy. Można tańczyć, rozmawiać lub po prostu wyjść do teatru.

Kultura, historia, moda, architektura – do tych wszystkich zalet należy doliczyć również nocne życie w Mediolanie.  Co ciekawe, zaczyna się ono stosunkowo wcześniej, bo już od godziny 18 kluby i puby oferują tzw. „happy hours”. Warto dodać, że to właśnie włoskie zwyczaje przyczyniły się do popularyzacji tego typu promocji. Oferta ta jest atrakcyjna szczególnie dla turystów. Zwłaszcza że ceny we Włoszech nie należą do najniższych.

Nocne życie w Mediolanie – ciekawostki

Każde miasto oraz każdy region posiada swoją specyfikę, którą warto poznać. Ułatwi nam to orientację w ofercie nocnego życia w Mediolanie. Warto wiedzieć, że wiele klubów rozpoczyna imprezę od poczęstunku. Warunkiem jest przybycie do lokalu dosyć wcześnie – tzw. aperitiff oferowane jest w ramach „happy hours” w godzinach 18-19 w formie szwedzkiego stołu. Często oferowany jest w ramach opłaty za wstęp. Jeżeli dany klub takowej nie pobiera, to za poczęstunek przyjdzie nam średnio zapłacić od 8 do 11 euro.

Karty klubowe

Ciekawostką jest fakt, że w większości klubów nie zapłacimy ani gotówką, ani kartą przy barze. Z oferty możemy jednak skorzystać dzięki karcie klubowej, którą dostajemy po opłaceniu wstępu. Możemy ją doładować określoną kwotą, która będzie sukcesywnie zmniejszana za każdym razem, gdy skorzystamy z oferty lokalu.

Warto jednak jej pilnować – przewidziane są wysokie kary w przypadku zgubienia wydanej karty. Dodatkowo stracimy wszystkie środki, które pozostały na karcie.

Dowiedz się więcej: Włochy: TOP 7 – ciekawostki o Mediolanie, które musisz poznać

Nocne życie w Mediolanie - w mieście jest mnóstwo świetnych klubów

źródło zdjęcia: Getty Images / DisobeyArt

Wydarzenia w Mediolanie

Należy podkreślić jedno – nocne życie w Mediolanie nie byłoby tak bogate, gdyby nie cykliczne wydarzenia. Oferta jest na tyle bogata, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy jazzu w trakcie Milan Jazz Festiwal, jak i np. imprez artystycznych podczas Festiwalu Naviglio.

W przypadku tego drugiego wydarzenia w Mediolanie turyści mogą oczekiwać występów ulicznych teatrów, a także pokazy performansów. Wszystko dzieje się nad kanałem Naviglio corocznie od 10 czerwca.

Nocne kluby w Mediolanie

Miasta we Włoszech są tłumnie odwiedzane przez turystów. Korzysta na tym również nocne życie w Mediolanie – dzięki licznym odwiedzającym w mieście tym powstało wiele nocnych klubów. Warto dodać, że lokale te stoją na naprawdę wysokim poziomie, o czym świadczą m.in. wysokie oceny wystawiane w Internecie.

Jednym z nich jest Bobino Club, którego drzwi stoją otworem od czwartku do soboty. Przybyli goście najpierw witani są poczęstunkiem, po którym następuje zabawa do samego rana przy akompaniamencie brzmienia saksofonów. Przy czym ceny napojów bezalkoholowych, jak i tych z „procentami”, są naprawdę przystępne.

Gattopardo dla nieco młodszych

Bobino Club z uwagi na swój charakter dedykowany jest starszym miłośnikom nocnego życia w Mediolanie. W tym mieście znajdują się jednak lokale, których oferta skierowana jest do niego młodszych osób. Jednym z nich jest Gattopardo.

Według wystawionych opinii przez klientów rzadko grana jest tam muzyka na żywo, niemniej nie brakuje największych przebojów. Pewną przeszkodą może być jednak cena drinków – średnio należy zapłacić za nie ok. 12 euro.

 

Club Haus 80’s Milano

Nocne życie w Mediolanie to także możliwość zabawy przy rytmach muzyki z lat osiemdziesiątych. Interesujące są również imprezy tematyczne, trafiające w gust wielu dotychczasowych gości Club Haus 80’s Milano.

Warto podkreślić, że charakter tego miejsca trafi w gusta wszystkich osób, mających dość standardowych klubów. Niektórych mogą odstraszyć jednak ceny – koszt jednego kieliszka wódki cytrynowej wynosi 10 euro. Organizowane są jednak „happy hours”, dzięki którym możemy nieco zaoszczędzić. Zwłaszcza jeżeli nie potrzebujemy dużej ilości alkoholu do dobrej zabawy.

Sio Cafe

Oferta nocnego życia w Mediolanie to nie tylko imprezy przy głośnej muzyce. Sio Cafe wyszło naprzeciw tym klientom, którzy cenią sobie zarówno możliwość potańczenia, jak i nawiązania rozmowy bez konieczności mówienia podniesionym głosem. Dodatkowo na gości czeka bogata oferta bufetowa, w której znajdują się smaczne potrawy. Atutem jest również sympatyczny fotograf, który chociaż stara się uchwycić wszystkie najlepsze momenty, to nie robi tego w nachalny sposób.

Alcatraz

Jeżeli zamierzamy się wybrać na jakieś wydarzenie w Mediolanie, warto sprawdzić co dzieje się w klubie Alcatraz. Zwłaszcza że sala koncertowa w tym lokalu jest bardzo dobrze wyposażona. Jednorazowo może pomieścić się w niej bardzo dużo ludzi, co jest atutem w przypadku koncertów znanych zespołów lub wokalistów.

Wśród opinii można spotkać się jednak z takimi, w których zarzuca się brak właściwej organizacji. Niemniej warto śledzić, jakie koncerty będą organizowane, bo przyjeżdżają tu znane kapele – jak chociażby nasz polski Behemoth w styczniu 2019 roku.

Dowiedz się więcej: Włochy: Mediolan – atrakcje turystyczne i urokliwe miejsca

 

Gdzie jeszcze szukać nocnego życia w Mediolanie?

Powyżej wymienione kluby to zdecydowanie nie wszystko, co ma do zaoferowania nocne życie w Mediolanie. Istnieje kilka dzielnic, w których pełno jest lokali czynnych niekiedy do samego rana. Jedną z nich jest Isola, szczególnie popularna wśród ludzi będących w wieku od 20 do 30 lat. Do najbardziej popularnych pubów należy m.in. Frida, Isola della Birra, a także Soho Cafe. To tutaj znajduje się również wyżej opisany klub Alcatraz.

Prestiżowa zabawa

Jeżeli jednak zależy nam na lokalach o wyższym prestiżu, to takie znajdziemy w Garibaldi oraz Corso Como. W tamtejszych klubach można spotkać znane osobistości, m.in. piłkarzy, modeli czy celebrytów.

Do najbardziej znanych miejsc zaliczyć należy m.in. Hollywood, Tocqueville 13 czy Loolapaloosa. Znajdują się również tradycyjne puby, w których wprawdzie nie potańczymy, za to skosztujemy markowych napojów zarówno z alkoholem, jak i bez.

 

Na świeżym powietrzu

Pogoda w Mediolanie, podobnie zresztą jak pogoda we Włoszech ogólnie, sprzyja zabawie i spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy średnia dobowa temperatura w mieście wynosi ok. 23 stopni Celsjusza.

Z tego powodu w dzielnicy Corso Sempione funkcjonuje wiele lokali z tarasami oraz ogródkami letnimi. Do najchętniej odwiedzanych lokali zaliczyć należy m.in. Leopard Cafe, Serendepico z widokiem na jeden z najważniejszych zabytków Mediolanu, Zamek Sforzów.

Nocne życie w Mediolanie na świeżym powietrzu tętni również w okolicach kolumn San Lorenzo. W weekendy spotykają się tam młodzi ludzie. W najbliższej okolicy znajduje się również kilka pubów, jeżeli pogoda akurat nie dopisuje. Do najpopularniejszych należą m.in. La Hora Feliz, Biciclette czy Ostello Bello.

Nocne życie nad kanałem

Navigli jest jednym z najbardziej zatłoczonych miejsc w całym mieście. Jest to szczególnie widoczne w nocy, gdy tłumy mediolańczyków oraz turystów spacerują od pubu do pubu. Z popularności nocnego życia w Mediolanie korzystają również liczne w tym miejscu restauracje oraz kawiarnie. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są np. Sacrestia – Farmacia Alcolica czy Seven.

Dowiedz się więcej: Włochy: TOP 7 – ciekawe miejsca w Mediolanie, o których nie przeczytasz w przewodnikach

Nocne życie w Mediolanie tętni w dzielnicy Navigli

źródło zdjęcia: Getty Images / Xantana

Kulturalne nocne życie w Mediolanie

Opisując nocne życie w Mediolanie, nie sposób nie wspomnieć o kulturalnej ofercie miasta. Funkcjonuje w nim kilka teatrów mających w swoim repertuarze spektakle zaczynające się np. o godzinie 20:00. Tak jest w przypadku chociażby Teatro alla Scalla czy Teatro Franco Parent. Są to bardzo prestiżowe instytucje, które dodatkowo mogą stać się świetnymi miejscami na rozpoczęcie wieczoru.

Nocne życie w Mediolanie jest wyjątkowo bogate. Samo miasto jest symbolem mody, warto jednak wiedzieć, że nie tylko celebrytów czy znanych piłkarzy stać na zabawę. Oferta klubów i pubów skierowana jest także do młodych osób, które mają znacząco mniejsze środki przeznaczone na cele rozrywkowe. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy teatru, jazzu czy rozmów na świeżym powietrzu. Dodając do tego fakt, że jest co zobaczyć w Mediolanie, otrzymujemy atrakcyjną ofertę zachęcającą do odwiedzin tego miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ