Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
04 Maj, 2017 - 11:02

Najlepsze sposoby na cellulit

Anna Wezgraj da Silva

Sposoby na cellulit – jak pozbyć się uciążliwej skórki pomarańczowej?

Jakie są skuteczne sposoby na cellulit? Zbilansowana dieta i systematyczna aktywność fizyczna to podstawa. Do tego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Efekty będą najlepsze, jeżeli wszystkie sposoby będą stosowane jednocześnie. Istnieją również profesjonalne metody walki z pomarańczową skórką.

Sposoby na cellulit – regularne ćwiczenia

Codziennie ćwiczenia wzmacniające uda, pośladki i nogi to jedna z metod w walce z pomarańczową skórką. Oto przykłady dość prostych ćwiczeń, które pozwolą na ujędrnienie problematycznych części ciała:

  • Boczne nożyce – należy położyć się na boku, a następnie kilkakrotnie unosić i opuszczać wyprostowaną nogę. Po serii powtórzeń zmienić bok.
  • Wykroki – do przodu i w bok.
  • Unoszenie bioder – należy położyć się na plecach i podnosić biodra w taki sposób, aby dążyć do utrzymania w linii prostej klatki piersiowej i ud. W takiej pozycji należy pozostać przez kilka sekund.
  • Przysiady i półprzysiady.

Ćwiczenia w domu, choć skuteczne, nie zawsze są jednak wystarczająco motywujące. Osoby, które preferują grupową aktywność fizyczną z powodzeniem mogą zapisać się na zajęcia jogi lub ćwiczenia na stepperze. Joga rozciągnie ciało i nada mu gibkości, z kolei stepper wzmocni mięśnie pośladków, nóg, brzucha i pleców.

Dowiedz się więcej: Sposoby na stres – joga w domu >>

W walce z pomarańczową skórką bardzo skuteczne są też ćwiczenia aerobowe połączone z treningiem siłowym.

Sposoby na cellulit ćwiczenia

Zbilansowana dieta to podstawa

Nie pierwszy raz (i nie ostatni) z pomocą w odzyskaniu pięknego wyglądu przyjdzie odpowiednie menu. Dobrze skomponowany codzienny jadłospis odżywi ciało od środka oraz dostarczy wszystkich związków niezbędnych do uzyskania promiennego wyglądu.

Odpowiednia ilość warzyw i owoców w codziennej diecie, bazowanie na produktach pełnoziarnistych oraz zdrowych tłuszczach to podstawa w dbaniu o zdrowie i piękne ciało.

Nie można też zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Woda mineralna (1,5-2 litrów wody dziennie) to sprzymierzeniec w walce z cellulitem zarówno tłuszczowym, jak i wodnym.

Sposoby na cellulit dieta i nawodnienie

Domowe sposoby na pomarańczową skórkę

Kolejnym sposobem w walce z cellulitem będzie regularne wykonywanie peelingów. Można wybrać te profesjonalne lub domowe – przygotowane własnoręcznie. Peelingi nie tylko poprawią krążenie skóry, ale równocześnie ją wygładzą i odświeżą.

Po zastosowaniu peelingu warto zafundować skórze masaż wykonywany za pomocą okrężnych ruchów. Metod jest kilka, zadowalające efekty przyniesie np.: szczotkowanie ciała na sucho, masowanie ciała dłońmi bądź masowanie za pomocą specjalnych masażerów.  Masaż można wykonywać podczas lub po kąpieli.

Na koniec przyda się również krem na cellulit lub wmasowanie w ciało nawilżającego olejku np. arganowego.

Domowe sposoby na cellulit

Zabiegi na cellulit

Jeżeli samodzielna walka z cellulitem nie przynosi zadowalających efektów, można udać się po pomoc do profesjonalisty. Do wyboru są między innymi takie zabiegi, jak: mezoterapia, dermomasaż, body wrapping czy endermologia. Konsultacja ze specjalistą pozwoli na wybór najlepszego zabiegu dopasowanego indywidualnie do potrzeb danej osoby.

Dowiedz się więcej: Endermomasaż – zabieg dla każdego? >>

Zabiegi na cellulit

ZOBACZ RÓWNIEŻ: