Michał Nielub
Michał Nielub
29 Lip, 2017 - 09:00
Niezapomniany wieczór kawalerski - o czym należy pamiętać

Niezapomniany wieczór kawalerski – o czym należy pamiętać

Michał Nielub

Przyjęło się mówić, że wieczór kawalerski to ostatnie podrygi wolności przed ślubem. Dlatego należy w szczególności zadbać o to, aby był wyjątkowy i niezapomniany.

Wieczór kawalerski to szczególne wydarzenie. Na tyle wyjątkowe, że obrosło w liczne mity na temat jego przebiegu, co w pewien sposób zostało ukazane w słynnej komedii „Kac Vegas”. A jaka jest rzeczywistość? Z pewnością powinna to być impreza pełna wrażeń – podpowiadamy jak ją zorganizować.

Wieczór kawalerski – dobre praktyki

Za przebieg wieczoru kawalerskiego odpowiada świadek pana młodego. Jest to ogólnie przyjęta zasada w Polsce. Pomysłów na to, jak go spędzić, jest mnóstwo. Najważniejsze jednak, aby pan młody bawił się dobrze, zaś impreza była zaplanowana z uwzględnieniem jego upodobań.

Najważniejszą kwestią jest rozpoczęcie przygotowań z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Termin powinien odpowiadać przede wszystkim panu młodemu. Z drugiej strony, pamiętajmy, że również goście muszą zostać wcześnie poinformowani, aby zarezerwować sobie wieczór tylko i wyłącznie na to przyjęcie.

Wcześniejsze planowanie ma również znaczenie w kontekście rezerwacji lokalu. Wprawdzie wybór klubów i pubów jest bardzo duży, jednak w najlepszych miejscach terminy mogą być zajęte dużo wcześniej. Znalezienie dobrego lokalu na ostatnią chwilę, zwłaszcza dla dużej grupy ludzi, może wówczas graniczyć z cudem.

Drużba, jako organizator wieczoru kawalerskiego, powinien czuwać nad przebiegiem imprezy. Warto pamiętać, aby nie mieszać alkoholu, gdyż skutki takiego działania mogą być mocno odczuwalne na drugi dzień.

Gdzie zorganizować wieczór kawalerski?

Pomysły na wieczór kawalerski to niewyczerpane źródło inspiracji. Wszystko jednak zależy od upodobań pana młodego – przy planowaniu imprezy, warto wziąć pod uwagę jego marzenia.

Jeżeli nasz najlepszy kolega zawsze chciał skoczyć na bungee, lecz z jakiegoś powodu jeszcze nie zrealizował swoich pragnień, być może warto zorganizować mu taki skok, właśnie w ramach wieczoru kawalerskiego.

Impreza w aucie, czyli “Bibobus” zawsze modny

Jeżeli istnieje możliwość zaangażowania większych funduszy, a lista gości jest długa, dobrym pomysłem jest wynajęcie autokaru imprezowego. Bibobus wyposażony w ulubioną muzykę pana młodego oraz sympatycznego barmana będzie strzałem w dziesiątkę!

Niezapomniany wieczór kawalerski - autobus imprezowy

Weekend kawalerski …gdy jeden wieczór to za mało

Innym pomysłem jest zorganizowanie weekendu kawalerskiego. Dlaczego by nie wyjechać na kilka dni w jakieś ciekawe miejsce? W okresie wiosenno-letnim dobrze sprawdzi się zorganizowanie wyjazdu na łono natury, np. nad położone w turystycznym regionie jezioro, z paintballem lub parkiem linowym w sąsiedztwie.

Niezapomniany wieczór kawalerski - weekend kawalerski

Klub na wyłączność pana młodego

Alternatywą może być również wynajęcie całego klubu i zaplanowanie imprezy tematycznej. Pan młody lubi średniowieczne klimaty, wikingów, fantasy, survival i militaria bądź też interesuje się czasami PRL-u? Dlaczego więc nie przebrać się w stroje, nawiązujące do jego ulubionej tematyki?

Niezapomniany wieczór kawalerski - impreza tematyczna

Zapewnienie rozrywki to podstawa

Jeżeli nasze fundusze są mocno ograniczone, w dalszym ciągu warto zadbać o dodatkowe atrakcje. Pobyt w jednym klubie może się szybko skończyć i w niczym nie będzie się różnić od standardowego męskiego wypadu na miasto.

Aby odciągnąć towarzystwo od ciągłego spożywania alkoholu, warto zarezerwować miejsce np. w pubie z dostępem do kręgli, stołem bilardowym lub karaoke.

Dowiedz się więcej: Niezapomniany wieczór panieński – o czym należy pamiętać >>

Niezapomniany wieczór kawalweski - karaoke

Prezent na wieczór kawalerski

Kupno podarunku na tak wyjątkowy wieczór często stanowi kwestię problematyczną. Zdarza, że pan młody ma już wszystko – a przynajmniej tak myśli. Warto go zaskoczyć. Wybierając prezent na wieczór kawalerski, dobrą praktyką jest po prostu wcześniejsza rozmowa z panem młodym. Dzięki temu będziemy mieli możliwość na zorientowanie się w jego potrzebach, zaś kupiona niespodzianka będzie strzałem w dziesiątkę.

Prezent na wieczór kawalerski to również wszelkie drobiazgi kupowane przez pozostałych gości. Najczęściej przynoszony jest alkohol. Wynika to z prostego myślenia: nie wiem co kupić, a alkohol każdy pije, więc pan młody na pewno się ucieszy. A może warto skontaktować się z pozostałymi gośćmi i ustalić jakiś wspólny prezent?

Można dzięki temu zorganizować naprawdę nietuzinkową niespodziankę – fundusze będą większe, a także i możliwości. Oczywiście, najważniejszą kwestią pozostaje wyczucie potrzeb pana młodego. Ostatecznie, to prezent na jego wieczór kawalerski i to właśnie jemu musi się podobać najbardziej – a nie gościom.

Wieczór kawalerski to wyjątkowe wydarzenie. Pomysłów na jego zorganizowanie jest tak samo wiele, jak i możliwości. Zarówno przebieg imprezy, jak i prezent dla pana młodego, musi odpowiadać przede wszystkim jego potrzebom. Dlatego warto o tym pomyśleć dużo wcześniej. Tylko dobrze przemyślany i prawidłowo zaplanowany wieczór kawalerski pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ