Syntia Militowska
Syntia Militowska
07 Wrz, 2017 - 09:26
Niezapomniany wieczór panieński - o czym należy pamiętać

Niezapomniany wieczór panieński – o czym należy pamiętać

Syntia Militowska

Nie wiesz jak zorganizować wieczór panieński? Poznaj obowiązkowe gadżety i sprawdzone pomysły na prezent dla przyszłej panny młodej. Spraw, aby wieczór panieński był wyjątkowy.

Każda przyszła panna młoda chciałaby przeżyć niezapomniany wieczór panieński. Organizacja tego niezwykłego wydarzenia leży w rękach świadkowej, która zarządza zadaniami pozostałych uczestniczek.

 • Sprawdź, gdzie najlepiej zorganizować wieczór panieński.
 • Zobacz, kto powinien na nim być.
 • Poznaj listę popularnych gadżetów na imprezę.

Jak zorganizować wieczór panieński?

Wieczór panieński z reguły powinien odbyć się około tygodnia przed planowanym ślubem. Sama organizacja tego wyjątkowego wieczoru powinna zacząć się już z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Niezapomniany wieczór panieński - o czym należy pamiętać - organizacja

Ile kosztuje przyjęcie-niespodzianka?

Na ogół impreza organizowana jest przez uczestniczki, które postanowiły podzielić się kosztami. Jeśli panna młoda wyrazi taką chęć, może pokryć w całości lub częściowo koszty organizacji wieczoru panieńskiego.

Zależne są one od wielu czynników, począwszy od liczby uczestniczek, aż po rezerwację odpowiedniego miejsca. Szanse na całkowicie darmowe przyjęcie są nikłe, jednakże dzięki wcześniejszej, mądrej i zaplanowanej organizacji wiele kosztów jakie pociąga za sobą wieczór panieński, można zminimalizować.

Organizatorki powinny pamiętać o konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc, które będą punktami obowiązkowymi tego wyjątkowego wieczoru. To pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek, takich jak zajęty lub zamknięty lokal czy brak wystarczającej liczby miejsc dla wszystkich uczestniczek.

Druhna główną organizatorką

Organizacją całego przedsięwzięcia powinna zająć się jedna osoba, która będzie delegować zadania pozostałym uczestniczkom – najczęściej zaszczyt ten przypada druhnie. Dzięki ustalonej wcześniej hierarchii można uniknąć zbędnych nieporozumień i chaosu.

Na ogół przygotowanie przyjęcia odbywa się w tajemnicy przed przyszłą panną młodą. Niestety, w takim przypadku istnieje ryzyko, że niczego nieświadoma panna młoda może mieć inne ważne plany (wizytę u lekarza w późnych godzinach, krótkotrwały wyjazd, pracę).

Aby tego uniknąć należy wcześniej skonsultować się z najbliższą rodziną panny młodej, na przykład z narzeczonym, mamą, siostrą lub jedną z uczestniczek wieczoru panieńskiego. Osoba ta powinna umówić się z panną młodą w wyznaczonym miejscu pod pretekstem towarzyskiego spotkania, wyjścia do kina, kolacji czy też omówienia sprawy niecierpiącej zwłoki.

Niezapomniany wieczór panieński - o czym należy pamiętać - wybór miejsca

Gdzie powinien się odbyć wieczór panieński?

Przyjęcie może odbyć się w dowolnie wybranym miejscu – możliwości jest wiele. Może to być wieczór spędzony z przyjaciółkami przy lampce wina i starych, dobrych komediach, a także kameralna impreza w mieszkaniu lub zabawa w klubie. Ten wieczór można także spędzić w restauracji, w salonie piękności, w SPA bądź w kinie.

Uwaga! Zanim wybierzemy miejsce na wieczór panieński, warto wziąć pod uwagę budżet całego przedsięwzięcia wraz z nieprzewidzianymi wydatkami (koszty paliwa, taksówek, komunikacji miejskiej, wstępu do klubów, dodatkowe zakupy w trakcie).

Nie należy także zapomnieć o preferencjach panny młodej i pozostałych uczestniczek. Nie każdy bowiem będzie czuł się dobrze na szalonej imprezie trwającej do samego rana, tak samo nie wszyscy będą preferować wino przy kominku w towarzystwie najbliższych.

Zanim zarezerwujemy miejsce, warto uprzednio ustalić charakter oraz ewentualny temat przewodni imprezy.

 • Czy wieczór ma przebiegać spokojnie – według ustalonego planu czy spontanicznie?
 • Luksusowo czy w ramach zabawy – kiczowato?
 • Czy Ma to być wieczór odprężający czy raczej szalony, pozwalający na całkowite odcięcie się od obowiązków i prozy dnia codziennego?

Wybór tematu na wieczór panieński nie jest obowiązkowy, ale może dodatkowo urozmaicić zabawę.

Należy także pamiętać, że wieczór panieński może odbywać się w kilku częściach. Najpierw w restauracji, później w salonie piękności, a na koniec w domu – bądź na odwrót. Wszystko zależy od pomysłowości uczestniczek.

Niezapomniany wieczór panieński - o czym należy pamiętać - zabawa

Kogo zaprosić?

Najlepiej, aby na wieczór panieński przyszły tylko osoby, które są najbliższe sercu przyszłej panny młodej. Zazwyczaj są to siostry, kuzynki i przyjaciółki.

Nie należy pod żadnym pozorem zapraszać osób, które mogą w jakikolwiek sposób zepsuć humor panny młodej czy atmosferę owego wieczoru. Dlatego też nie warto zapraszać dalszych przyjaciółek, koleżanek oraz osób, co do których istnieją choćby najmniejsze wątpliwości.

Wszystko inne o czym musisz pamiętać

1. Gadżety

Impreza często odbywa się w przysłowiowym krzywym zwierciadle. Wiele rzeczy jest wyolbrzymionych i zabawnych. Gadżety na wieczór panieński mają służyć dobrej zabawie, poprawie humoru i swawolnej atmosferze.

Najpopularniejsza gadżety na ten wieczór to:

 • anielskie skrzydła i opaski z diabelskimi rogami dla uczestniczek,
 • szale boa, pejcze, maski, podwiązki, peruki,
 • balony, serpentyny i confetti,
 • akcesoria przeznaczone do fotobudki (przydadzą się podczas robienia zdjęć),
 • frywolne słomki do drinków.

Ponadto, poza wyżej wymienionymi gadżetami, przyszłą pannę młodą można wyróżnić na tle innych uczestniczek poprzez dodatki takie jak korona, welon, różdżka czy suknia.

Niezapomniany wieczór panieński - o czym należy pamiętać - gadżety

2. Tort na wieczór panieński

Najczęściej zamawiane torty na wieczór panieński mają erotyczny wydźwięk. Tort z masy marcepanowej daje całą gamę możliwości, dzięki którym całość może przybrać kształt bielizny i innych zabawnych kształtów powiązanych tematycznie ze ślubem.

Uwaga! Wybierając tort na wieczór panieński należy upewnić się, że żadna z uczestniczek nie ma uczulenia na którykolwiek składnik zawarty w torcie oraz w ewentualnych ciastach.

Niezapomniany wieczór panieński - o czym należy pamiętać - tort na wieczór panieński

3. Prezent dla przyszłej panny młodej

Wybierając prezent na wieczór panieński nie powinno kierować się tylko i wyłącznie zdrowym rozsądkiem, lecz także dystansem do siebie (i innych) oraz dobrym humorem.

Najpopularniejsze prezenty dla przyszłej panny młodej to zabawne gadżety służące do małżeńskich igraszek. Popularne są także zabawne figurki, poduszki i akcesoria nawiązujące do pana młodego, a także do ich życia po ślubie.

Osoby bardziej praktyczne mogą zdecydować się na zakup takich rzeczy jak:

 • sprawdzone książki o tematyce relacji damsko-męskich,
 • bilety na masaże lub zabiegi pielęgnacyjne dla dwojga,
 • spersonalizowane poduszki lub inne gadżety użytkowe,
 • pościel do małżeńskiego łoża.
Niezapomniany wieczór panieński - o czym należy pamiętać - prezent

Pamiętajmy, że organizacja wieczoru panieńskiego z kilkutygodniowym wyprzedzeniem sprzyja racjonalnie podejmowanym decyzjom i pozwala zaplanować wyjątkowe przyjęcie dla panny młodej. Mając dobry plan na wieczór panieński oraz mądrze dysponując budżetem unikniemy przykrych niespodzianek, co umożliwi dobrą zabawę bez zmartwień.

ZOBACZ RÓWNIEŻ