ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
03 Gru, 2019 - 13:00
Narty za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

Narty za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

ARTYKUŁ PARTNERA

Sporty zimowe są niesamowicie ekscytujące, ciekawe i dostarczają mnóstwo radości. Niestety są też bardzo kontuzyjne. Jednak obawa przed urazem nie powinna osuwać nas od świetnej zabawy. Zwłaszcza, że zagraniczne wypady na narty czy snowboard stają się coraz bardziej przystępne cenowo.

Taki wyjazd to nie tylko okazja do uprawiania sportu, ale także odwiedzenia obcego kraju i spędzenia niezapomnianych chwil w gronie bliskich osób. Przed wyjazdem należy oczywiście zadbać o ubezpieczenie turystyczne, aby kontuzja na stoku nie popsuła nam wyjazdu i czasu spędzonego z rodziną czy przyjaciółmi.

Gdzie wyjechać na narty?

Polskie góry mają wiele do zaoferowania, ale wyjazd za granicę ma wiele plusów. Wśród najbardziej atrakcyjnych kurortów i stoków narciarskich w Europie należą:

  • Ośrodki narciarskie w pobliżu Grenoble – mają znacznie spokojniejszą i bardziej kameralną atmosferę niż większość popularnych ośrodków we Francji. Doskonała opcja dla tych, którzy lubią szusować z dala od tłoku.
  • Val Gardena – włoska dolina słynąca z organizacji mistrzostw sportów zimowych. Jest to też jeden z największych obszarów narciarskich na świecie. Miejsce dobre dla zaawansowanych i średniozaawansowanych narciarzy.
  • Zermatt – baśniowa kraina w Alpach Szwajcarskich. Urzekające widoki, choć dla niektórych atmosfera jest zbyt turystyczna.
  • Cortina d’Ampezzo – miejsce wymieniane jako jeden z najlepszych i największych kurortów we włoskich Dolomitach. Świetne miejsce na rodzinny wyjazd.

Ubezpieczenie narciarskie

Miejsce docelowe wybrane, kombinezon zakupiony… Teraz trzeba wybrać odpowiednie ubezpieczenie narciarskie. P

orównując oferty, warto pamiętać, że jadąc na narty musimy zwrócić uwagę na inne czynniki niż w przypadku standardowego wyjazdu turystycznego. Ubezpieczenie powinno pokrywać koszty związane z urazami sportowymi oraz następstwami nieszczęśliwych wypadków. Przykładowo SIGNAL IDUNA CARD WORLD SPORT obejmuje ubezpieczeniem uprawianie sportów zimowych i sportów wysokiego ryzyka.

Jest to doskonale ubezpieczenie dla uczniów i studentów, ponieważ oferta jest skierowana dla osób od 5 do 30 roku życia. Taka ochrona ubezpieczeniowa obejmuje cały świat – nieważne, czy wyjeżdżamy do Austrii, Włoch czy Kanady. Jest to całoroczne ubezpieczenie, dlatego jedna karta może nam posłużyć na kilka wyjazdów.

Wybierając pakiet z myślą o sportach zimowych, możemy korzystać z ochrony również podczas wakacji letnich. To świetna opcja dla pasjonatów sportu, którzy zimą lubią wybrać się na narty, a latem wybierają nurkowanie czy kitesurfing.

ZOBACZ RÓWNIEŻ