Kamil Podsiadło
Kamil Podsiadło
10 Mar, 2017 - 14:44

Najpopularniejsze marki samochodów w Polsce

Kamil Podsiadło

Kupno samochodu to dość poważna inwestycja, dlatego warto zrobić dobry rekonesans. Zobacz, po jakie marki samochodów najchętniej sięgają Polacy.

Kupno nowego samochodu to dość spory wydatek, dlatego warto bardzo dobrze przemyśleć tę decyzję. Zanim udasz się na jazdy testowe, zobacz jakie marki samochodów cieszą się największą popularnością w naszym kraju.

Ranking najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce

Rynek samochodowy ma się w Polsce coraz lepiej i wcale nie chodzi tu tylko o używane modele. Jak podaje portal moto.pl, w okresie od stycznia do sierpnia 2016 roku zarejestrowano w naszym kraju ponad 270 tys. nowych samochodów osobowych. Jest to wynik prawie o 25% lepszy niż w analogicznym okresie roku 2015.

Jeśli zamierzasz wybrać się w najbliższym czasie na jazdy testowe, to może Cię zainteresować ranking najpopularniejszych samochodów w Polsce. Poniżej 10 topowych pozycji w okresie styczeń-sierpień 2016 oraz kilka miast, gdzie można skorzystać z jazd testowych wymienionymi modelami.

10. Volkswagen Passat: 5 697 rejestracji

Volkswagen Passat to jeden z najpopularniejszych i flagowych modeli Volkswagena. Zdobywca wyróżnienia Złota Kierownica w 2014 roku charakteryzuje się wysokiej jakości wyposażeniem oraz rozpoznawalnym designem. Na jazdy testowe Volkswagenem Passatem można umówić się m.in. u Aleksandra Konarzewskiego w Bydgoszczy, w Auto Wimar Warmia w Olsztynie, w Auto Special w Krakowie czy w CityMotors w Gdańsku.

9. Dacia Duster: 5 715 rejestracji

Dacia Duster obejmuje 5 poziomów wyposażenia i co ważne dla wielu kierowców, model ten dostępny jest w dość konkurencyjnej cenie. Na jazdy testowe Dacia Duster można umówić się m.in. w Decar w Warszawie, Auto Compol w Poznaniu czy Uni-Car Dwa w Toruniu.

8. Skoda Rapid: 5 717 rejestracji

Pierwszy (i nie ostatni) model skody w pierwszej dziesiątce. W Skodzie Rapid zastosowano wiele nowoczesnych technologii i to bez wątpienia jeden z czynników sukcesu w Polsce. Na jazdy testowe Skodą Rapid można umówić m.in. w Auto Forum 2 w Płocku, BS-Auto w Grudziądzu czy CRH Żagiel Auto w Lublinie.

7. Ford Focus: 6 256 rejestracji

Kompaktowy samochód osobowy, którego coraz więcej na polskich ulicach. Najlepiej sprzedający się model Forda w Polsce. Na jazdy testowe Fordem Focus można umówić się m.in. w Auto-Watin w Poznaniu, Auto Plaza w Warszawie czy w Wikar w Krakowie.

6. Toyota Auris: 7 348 rejestracji

Toyota Auris charakteryzuje się dynamiczną linią i oferuje sztandarowe dla Toyoty systemy nagłośnienia JBL. Przez pierwsze 8 miesięcy 2016 roku w Polsce zarejestrowano ponad 7 tys. nowych Toyot Auris. Na jazdy testowe Toyotą Auris można się umówić m.in. w Toyota Kozłowski w Szczecinie czy Toyota Nowakowski we Wrocławiu.

5. Toyota Yaris: 7 474 rejestracje

Toyota Yaris to najpopularniejsze auto azjatyckiego koncernu w Polsce. Jest to bardzo wygodne auto do jazdy w mieście i kupowane jest przez klientów głównie w tym celu. Na jazdy testowe Toyotą Yaris można się umówić m.in. w Toyota Kozłowski w Szczecinie czy Toyota Nowakowski we Wrocławiu.

4. Volkswagen Golf: 7 937 rejestracji

Najczęściej występujący na naszych ulicach (i nie tylko naszych) model Volkswagena. Dostępnych w wersjach Hatchback, Sportsvan oraz Variant. Na jazdy testowe Volkswagenem Golfem można umówić się m.in. u Aleksandra Konarzewskiego w Bydgoszczy, w Auto Wimar Warmia w Olsztynie, w Auto Special w Krakowie czy w CityMotors w Gdańsku.

3. Opel Astra: 9 502 rejestracje

Najniższe miejsce na podium zajmuje Opel Astra. Najnowsza Astra oferuje komfortowe wnętrze, elegancki design ,całkiem niezłe osiągi i interesujące wyposażenie dodatkowe. Na jazdy testowe Oplem Astra można umówić się m.in. w Haller w Gdyni, w Nivette w Warszawie oraz Domcar w Poznaniu.

2. Skoda Fabia: 9 828 rejestracji

Typowo miejskie auto produkowane od 1999 roku. Aktualnie Skoda Fabia dostępna jest w ponad 100 kombinacjach, co daje klientom duże pole do popisu w trakcie wyboru. Auto bardzo dobrze wypada także w testach bezpieczeństwa. Na jazdy testowe Skodą Fabia można umówić się m.in. Inter Auto w Krakowie, Lellek w Sopocie czy w PEHAMOT w Szczecinie.

1. Skoda Octavia: 10 985 rejestracji

Zdecydowanie najpopularniejszy samochód w Polsce w roku 2016. Czym Octavia tak przyciąga polskich klientów? Bez wątpienia wielkim plusem tego auta są nowoczesne systemy bezpieczeństwa, ergonomia jazdy czy niskie spalanie. Na jazdy testowe Skodą Octavia można umówić się m.in. w KIM w Zielonej Górze, GANINEX w Katowicach czy Gall ICM we Wrocławiu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ