ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
01 Wrz, 2017 - 14:39
Tajemnicze wrota: naklejki na drzwi w czterech odsłonach

Tajemnicze wrota: naklejki na drzwi w czterech odsłonach

ARTYKUŁ PARTNERA

Dekoracja wnętrz to nie tylko dzieła sztuki. Naklejki na drzwi mogą zamienić ten czysto utylitarny obiekt w jedną z najciekawszych ozdób domowej przestrzeni.

Kiedy rozważamy sposoby na udekorowanie wnętrza, zazwyczaj pierwszym, o czym myślimy, jest zawieszenie czegoś na ścianach. “Zawieszenie paru obrazków” jest właściwie synonimem aranżowania i ozdabiania przestrzeni. Czemu jednak nie spojrzeć na to zagadnienie nieco szerzej?

Mało kto zwróciłby swoją uwagę na drzwi, rozważając rozmaite pomysły na to, jak ozdobić wnętrze – a szkoda! Nie muszą to nawet być typowe drzwi do pomieszczenia! Dekoratorka wnętrz z firmy Myloview podzieliła się z nami aż czterema interesującymi sposobami na to, w jaki sposób drzwi różnego rodzaju można zmienić nie do poznania właśnie przy pomocy naklejek.

Naklejki na drzwi pokoju (lub mieszkania)

Wykorzystanie naklejek to fantastyczny sposób na to, aby nadać indywidualny charakter drzwiom, które bez tego niczym by się od siebie nie różniły.

Naklejki na drzwi w kuchni


źródło: myloview.pl – naklejki na drzwi

Kiedy pracuję z moimi klientami, jedną z moich ulubionych metod wykorzystania naklejek na drzwi jest odróżnienie od siebie drzwi do pokoi rodzeństwa – opowiada ekspertka z Myloview. – Każde dziecko albo nastolatek) może mieć drzwi, które w jakiś sposób nawiązują do jego zainteresowań czy hobby, albo nawet po prostu do jego gustu.

Naklejki na drzwi dla dzieci można zresztą zastosować nawet w tych domach, w których mieszka tylko jedno dziecko: na pewno spodoba mu się, że wejście do jego pokoju wygląda wyjątkowo i inaczej niż pozostałe!

Naklejki na drzwi szafy

Jest wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć udekorowanie szafy. Być może zakupiłeś w meblowej sieciówce popularny model i teraz z pewnym niezadowoleniem zauważasz, że połowa twoich znajomych ma w swoich mieszkaniach dokładnie takie same. A może mebel, który masz w swoim mieszkaniu, ma już za sobą okres świetności i zdecydowanie przydałaby mu się odrobina odświeżenia.

Wielką zaletą naklejek na meble jest to, że pozwalają zrobić coś z niczego: można wykorzystać je, aby te sprzęty, na których normalnie nikt nawet nie zatrzymałby spojrzenia na dłużej, przemienić w prawdziwe stylowe gwiazdy wnętrza – zachwyca się projektantka z Myloview. – Nawet nie tylko można, ale wręcz trzeba! Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy potrafią wyrzucić na śmietnik zupełnie dobre meble tylko dlatego, że nie pasują do nowego wystroju albo przestały się im podobać. Przecież wystarczy naklejka o starannie dobranym wzorze, godzina wolnego czasu i można taki sprzęt odmienić nie do poznania!


Jeśli jesteś osobą, która uwielbia majsterkowanie i projekty DIY, możesz także rozważyć zakup sprzętów o “dobrych kościach” w antykwariacie i odnawianie ich za pomocą naklejek. Coś starego, coś nowego – rezultat będzie urzekający!

Naklejki na drzwi lodówki

Lodówka jest może i mroźnym, ale za to gorąco kochanym sercem każdej kuchni. A jednak jej wygląd wcale nie oddaje jej istotnej pozycji: lodówki zwykle mają nudne kolory i jeszcze nudniejsze kształty.

Naklejki na drzwi lodówki


źródło: myloview.pl – naklejki na lodówkę 

Wykorzystuję naklejki na drzwi lodówki, aby tchnąć nieco życia w ten niezbędny, ale estetycznie raczej niezbyt ciekawy sprzęt – opowiada dekoratorka Myloview. – Lodówka zazwyczaj jest największym urządzeniem w kuchni, a zatem udekorowanie jej może naprawdę istotnie wpłynąć na wygląd całości i zdecydowanie szkoda byłoby nie wykorzystać takiej okazji. I to tym bardziej, że udekorowanie lodówki naklejką jest banalnie proste!

Wybierając naklejkę na lodówkę, koniecznie sięgnij po taką, która stylistycznie pasuje do pozostałych elementów wnętrza: na przykład do chłodnej, minimalistycznej kuchni możesz wybrać dekorację z motywem geometrycznym, a do tradycyjnej, przytulnej kuchni – naklejkę z widokiem na wieżę Eiffla albo innym pejzażem.

Naklejki na drzwi kabiny prysznicowej

Łazienka nie wydaje Ci się miejscem, w którym jakiekolwiek naklejki przetrwałyby dłużej niż pięć minut? Najwyraźniej masz przestarzałe informacje!

Nowoczesne naklejki są odporne na niekorzystne czynniki, takie jak wilgoć czy ciepło – tłumaczy dekoratorka Myloview. – Czynniki, które zrujnowałyby inne dekoracje, na nich nie zrobią wrażenia! Dzięki temu można bez stresu skorzystać z naklejek, by ozdobić łazienkę i sprawić, że będzie wyglądała naprawdę wyjątkowo.

Oczywiście, co należy zaznaczyć, naklejkami należy ozdabiać miejsca, które nie będą narażone na stałe zamoczenie. Są trwałe, ale nie pancerne…

A czy Ty masz jakiś swój oryginalny pomysł na wykorzystanie naklejek na drzwi – dowolne drzwi? Koniecznie podziel się nim z nami w komentarzu!