ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
30 Sty, 2018 - 17:45
Najlepszy kredyt konsolidacyjny w 2019 - ranking

Najlepszy kredyt konsolidacyjny w 2019 – ranking

ARTYKUŁ PARTNERA

Jeśli masz kilka kredytów w trakcie spłaty i zobowiązania te ciążą Ci, rozważ możliwość skorzystania z produktu, jakim jest kredyt konsolidacyjny.

Problem ze spłatą wielu zobowiązań finansowych może odebrać radość życia. Jeśli go skutecznie nie rozwiążemy, grozi nam wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Właśnie z myślą o takich klientach został wprowadzony na rynki finansowe kredyt konsolidacyjny.

Kredyty konsolidacyjne godne uwagi

Oferty banków względem kredytów konsolidacyjnych różnią się między sobą najczęściej czterema parametrami:

 1. maksymalną kwotą konsolidacji,
 2. maksymalnym okresem konsolidacji,
 3. prowizją,
 4. oprocentowaniem.

Maksymalna kwota gotówkowych kredytów konsolidacyjnych nie przekracza 150-200 tys. i ofertę taką przedstawia tylko kilka banków. Są to m.in. Credit Agricole, Alior Bank i Millennium Bank.

Maksymalny okres z kolei zazwyczaj wynosi 10 lat i taką ofertę przedstawia już wiele banków, do których poza wyżej wymienionymi należą chociażby PKO BP czy Citi Handlowy.

Dowiedz się więcej: Czy kredyt konsolidacyjny to dobry sposób na długi? >>

Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych

Poniżej przedstawiamy listę pięciu najatrakcyjniejszych kredytów konsolidacyjnych:

5. Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank

Piąte miejsce w aktualnym rankingu zajmuje Alior Bank, który oferuje swoim klientom kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem 5,9 (RRSO 7,55%). Maksymalna kwota kredytu to aż 200 tys. zł.

Dodatkowo Alior Bank akceptuje w ramach dochodu także umowy cywilno-prawne (umowa o dzieło i umowa zlecenie), co jest raczej rzadko spotykaną praktyką w bankach.

Konsolidacji w Alior Banku podlega wiele różnych zobowiązań, tj. pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, limity na koncie czy karty kredytowe. Przy czym minimalna kwota przenoszonych kredytów to 30 tys. zł, natomiast minimalna kwota wnioskowana to 35 tys. zł. Dodatkowo Alior Bank wabi nowych klientów wypłatą środków realizowaną nawet w jeden dzień.

4. Kredyt konsolidacyjny w PKO BP

PKO BP znalazł się tuż za podium naszego rankingu. Bank oferuje swoim klientom kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem nominalnym 6,99%, bez prowizji.

Podobnie jak w przypadku większości analizowanych banków, maksymalny okres kredytowania w PKO BP wynosi 120 miesięcy, jednak maksymalna kwota kredytowania jest znacznie niższa niż w pozostałych przypadkach i wynosi zaledwie 120 tys. zł. PKO BP jednak umożliwia klientom dobranie dodatkowych środków w wysokości 25% do konsolidowanej kwoty.

3. Kredyt konsolidacyjny w City Handlowy

Najniższe miejsce na podium przypadło bankowi City Handlowy, który oferuje klientom kredyt konsolidacyjny na 120 miesięcy, przy maksymalnej kwocie wynoszącej 150 tys. zł.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego zaczyna się od 4,99. Niestety bank pobiera prowizję w wysokości 5%, której koszt znacznie pogarsza miejsce banku w przeprowadzanym rankingu.

2. Kredyt konsolidacyjny w Millenium Bank

Drugie miejsce na podium rankingu zajmuje kredyt konsolidacyjny oferowany przez Millenium Bank. Podobnie jak w przypadku faworyta, Millenium proponuje nam kredyt bez prowizji. Maksymalny okres kredytowania wynosi nawet 30 lat, a oprocentowanie nominalne to 5,7%.

Niestety w ramach zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego bank wymaga hipoteki na nieruchomości mieszkalnej. Bank jednak zaznacza, że nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie nie musi być własnością kredytobiorcy.

1. Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole

Bank Credit Agricole w 2019 r. zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu. W ramach kredytu konsolidacyjnego oferuje klientom 0% prowizji oraz nawet 255 tys. zł kredytu (w tym 150 tys. zł kwoty konsolidowanej, reszta stanowi wolne środki).  Oprocentowanie kredytu to jedyne 5.5%. Dodatkowo bank zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z przeniesieniem i spłaceniem naszych dotychczasowych zobowiązań.

Konsolidacją może zostać objętych większość kredytów oraz pożyczek (pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, limity w kartach kredytowych, limity w koncie osobistym).

Ranking kredytów konsolidacyjnych – założenia

Oto założenia, na podstawie których porównywaliśmy atrakcyjność kont oszczędnościowych:

 • wartość kredytów do konsolidacji – 100 tys. zł,
 • preferowany okres konsolidacji – 6 lat,
 • typ kredytu konsolidacyjnego – gotówkowy.

Czynniki, które braliśmy pod uwagę tworząc nasze zestawienie to:

 • oprocentowanie,
 • okres kredytowania,
 • maksymalna kwota konsolidacji,
 • wysokość raty.

Przygotowując ranking posiłkowaliśmy się zestawieniami ekspertów, weryfikując je z aktualnymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków. Rankingi, z których korzystaliśmy to m.in.:

 • www.ebroker.pl (sprawdź tutaj)
 • www.totalmoney.pl (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak wziąć kredyt w sposób mądry i bezpieczny >>

Najlepszy kredyt konsolidacyjny - podjęcie decyzji

Kredyt konsolidacyjny – który bank wybrać?

Konieczność zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego na pewno nie jest miłym doświadczeniem, gdyż świadczy o problemach z regulowaniem bieżących zobowiązań kredytowych.

Niekiedy jednak może być pomocna w zbilansowaniu miesięcznego budżetu finansowego i jest bardziej wygodnym rozwiązaniem, niż opłacanie jednocześnie kilku różnych kredytów. Oczywiście za wygodę taką i możliwość obniżenia rat trzeba dodatkowo zapłacić, dlatego zawsze należy mocno się zastanowić przed podjęciem decyzji.

Jednak jeśli zapadnie już pozytywna decyzja na temat zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, warto wybrać taki, który będzie najlepszy dla naszego portfela. Aktualnie kredyty konsolidacyjne oferowane są przez wiele banków i ich oferty dużo się od siebie różnią.

Różnica całkowitych kosztów pomiędzy dwoma bankami może przy wyższych kwotach wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, dlatego dobrze jest prześwietlić rynek w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty.

Obecnie najlepsza oferta kredytu konsolidacyjnego należy do banku Credit Agricole. Brak prowizji oraz konkurencyjne oprocentowanie (5,5%) sprawiają, że dla wielu konsumentów może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Bank dodatkowo zachęca klientów wysoką kwotą maksymalną udzielanego kredytu (nawet do 250 tys. zł), a także załatwi za nas wszystkie formalności związane z przenoszonymi zobowiązaniami.

Dowiedz się więcej: Prawo bankowe – najważniejsze przepisy chroniące konsumenta >>

Najlepszy kredyt konsolidacyjny - świnka - skarbonka

Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to po prostu połączenie kilku mniejszych długów w jeden większy. Jeśli posiadamy jednocześnie kilka różnych długów (np. kredyt gotówkowy, zaległości ze spłatą karty kredytowej, kredyt hipoteczny i pożyczkę pozabankową), to możemy zgłosić się do banku i poprosić o konsolidację.

Dowiedz się więcej: Najlepsza karta kredytowa – ranking >>

Jeżeli bank zdecyduje się przyznać nam kredyt konsolidacyjny, to zamiast spłacać raty kilku różnym instytucjom, będziemy spłacać jedną ratę do banku. Innymi słowy bank udziela nam kredytu na spłatę wszystkich naszych zobowiązań. Od momentu konsolidacji to bank reguluje wszystkie nasze dotychczasowe raty, my natomiast zobowiązani jesteśmy płacić już tylko jedną ratę na konto banku.

Comiesięczne raty tego jednego kredytu są niższe niż suma kilku rat, jednak wynika to z faktu wydłużenia okresu kredytowania. W rezultacie miesięczne obciążenie budżetu wprawdzie będzie mniejsze, ale całkowicie zapłacimy więcej.

Niektórym jednak takie rozwiązanie jak najbardziej odpowiada – na co zatem należy zwracać uwagę, szukając najlepszego kredytu konsolidacyjnego?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – standardowy kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem porównywalnym do tradycyjnych kredytów gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – kredyt taki charakteryzuje się niższym oprocentowaniem niż gotówkowy, ale ma to swoją cenę. Ustanawia się hipotekę pod posiadaną nieruchomość i w razie problemów ze spłatą, bank może ją przejąć.

Dobry kredyt konsolidacyjny powinien oferować atrakcyjne oprocentowanie oraz obejmować jak największą kwotę zadłużenia. Kwestią subiektywną jest preferowany okres takiego kredytu, ale wiele osób preferuje jak najdłuższy, dzięki czemu comiesięczne raty są odpowiednio niższe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ