ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
28 Kwi, 2017 - 16:27
Najlepsze uczelnie w Polsce - politechniki

Najlepsze uczelnie w Polsce – politechniki

ARTYKUŁ PARTNERA

Najlepsze uczelnie w Polsce to również politechniki. Wykształcenie techniczne jest w naszych czasach niezwykle cenne i często gwarantuje bardzo dobre zatrudnienie.

Nauki ścisłe słusznie cieszą się coraz większą popularnością wśród kandydatów na studnia. Mało kto wie ile tak na prawdę uczelni technicznych znajduje się w Polsce i na jakich kierunkach kształcą, a warto to wiedzieć! Politechniki w Polsce, należące do najbardziej prestiżowych uczelni w Europie, kształcą inżynierów i specjalistów z wielu ważnych dziedzin, prowadzą badania i współpracują na co dzień z przemysłem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań.

Przedstawiamy listę najlepszych uczelni technicznych w naszym kraju, zgodnie z rankingiem publikowanym każdego roku przez portal Perspektywy. Klasyfikacja uczelni odbywa się na podstawie analizy takich aspektów, jak dydaktyka i prowadzone na uczelni badania, kadra, poziom umiędzynarodowienia, udział w globalnym naukowym networkingu czy też współpraca z biznesem i rynkiem pracy.

Najlepsze politechniki w Polsce

1. Politechnika Warszawska

Najlepsze uczelnie w Polsce - Politechnika Warszawska

Źródło: mazowieckie.pl

Politechnika Warszawska opiera się na wieloletnich tradycjach polskich uczelni technicznych, które funkcjonowały w Warszawie – Instytutu Politechnicznego założonego w 1826 r. dzięki staraniom Stanisława Staszica i mechaniczno-technicznej Szkoły Wawelberga i Rotwanda założonej w 1895 r. Utworzona ostatecznie w 1916 roku Politechnika Warszawska zajmuje od lat pierwsze miejsce w kraju w „Rankingu Szkół Wyższych” Perspektywy wśród uczelni technicznych.

Na Politechnice Warszawskiej działa ponad 180 grup badawczych, organizacji i stowarzyszeń, a oferta edukacyjna obejmuje ponad 30 dziedzin nauki (zajęcia prowadzone są także w języku angielskim). Władze uczelni i znakomici nauczyciele akademiccy gwarantują wysoki poziom nauczania. Politechnika nieustannie otwiera nowe kierunki studiów, tworzy nowe laboratoria oraz współpracuje z przemysłem i ośrodkami zagranicznymi. Politechnika Warszawska jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością.

Dowiedz się więcej: Szkolenia i kursy – sposób na rozwój osobisty i zawodowy >>

2. Politechnika Wrocławska

Najlepsze uczelnie w Polsce - Politechnika Wrocławska

Źródło: mojaedukacja.com

Politechnika Wrocławska jest wiodącym ośrodkiem naukowym w Polsce. Jej pozycja wśród uniwersytetów technicznych w Europie i w innych częściach świata nieustannie wzrasta. Rozwój uczelni potwierdza potencjał badawczy, dydaktyka na najwyższym poziomie, innowacje, a także współpraca z przemysłem. Uczelnia co roku kształci cenionych i poszukiwanych na rynku pracy specjalistów.

Politechnika Wrocławska jest jednym z największych i najlepszych uczelni technicznych w kraju, na której kształci się blisko 34 000 studentów na 16 wydziałach, takich jak Architektura, Inżynieria Środowiska, Elektronika, Geoinżynieria, Górnictwo i Geologia, Chemia czy też Informatyka i Zarządzanie. Celem politechniki w zakresie kształcenia studentów jest nie tylko dostarczenie im wiarygodnej wiedzy, ale również nauczenie twórczego i krytycznego myślenia.

Dowiedz się więcej: Jakie studia wybrać – czym się kierować wybierając studia? >>

3. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Najlepsze uczelnie w Polsce - Akademia Gorniczo-Hutnicza

Źródło: agh.edu.pl

Akademia Górniczo-Hutnicza jest jedną z najlepszych i najbardziej znanych polskich politechnik. Od wielu lat znajduje się na szczycie listy instytucji szkolnictwa wyższego. AGH jest wiodącym polskim uniwersytetem opartym o nowoczesne technologie, należącym do grona najbardziej prestiżowych międzynarodowych ośrodków edukacyjnych.

Na uczelni kształci się blisko 32 000 studentów na 16 różnych wydziałach. Priorytetem instytucji jest realizacja zadań z zakresu kształcenia, badań naukowych oraz innowacji. Akademia Górniczo-Hutnicza to uczelnia techniczna, która stawia zarówno na nauki ścisłe, które stanowią podstawę rozwoju szerokiego spektrum nauk stosowanych jak i na nabierające coraz większego znaczenia nauki społeczne i humanistyczne. Co więcej, AGH prowadzi liczne badania naukowe na najwyższym poziomie w różnych dyscyplinach i dziedzinach naukowych.

Najlepsze politechniki, które w ostatnim zestawianiu znalazły się poza podium to odpowiednio:

4. Politechnika Łódzka
5. Politechnika Gdańska
6. Politechnika Poznańska
7. Politechnika Śląska w Gliwicach
8. Politechnika Lubelska
9. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie
10. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Poza pierwszą dziesiątką znalazły się natomiast:

11. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
12. Politechnika Częstochowska
13. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
14. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
15. Politechnika Opolska
16. Politechnika Białostocka
17. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
18. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy
19. Politechnika Koszalińska
20. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
21. Akademia Morska w Gdyni

ZOBACZ RÓWNIEŻ