Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
01 Paź, 2017 - 05:30
Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką

Anna Wezgraj da Silva

Krótkie fryzury z grzywką są ponadczasowe i niezwykle efektowne. Oto najpiękniejsze strzyżenia, które wzbudzają zachwyt i dodają właścicielkom uroku.

Odmładzają, dodają energii i seksapilu. Mowa oczywiście o krótkich uczesaniach, które potrafią odmienić wygląd niejednej kobiety. Do wyboru mamy krótkie fryzury z grzywką lub bez, choć te pierwsze są o wiele ciekawsze. Grzywka dodaje uroku i co ważne – można ją układać na wiele fantazyjnych sposobów. Poniżej przedstawiamy modne krótkie fryzury z grzywką w roli głównej.

Jaka grzywka jest modna

Można śmiało stwierdzić, że ile typów urody, tyle grzywek. Wszystko zależy od właścicielki – są kobiety, które świetnie czują się w grzywce i noszą ją na różne sposoby. Istnieją także panie, którym grzywka po prostu przeszkadza. Jedno jest pewne – umiejętnie dobrana potrafi zdziałać cuda. Główną zaletą grzywek z pewnością jest to, że odejmują właścicielce lat i dodają swoistego uroku.

Kolejną plusem są możliwości stylizacyjne, jakie otwiera przed nami fryzura z grzywką. Aktualnie dozwolone są „wszystkie chwyty”, czyli grzywki różnego rodzaju. Długie lub krótkie, proste i asymetryczne, sięgające brwi i z pazurkami… Jedne maskują zbyt wysokie czoło, inne podkreślają oczy i łagodzą rysy twarzy. Jedno jest pewne: w połączeniu z krótką fryzurą wyglądają po prostu pięknie.

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - prosta grzywka

Krótkie fryzury z grzywką – najmodniejsze cięcia

Jakie strzyżenia są obecnie na topie? Oto przykłady tych najciekawszych.

Męskie cięcie, kobiecy styl

Fryzura „na chłopaka” jest modna niezmiennie od lat. Warto tutaj zastosować także ciekawe zabiegi koloryzacyjne, dzięki czemu fryzura nabierze indywidualnego stylu. Pamiętajmy jednak, że nie każdej kobiecie będzie do twarzy w takim cięciu.

Dowiedz się więcej: Komu krótkie włosy pasują najbardziej >>

Fryzura „na chłopaka”

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - fryzura na chłopaka

Bardzo ciekawym rozwiązaniem stylizacyjnym jest krótkie cięcie z wygolonym bokiem (z jednej lub z obu stron głowy). Jest to tzw. undercut o nieco wojskowym, męskim charakterze. Jest to nowoczesna fryzura przeznaczona dla odważnych pań z charakterem.

Fryzura undercut

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - undercut

Asymetria króluje

Innym ciekawym rozwiązaniem będą różnego rodzaju asymetrie i krótkie fryzury z grzywką na bok – dodadzą kobiecie pazura i dynamizmu. Taka rockowa stylizacja to świetny sposób na odmłodzenie i dodanie sobie nieco więcej pewności siebie.

Fryzura asymetryczna

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - asymetryczne cięcie

Fryzura pixie niejedno ma imię

Szybkie w ułożeniu fryzury są zawsze mile widziane u pań, zwłaszcza tych zabieganych. Świetnym rozwiązaniem może się okazać bardzo krótkie strzyżenie w stylu pixie cut. Jest to bardzo stylowa i kobieca fryzurka, której charakterystyczną cechą jest grzywka zaczesana do przodu. Uczesanie nawiązuje do okresu międzywojennego, było także szczególnie popularne w latach 60. (pixie cut nosiła m.in. Twiggy).

Fryzura pixie cut

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - pixie cut

Nowoczesna wersja tego uczesania ma wiele odsłon. Najciekawsze to z pewnością pixie cut z nutką dynamizmu, czyli pozostawione w lekkim nieładzie za pomocą żelu. Inną bardzo kobiecą propozycją jest pin-up pixie, czyli stylizacja na lata 40. I 50. – z grzywką zaczesaną do góry i obowiązkową opaską lub stylizowanymi okularami.

Dowiedz się więcej: Jak wzmocnić cienkie włosy >>

Fryzura pixie cut i artystyczny nieład

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - pixie cut w nieładzie

Zawsze modny bob

Czym byłyby krótkie fryzury z grzywką bez uczesania typu bob? Włosy powinny sięgać tutaj mniej więcej do ramion – w zależności od upodobań. Ten rodzaj cięcia prawdopodobnie nigdy nie odejdzie do lamusa. Jest zawsze uniwersalny i na czasie, a ponadto występuje w wielu wersjach.

Obecnie wciąż modny jest dłuższy bob, czyli tzw. lob – zarówno z prostą grzywką lub zaczesaną na bok. Jeżeli więc chcemy obciąć włosy, jednak nie mamy żadnego inspirującego pomysłu – warto zwrócić się właśnie ku fryzurze bob. Prosty czy asymetryczny, krótki bądź długi – to cięcie zawsze wygląda pięknie.

Fryzura bob z prostą grzywką

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - bob z prostą grzywką

Fryzura bob z grzywką na bok

Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką - fryzura bob z grzywką na bok

Bez wątpienia krótkie fryzury z grzywką odejmą kobiecie lat i dodadzą dynamizmu. Modne są zarówno te bardzo krótkie oraz ich nieco dłuższe wersje. Ostateczne cięcie zależy od typu urody właścicielki oraz jej wizji stylizacji. Zanim jednak zdecydujemy się na drastyczną zmianę wyglądu, pamiętajmy by fryzurę dobrać nie tylko ze względu na panującą modę, ale przede wszystkim na własne upodobania i posiadany typ urody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ