ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
27 Lut, 2019 - 17:59
Jak wybrać dobrą niszczarkę do biura?

Jak wybrać dobrą niszczarkę do biura?

ARTYKUŁ PARTNERA

Prowadzenie firmy nieodłącznie wiąże się z koniecznością wysyłania oraz odbierania korespondencji. Każdego dnia powstaje również wiele dokumentów. Gdy przestają być nam potrzebne nadchodzi czas ich wyrzucania.

Każdy, kto choć raz pracował w biurze wie, że nie można po prostu wyrzucić dokumentów do śmieci. Na wielu z nich znajdują się bowiem poufne dane, które nie powinny dotrzeć do postronnych osób. Jak się przed tym bronić? To proste – wystarczy kupić niszczarkę.

Jak wybrać dobrą niszczarkę do biura?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych urządzeń tego typu. Jak wybrać najlepsze? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Paski czy ścinki?

Pierwszą decyzją, którą należy podjąć jest sposób niszczenia dokumentów. Obecnie urządzenia oferują nam dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to dobrze znane wszystkim paski. Drugie – ścinki.

Nie da się ukryć, że drugie rozwiązanie zapewnia maksimum poufności – dokumenty są bowiem niszczone tak dokładnie, że odczytanie z nich jakichkolwiek danych jest niemożliwe. Jeśli jednak zdecydujemy się na niszczarkę, która tnie dokumenty w paski, musimy pamiętać, że im są one cieńsze, tym niszczenie dokumentów jest skuteczniejsze.

Nie tylko papier?

Powszechnie wiadomo, że w biurze niszczy się nie tylko papierowe dokumenty, ale również inne nośniki danych. Jeśli w Twojej firmie jest to częste, zadbaj o to, żeby niszczarka, którą wybierzesz radziła sobie nie tylko z przecinaniem kartek papieru, ale również folią, płytami CD czy kartami bankowymi. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji.

Duża pojemność kosza i inne udogodnienia

Niszczarka do dokumentów powinna zapewniać nam nie tylko skuteczne niszczenie dokumentów, ale również komfort pracy. Dlatego dokonując wyboru urządzenia warto zwrócić uwagę na to, jak pojemny jest kosz niszczarki oraz czy posiada ona dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne oliwienie, czujnik wypełnienia pojemnika czy automatyczny start/stop.

Sprawdź jak głośno pracuje niszczarka

Skuteczność działania niszczarki to jedno. Warto jednak zadbać także o komfort jej używania. Jednym z parametrów, które warto sprawdzić jest głośność pracy niszczarki. Optymalne parametry to około 50-60 decybeli. Jeśli urządzenie pracuje głośniej, musimy liczyć się z tym, że jego praca może być dla nas uciążliwa. Na szczęście, w dzisiejszych czasach większość urządzeń mieści się w wyżej podanych normach.

Postaw na sprawdzone firmy

Poszukując niszczarki do biura warto postawić na urządzenia, które stworzone zostały przez znanych i cenionych producentów. Oferują oni bowiem szereg nowoczesnych udogodnień, a samo urządzenie wykonane jest z najwyższej jakości materiałów.

Spośród producentów na których warto zwrócić uwagę, wymienić należy firmy Fellowes oraz HSM. To nowoczesne i niezawodne niszczarki, z których z pewnością będziesz zadowolony.

Podsumowując, znalezienie niszczarki, która będzie w pełni dopasowana do naszych potrzeb nie jest wcale zadaniem trudnym. W dzisiejszych czasach oferta urządzeń tego typu jest bowiem bardzo szeroka i różnorodna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ