Michał Nielub
Michał Nielub
02 Lis, 2017 - 04:00

Najlepsze szkolenia online dla startupów

Michał Nielub

Szkolenia online dla startupów to pomysł na usprawnienie dopiero powstającej organizacji. Sprawdź, które kursy są najlepsze!

Szkolenia online dla startupów zyskują coraz większą popularność. W sieci można znaleźć wiele wartościowych kursów, które pomogą poprowadzić innowacyjne projekty w kierunku sukcesu. Co ciekawe, część szkoleń jest refundowana ze środków europejskich. Można więc czerpać z nich korzyści za darmo lub w bardzo atrakcyjnych cenach.

Startup – współczesny pomysł na biznes

Startup jest pojęciem coraz szerzej znanym. Oznacza nową firmę lub tymczasową organizację, która powstała w celu sprawdzenia nowego modelu biznesowego. Choć najczęściej powstają w branży nowych technologii, to w praktyce zakładane są również i w innych gałęziach gospodarki. Co istotne, takie organizacje często są wspierane przez anioły biznesu lub korzystają ze środków funduszy typu Venture Capital.

Dowiedz się więcej: Start-up a dofinansowanie – gdzie szukać pomocy finansowej >>

Szkolenia online dla startupów – dlaczego warto?

Najlepsze szkolenia online dla startupów oferują mnóstwo korzyści dla ich uczestników. Wiele z nich jest prowadzonych przez uznane postacie, takie jak np. Guy Kawasaki. Kursy te nastawione są na kształtowanie określonych umiejętności, przydatnych nie tylko dla podmiotów typu startup, ale także dla wszystkich osób, które mają do czynienia z procesami decyzyjnymi w przedsiębiorstwach.

Najlepsze szkolenia online dla startupów

Które kursy online są godne uwagi? Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje.

The Essential Guide to Entrepreneurship – droga do sukcesu

Do jednych z najlepszych należy kurs The Essential Guide to Entrepreneurship, którego autorem jest Guy Kawasaki.  Już sama postać autora jest godna uwagi. Jest praktykiem marketingu, pracował m.in. w Apple i był odpowiedzialny za reklamę i promocję komputera Macintosh. Obecnie działa jako inwestor Venture Capital w Dolinie Krzemowej.

Kawasaki przygotował specjalne szkolenie, które ma na celu przekazanie najistotniejszych informacji o istocie przedsiębiorczości. Uczestnik dowie się również o tym, co należy robić, a czego kategorycznie unikać podczas rozwijania nowej firmy. Wiedza teoretyczna podparta jest wieloma przykładami firm, które już istnieją. Jest to przewodnik po tym, jak krok po kroku rozpocząć działalność i odnieść sukces na rynku.

Dowiedz się więcej o szkoleniu tutaj >>

Leading innovation, czyli wszystko o myśleniu innowacyjnym

Kolejnym godnym uwagi szkoleniem jest Leading innovation autorstwa Anila Gupty’ego oraz Haiyany Wang. Kurs ten ma na celu wykształcić u uczestników sposoby innowacyjnego myślenia oraz zaszczepić potrzebę nieustającego dążenia do rozwoju. Przedstawi również informacje o tym, czym jest innowacja oraz jakie jest jej zastosowanie w Social Media. Szkolenie to przekaże również cenną wiedzę o innowacyjnych metodach oszczędzania.

Dowiedz się więcej o szkoleniu tutaj >>

Marketing for Small Business dedykowany sektorowi MŚP

Na stronie Lynda.com udostępniane są również inne szkolenia online dla startupów. Przykładowo, Marketing for Small Business autorstwa Brada Batesole’a ma na celu wykształcenie umiejętności posługiwania się narzędziami marketingowymi w małych przedsiębiorstwach.

Szkolenie pozwoli nam odpowiedzieć na takie pytania, jak m.in.:

  • Jak zidentyfikować rynek dla usług i produktów w sektorze MŚP?
  • Jak wybrać kanały komunikacji marketingowej?
  • Jak mierzyć efekty reklamy i promocji?

Dowiedz się więcej o szkoleniu tutaj >>

Bootstrapping Your Business – myślenie strategiczne

Drugie szkolenie online dla startupów na stronie Lynda.com jest autorstwa Rudolpha Rosenberga. Tematyka skupia się głównie na aspektach strategicznego myślenia. W ramach kursu poruszone zostaną takie zagadnienia, jak:

  • ustalanie początkowej strategii,
  • znajdowanie inwestorów,
  • identyfikowanie i pozyskiwanie zasobów,
  • zarządzanie inwestycjami,
  • rozwijanie biznesu oraz zarządzanie nim.

Dowiedz się więcej o szkoleniu tutaj >>

How to Validate your Startup Idea – od pomysłu do biznesu

Warto zwrócić uwagę również na szkolenie online dla startupów, które jest dostępne na Coursera.com. How to Validate your Startup Idea skupia się na zagadnieniach związanych z weryfikacją, czy nasz pomysł na biznes sprawdza się w warunkach rynkowych. Ma na celu również wykształcenie umiejętności pomiaru efektów przyjętego modelu biznesowego.

Dedykowany jest przede wszystkim osobom, które mają swój pomysł na biznes, jednak jeszcze nie zaczęli go wdrażać w życie. Efektem kształcenia ma być dostarczenie kompletu wiedzy i umiejętności, dzięki którym idea przyświecająca startupom będzie mogła skutecznie konkurować w realiach rynkowych.

Dowiedz się więcej o szkoleniu tutaj >>

Szkolenia online dla startupów są ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy już mają pomysł na biznes, ale nie wiedzą jak zacząć. Jest to też dobry sposób na kształtowanie umiejętności i pozyskanie niezbędnej wiedzy dla tych osób, które już prowadzą niewielką firmę lub są decyzyjne w takich przedsiębiorstwach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ