Michał Nielub
Michał Nielub
21 Lip, 2017 - 13:38
Najpiękniejsze miejsca w Polsce - Mazowsze

Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Mazowsze

Michał Nielub

Najpiękniejsze miejsca w Polsce znajdują się między innymi na Mazowszu. Ten region ma do zaoferowania Warszawę, ale nie tylko. Co warto zobaczyć w stolicy? Jak spędzić czas w okolicy? Konstancin-Jeziorna i Żelazowa Wola to tylko nieliczne propozycje na miłe chwile na Mazowszu. Dowiedz się więcej!

Najpiękniejsze miejsca w Polsce cechują się dużą liczbą atrakcji turystycznych. Dotyczy to zarówno walorów przyrodniczych, pięknych zabytków, jak i pozostałych miejsc, dostarczających turystom niezapomnianych wrażeń. Mazowsze spełnia wszystkie te kryteria. Zwiedzanie warto rozpocząć od Warszawy, a następnie poznać jej okolice.

Co zobaczyć w Warszawie?

Warszawa jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Jedynie Kraków i Gdańsk cieszą się większym ruchem turystycznym biorąc pod uwagę liczbę gości zagranicznych. W 2016 roku stolica została odwiedzona przez 1,2 mln ludzi, z czego jedną trzecią stanowili obcokrajowcy.

Stolica Polski posiada liczne atrakcje turystyczne. Wpisują się one w gusta praktycznie każdego turysty lubującego się w uprawianiu turystyki miejskiej. Jeżeli spędzamy czas z dziećmi, warto udać się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce. Ogromna popularność tego miejsca powoduje gigantyczne kolejki, warto więc ich uniknąć. W jaki sposób? Po bilety najlepiej udać się rano lub wykupić je przez Internet.

Warszawa posiada również mnóstwo miejsc na spacery. Obowiązkowo należy zwiedzić odrestaurowane Stare Miasto, nawiązujące do przedwojennej historii Warszawy. Warto przy okazji udać się do Zamku Królewskiego, który przez kilka wieków był siedzibą królów polskich. Jest to instytucja, która poza stałymi i czasowymi wystawami oferuje możliwość aktywnego zwiedzania dla najmłodszych członków rodziny.

Łazienki Królewskie są największym kompleksem miejskiej zieleni w Polsce. Park ten zapewnia relaks i odpoczynek w zgodzie z przyrodą, pomimo lokalizacji w centrum Warszawy. Podczas spaceru warto zobaczyć obiekty architektoniczne, projektowane przez różnych autorów. Godnym polecenia jest Pałac Myślewicki, Stara i Nowa Pomarańczarnia, Biały Domek oraz pałac Na Wyspie.

Znajduje się tam również 5 różnych ogrodów. Są to: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny, Ogród Chiński oraz Ogród Holenderski. W każdym rosną inne rośliny, a tym samym w każdym doznamy innych wrażeń estetycznych.

Bardzo ważnym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Znajdują się tam wystawy poświęcone bohaterom, którzy w 1944 roku walczyli w obronie Warszawy. Zasoby udostępniane są zarówno w formie multimedialnej, jak i tradycyjnej, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Dowiedz się więcej: Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie >>

Najpiękniejsze miejsca w Polsce - Mazowsze - Warszawa

Okolice Warszawy

Płock

Godnym uwagi miastem jest pierwsza stolica książąt mazowieckich – Płock (znane jest głównie z funkcjonowania rafinerii). Co warto zobaczyć w Płocku? Przede wszystkim Stare Miasto oraz brzeg Wisły nazywany Wzgórzem Tumskim. Co roku odbywa się tu duża impreza Audioriver Festival.

Dowiedz się więcej: Największe miasta w Polsce – TOP 11 >>

 

Kampinoski Park Narodowy

O tym, że Mazowsze tworzy najpiękniejsze miejsca w Polsce, można się przekonać zwiedzając przyrodnicze walory tego regionu. Zdecydowanie warto udać się do Puszczy Kampinoskiej, w której utworzono Kampinoski Park Narodowy.

Istnieje tam ponad 360 km szlaków pieszych oraz rowerowych, dzięki czemu w aktywny sposób możemy zapoznać się z bogactwem przyrodniczym tego obiektu. W krajobrazie dominują wydmy oraz tereny bagienne. Do jednych z najcenniejszych zasobów należą stanowiska łosia, którego rzadko można spotkać na terenie dzisiejszej Polski.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce - Mazowsze - Kampinoski Park Narodowy

Żelazowa Wola

Warto odwiedzić również miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. W Żelazowej Woli, leżącej w gminie Sochaczew znajduje się muzeum, utworzone w domu, gdzie urodził się słynny polski kompozytor. Jest to jednocześnie największa atrakcja tej okolicy, którą miłośnicy historii kultury powinni obowiązkowo zobaczyć.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce - Mazowsze - Fryderyk Chopin

Konstancin-Jeziorna

Niewielką, aczkolwiek wartą zobaczenia miejscowością jest Konstancin-Jeziorna. Pierwotnie były to trzy miejscowości, które połączyły się w 1969 roku. Struktura miasta jest niejednorodna, przeważa w nim zabudowa jednorodzinna. Największym atutem miejscowości jest status uzdrowiska – jedynego na Mazowszu. Konstancin-Jeziorna to miejsce dla wszystkich tych, którzy pragną odpocząć od miejskiego zgiełku, korzystając z zabiegów leczniczych.

 

Najpiękniejsze miejsca w Polsce posiadają zarówno walory przyrodnicze, jak i kulturalne. Mazowsze bez wątpienia spełnia te kryteria. Oprócz Warszawy, która jest sercem regionu oraz stolicą Polski, warto odwiedzić również inne miejscowości, takie jak: Płock, Żelazowa Wola czy Konstancin-Jeziorna. Miłośnicy natury nie mogą pominąć Kampinoskiego Parku Narodowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ