Sylwia Łysak
Sylwia Łysak
06 Lis, 2017 - 01:00
Nauka hiszpańskiego - najlepsze kursy i szkoły językowe w Polsce

Nauka hiszpańskiego – najlepsze kursy i szkoły językowe w Polsce

Sylwia Łysak

Nauka hiszpańskiego – jak, gdzie i za ile? Poznaj najlepsze szkoły językowe w Polsce.

Język hiszpański to drugi (zaraz po chińskim) najczęściej używany język świata. Władają nim nie tylko rodowici Hiszpanie, ale i mieszkańcy Ameryki Środkowej czy Południowej, czyli praktycznie 1/3 całego globu! Nic dziwnego, że nauka hiszpańskiego wzbudza tak duże zainteresowanie, a kurs hiszpańskiego to jeden z najbardziej pożądanych produktów, jakie może zaproponować szkoła języków obcych. Sprawdźmy, kto oferuje kursy hiszpańskiego, jakimi metodami i w jakich cenach!

Nauka hiszpańskiego w popularnych szkołach językowych

Kurs hiszpańskiego na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym oferowany jest przez większość sieciowych szkół językowych, posiadających oddziały w wielu polskich miastach. Naukę hiszpańskiego rozpoczniemy między innymi w:

Profi-Lingua, lokalizacja w 13 miastach (sprawdź tutaj)

Znana i lubiana szkoła języków obcych Profi-Lingua ma w swojej ofercie różnorodne kursy języka hiszpańskiego – od klasycznych, rocznych, przez konwersacyjne (również z native speaker’ami), aż po wakacyjne i przyspieszone (typu “Rok w 2 miesiące” czy “Semestr w 1 miesiąc).

Oferty poszczególnych oddziałów szkoły różnią się od siebie. W dużych miastach pod skrzydłami uczelni opanujemy język na poziomie zaawansowanym (C1).

Koszt kursu: od 499 zł/rok (cena kursu dla studentów z rabatem za okazaniem ważnej legitymacji)

Empik School, oferta kursów hiszpańskiego w 23 miastach (sprawdź tutaj)

Rozpoznawalny przez praktycznie wszystkich Polaków Empik School proponuje kursy języka hiszpańskiego na poziomie od A1 do B1 w 23 z 27 rozsianych po Polsce placówkach.

W ofercie szkoły językowej znajdują kursy typowe i konwersacyjne, a także tematyczne – jest w czym wybierać! Uczulamy jednak, że w mniejszych miastach możemy napotkać na problemy z otwarciem grupy.

Koszt kursu: ok. 1 500 zł/rok (cena może ulec pomniejszeniu za sprawą różnorodnych kodów rabatowych)

Nauka hiszpańskiego - najlepsze kursy i szkoły językowe w Polsce - flaga

Hiszpański w szkole pasjonatów

Hiszpański to język bardzo żywy i melodyjny – można powiedzieć „temperamentny”. Warto się go uczyć w szkole, która rozumie jego naturę. W Polsce znajdziemy kilka takich miejsc. Oto one:

El Sueño – Warszawa, Poznań, Wrocław, Opole (sprawdź tutaj)

Szkoła językowa El Sueño (z hiszp. – sen) to z pewnością jedna z najciekawszych placówek edukacyjnych jeśli chodzi o naukę hiszpańskiego. Nastawiona jest na edukację poprzez konwersacje i interakcje z ludźmi – bez wypełniania nudnych kserówek.

Lekcje odbywają się w bardzo małych grupach (do 4 osób) i prowadzone są tylko przez lektorów z poczuciem humoru. Szkoła organizuje różnorodne imprezy i spotkania dla uczniów oraz zbiera doskonałe recenzje od byłych kursantów.

Koszt kursu: od 1 880 zł (Wrocław i Poznań) do 2 220 zł (Opole, Warszawa) za rok (2 semestry).

Dowiedz się więcej: Obozy językowe za granicą – przygoda życia, która procentuje >>

Porto Alegre – Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań + ONLINE! (sprawdź tutaj)

Porto Alegre to szkoła językowa nastawiona na nauczanie hiszpańskiego i portugalskiego. Istnieje od 1996 roku i ma oddziały w 3 dużych miastach południowej Polski oraz w Poznaniu.

Szkoła oferuje kursy hiszpańskiego na pięciu poziomach (od A1 do C1), również tematyczne (np. biznesowe) i przygotowujące do certyfikatów.  Kurs hiszpańskiego w Porto Alegre możemy rozpocząć nawet online czy na wakacyjnym wyjeździe.

Koszt kursu: ceny poszczególnych kursów udostępniane na życzenie zainteresowanych

Dowiedz się więcej: Darmowe kursy językowe online – najlepsze platformy >>

SinFronteras, czyli hiszpański w stolicy – Warszawa (sprawdź tutaj)

Warszawska szkoła językowa SinFronteras (z hiszp. – bez granic) jako jedna z nielicznych oferuje kursy hiszpańskiego na wszystkich poziomach aż do C2!

W dwóch mieszczących się w stolicy placówkach możemy uczyć się języka w trybie normalnym lub przyspieszonym (zaliczając semestr w mniej niż miesiąc!) bądź wybrać jeden z kilku specjalnie przygotowanych kursów.

W cenę wliczone są rozmaite zajęcia dodatkowe takie jak min. konwersacje, warsztaty kreatywne i imprezy.

Koszt kursu: od 2 300zł/rok (od 1 150zł/semestr)

Interesuje Cię nauka hiszpańskiego? Jako początkujący zajrzyj do znanej szkoły językowej np. Profi-Lingua czy Empik School, gdzie za niewielką kwotę poznasz podstawy tego języka. Możesz także rozpocząć naukę online np. na kursie szkoły PortoAlegre.

Jeśli będziesz chciał kontynuować przygodę z hiszpańskim, zrób to w szkole, która specjalizuje się w nauczaniu tego języka.  Przygotujesz się w niej do zdawania certyfikatu DELE na poziomie zaawansowanym i życia wśród Native Speakerów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ