Michał Nielub
Michał Nielub
27 Mar, 2019 - 00:00
Grecja: Nocne życie w Atenach od A do Z

Grecja: Nocne życie w Atenach od A do Z

Michał Nielub

Dla niektórych nocne życie w Atenach często przyćmiewa atrakcyjność zwiedzania zabytków, które fascynują, lecz nie zawsze zaspokajają żądzę rozrywki.

Wakacje w Grecji przywołują na myśl przyjemne skojarzenia wylegiwania się na jasnych plażach, nurkowania w Morzu Egejskim i kosztowania przepysznych dań kuchni śródziemnomorskiej, która słynie ze swojego wyjątkowego charakteru. Większości turystów to nie wystarcza, ponieważ niewyobrażalna ilość zabytków w Atenach, muzeów ze zdumiewającymi ekspozycjami i monumentalnych budowli zachęca do intensywnego zwiedzania. Aktywny urlop powinien mieć jednak miejsce także po zachodzie słońca, gdy nocne życie w Atenach otwiera nas na różne formy rozrywki znamiennej dla greckiego kręgu kulturowego.

Jak wygląda nocne życie w Atenach?

Stolica Grecji słynie z bogatej oferty nocnego życia, które występuje tu w różnych postaciach, począwszy od tanecznych szaleństw w nowoczesnych nocnych klubach, poprzez celebrację zabawy w kameralnej atmosferze wśród amatorów tradycji, skończywszy wreszcie na uczestnictwie w kulturze wysokiej, której przejawy letnią porą są naprawdę liczne koncerty i wystawy.

Wspólnym mianownikiem łączącym turystów i tubylców preferujących rozmaite formy spędzania czasu po zmroku jest często świeże powietrze. Klimat intensywnych greckich nocy pozwala na cieszenie się miastem przez całą dobę, bez potrzeby zamykania się w ciasnych i nagrzanych słońcem pomieszczeniach, gdy nie mamy na to ochoty. Perspektywa popijania greckiego wina pod gwiazdami jest przecież o wiele bardziej nęcąca…

Dzielnice rozrywki w mieście

W zależności od charakteru danej części miasta, zmienia się styl wypoczynku po zmroku preferowanego przez zwiedzających, ale i przez samych Greków.

Jedne z najciekawszych miejsc, które stanowią sztandarowy wzorzec nocnego życia w Atenach, to lokale umiejscowione w dzielnicy Psyri, oferujące zabawę przy bardzo zróżnicowanej stylistycznie muzyce. Bawią się tam także ateńczycy, którzy przecież stanowią gwarancję, iż nie będziemy żałować wizyty w Psyri.

Amatorom industrialnych klimatów spodoba się zaś w Gazi – przemysłowej dzielnicy Aten. Zabytki w postaci starych opuszczonych fabryk czy lokalne nieużytki coraz częściej z powodzeniem stają się przestrzeniami wykorzystywanymi na potrzeby rozrywkowe i kulturalne, przejmując funkcję dyskotek, tawern, scen teatralnych, muzycznych i permormance’owych.

W historycznych dzielnicach, takich jak Plaka bądź Monastiraki jest nieco spokojniej, lecz o ile nie znajdziemy tu dudniących klubów, możemy zachwycić się wieloma miejscami z muzyką na żywo, umożliwiających bliższe spotkanie z grecką kulturą, także pod względem kulinarnym.

Dowiedz się więcej: Grecja: TOP 7 – wydarzenia w Atenach, których nie możesz przegapić

Nocne życie w Atenach - w dzielnicy Gazi jest wiele modnych klubów

źródło zdjęcia: Getty Images / vasiliki

Baw się jak ateńczyk

Interesującą możliwością spędzania czasu po zachodzie słońca jest zorganizowana wycieczka, podczas której uczestnicy mają możliwość znalezienia się w pięciu miejscach rozrywki, w trzech różnych popularnych dzielnicach.

Trzygodzinny maraton po knajpach oferuje degustację najlepszych drinków o typowo regionalnym charakterze wraz z doskonałymi przekąskami. Jest to nieoceniona alternatywa, dzięki której od razu dowiemy się, gdzie warto spędzić czas, a także bliżej poznamy mentalność mieszkańców pięknego miasta, jakim są Ateny.

Atrakcje podczas nocnego spaceru z pewnością znajdą wielu zwolenników. By skorzystać z oferty przewodnika, który pokaże nam różne aspekty nocnego życia w Atenach, warto dokonać rezerwacji tutaj.

Dowiedz się więcej: Grecja: Ateny – atrakcje turystyczne i urokliwe miejsca

Artystyczne życie w Psyri

Robocza dzielnica miasta jest także mekką nocnego życia w Atenach, kojarząca się z twórczymi i artystycznymi przedsięwzięciami.

Zakamarki uliczek Psyri (Psirri) kryją w sobie wiele lokali, których charakter idealnie odzwierciedla grecką kulturę. Knajpki, takie jak Kafeneio Ivis czy Avli, skupiają najlepsze aspekty śródziemnomorskiej obyczajowości, oferując gościnność, pyszne greckie jedzenie i koncerty na żywo.

Wystarczy ruszyć na spacer i znaleźć miejsce doskonałe – a tych tutaj nie brakuje. Jest to interesująca przestrzeń, nawet jeśli zwiedzamy Ateny z dziećmi, gdyż Psyri nie słynie z typowych dyskotek, a raczej z zacisznych i klimatycznych tawern oraz restauracji.

 

Najgorętsze kluby i bary nocne

Jeśli zdecydowanie stawiamy dzikie szaleństwo nad towarzyskie dysputy i wędrówki po zmroku, doskonałą zabawę zapewnią nam modne kluby, w których nocne życie w Atenach toczy się niemal do poranka. Jest ich wystarczająco wiele, by każdy znalazł coś dla siebie i zabawił się w sposób, jaki lubi najbardziej.

Steam Athens

Ateński klub preferujący brzmienie muzyki house i techno słynie ze wspaniałej akustyki i jakości dźwięku, której nie powstydziłby się żaden najnowocześniejszy lokal. Jego ogromnym walorem jest także położenie, Stream Athens znajduje się bowiem w samym sercu Aten.

Nocą na scenę wkraczają najlepsi DJ-e, a wygłodniali zabawy goście zaczynają dzikie tańce, które w tym miejscu nierzadko kończą się dopiero w okolicach wschodu słońca. Środek nocy jest dla tego klubu najbardziej tłoczną porą, więc polecamy to miejsce wszystkim osobom, które pragną prawdziwie się wyszaleć. Introwertycy mogą czuć się tu lekko przytłoczeni.

7 Times

W tym urokliwym barze toczy się typowo nocne życie, skupione na potrzebach turystów. DJ jest skłonny zmienić grany repertuar na potrzeby indywidualnych preferencji gości, a znakomita kawa kosztuje mniej, niż można byłoby się spodziewać.

Jednocześnie 7 Times znany jest jako najlepszy shisha bar w mieście, o czym najlepiej przekonać się już osobiście. Wspaniała atmosfera zachęca, by odwiedzić to miejsce zdecydowanie częściej niż tytułowe siedem razy. Będą się tu bawić poszukiwacze tanecznych rytmów i możliwości absolutnego wybawienia się, ale miejsce jest także idealne dla grup przyjaciół chcących spędzić miło czas przy dobrej muzyce i smacznym drinku.

 

Rozrywkowe ciekawostki o Atenach: miejsca luksusowe i prestiżowe

Są w Atenach oraz ich okolicach lokale, które kojarzą się jednoznacznie: z blichtrem, bogactwem i sławą. Goście rodem z Hollywood, którzy bywają w nich każdego lata, są już tylko potwierdzeniem tej tezy. Wystarczająca ilość pieniędzy i pragnienie, by poczuć się jak gwiazda, stanowią przepustkę do przekroczenia granic świata czerwonych dywanów.

Galaxy Bar & Restaurant w hotelu Hilton

Nazwa, jaką nosi bar w Hiltonie, nie bez powodu przywołuje na myśl piękno wszechświata i kosmosu. Bar lokalu znajduje się na wyjątkowym tarasie z widokiem na miasto oraz malownicze i zapierające dech w piersiach krajobrazy okolicy.

Nocne życie w Atenach ma tu wiele twarzy, ale niektóre z nich uśmiechają się najszerzej. Oprócz oprawy estetycznej, którą na miejscu fundują gościom okoliczności greckiej przyrody, Galaxy Bar słynie z wybornych drinków i biznesowej eleganckiej atmosfery, która ma w sobie wiele klasy.

Island Club & Restaurant – ulubiona knajpa celebrytów

Jeśli w okolicach Aten znajduje się miejsce wyznaczające rozrywkowy azymut, to z całą pewnością jest nim właśnie „Wyspa”. Zabawiły tu już sławy o światowej renomie, takie jak Meryl Streep, Pierce Brosnan, Rudolf Valentino czy Bruce Willis.

Na miejsce przyciąga magnetyczny styl wynikający z połączenia minimalizmu z elegancją. Oprócz klubu i restauracji, jakie się tu mieszczą, „Wyspa” jest przestrzenią dla organizacji różnych interesujących wydarzeń. Warto więc trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z programami imprez urozmaicających nocne życie w Atenach.

 

Nocne życie w Atenach sprawia mnóstwo frajdy wszystkim przybyłym turystom, którym nie wystarcza odhaczanie poszczególnych, jakkolwiek popularnych, atrakcji. By naprawdę poznać miasto, dobrze jest doświadczyć także nocnego życia w stolicy Grecji, podjąć próbę zrozumienia rytmu miasta i zanurzyć się w greckiej muzyce, zapachach i wszystkich innych żywych przejawach tutejszej mentalności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ