Michał Nielub
Michał Nielub
18 Cze, 2018 - 01:00
Najlepsze parki wodne w Polsce - TOP 11

Najlepsze parki wodne w Polsce – TOP 11

Michał Nielub

Parki wodne w Polsce umożliwiają wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Przekonaj się, które aquaparki są aktualnie najlepsze w kraju nad Wisłą.

Parki wodne w Polsce mogą poszczycić się coraz większą funkcjonalnością. Powstaje ich coraz więcej i aby pozyskać atrakcyjną pozycję na rynku, oferują coraz bardziej rozmaite atrakcje.

Wiele z nich, takich jak np. Energylandia Zator, to cały kompleks rekreacyjno-rozrywkowy, zapewniający coś znacznie więcej niż kąpiele. Taka tendencja jest zauważalna zarówno w już istniejących obiektach, jak i w tych nowopowstających. Dowiedz się, które będą najlepszym wyborem!

Parki wodne w Polsce – TOP 11 najciekawszych

Poniżej publikujemy listę najlepszych aquaparków w Polsce. Przy sporządzaniu tego rankingu zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na podstawowe wyposażenie obiektów, dodatkowe korzyści i atrakcje oferowane przez parki oraz opinie Internautów.

11. Suntago pod Warszawą – największy park w Europie

Budowa tego obiektu ruszyła w 2017 roku, jednak nie sposób o niej nie wspomnieć. Ten Park Wodny będzie znajdował się na Mazowszu, jednak to co czyni go wyjątkowym to fakt, że będzie największym tego typu obiektem w Europie. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji ponad 3500 metrów kwadratowych basenów oraz ponad 30 zjeżdżalni. Inwestycja ma zostać zakończona pod koniec 2019 roku.

10. Aquapark Warszawa – Wesolandia

Wesolandia (sprawdź tutaj) to nie jedyny aquapark w Warszawie, jednak z pewnością najbardziej godny uwagi.

Odwiedzający mają do dyspozycji basen sportowy, rekreacyjny oraz dedykowany najmłodszym. Znajduje się tutaj również rwąca rzeka, zjeżdżalnia, a także wszelkie niezbędne akcesoria, służące nauce pływania.

Dowiedz się więcej: Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie >>

9. Energylandia Zator – coś więcej, niż aquapark

Energylandia w Zatorze (sprawdź tutaj) to kompleks rozrywkowo-rekreacyjny, oferujący mnóstwo atrakcji. Jednym z nim jest aquapark. Jego aranżacja nawiązuje do klimatów wyspy tropikalnej.

Odwiedzający mogą skorzystać zarówno z kąpieli słonecznych, jak i wodnych. Czekają na nich także: Tropical Bar, wiele urokliwych zakątków, trzy baseny z podgrzewaną wodą. Cała strefa leży na 1800 metrach kwadratowych.

Dowiedz się więcej: Pomysły na rodzinny weekend – atrakcje dla dzieci w Polsce >>

 

8. Aquapark Sopot – najbardziej znany na Pomorzu

Co do zasady największe miasta w Polsce mają swoje aquaparki. Gdańsk należy jednak do wyjątków. Z uwagi na specyfikę całej aglomeracji trójmiejskiej oraz bezpośrednie sąsiedztwo z największym polskim kurortem, zdecydowano o budowie parku wodnego właśnie w Sopocie, a nie Gdańsku czy Gdyni.

Aquapark w Sopocie (sprawdź tutaj) zlokalizowano nieopodal plaży. Pozwala to na korzystanie z kąpieli wodnych nawet wówczas, gdy aura na zewnątrz jest niesprzyjająca. Odwiedzający mają do dyspozycji m.in. najdłuższą dziką rzekę w Europie, liczącą aż 71 metrów.

Dodatkowymi atrakcjami są gorące gejzery, bicze wodne, zjeżdżalnia, a także strefa saun.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce – Trójmiasto >>

7. Park wodny Kraków – największy kryty w Polsce

Wodny park rozrywki w Krakowie (sprawdź tutaj) jest obecnie jednym z największych tego typu obiektem w Polsce. Łączna długość zjeżdżalni wynosi 800 metrów, zaś suma powierzchni basenów rekreacyjnych przekracza 2 tysiące metrów kwadratowych.

Do szczególnych atrakcji, wyróżniających ofertę tego aquaparku, należy zaliczyć wodną ścianę wspinaczkową, a także basen z morskimi falami.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce: Kraków >>

6. Aquapark Fala w Łodzi – tropiki w centrum Polski

Najlepsze parki wodne w Polsce są reprezentowane także przez leżącą w samym centrum Polski Łódź. Znajdujący się tu park wodny Fala (sprawdź tutaj), który został zaaranżowany w sposób przypominający rajską wyspę.

Nie brakuje w nim zatem tropikalnej oranżerii oraz piaszczystych plaż. Odwiedzający mogą korzystać ze wszystkich 7 basenów, a także ze zjeżdżalni, z których najdłuższe mają kolejno 130 i 146 metrów. W sezonie letnim do dyspozycji pozostaje również Megazjeżdżalnia dla prawdziwych Kamikaze.

5. Aquapark Wrocław – atrakcje dla dzieci oraz dorosłych

Aquapark we Wrocławiu (sprawdź tutaj) oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci, a także dla osób dorosłych. Znajduje się w nim m.in. basen pływacki oraz basen z falami, jacuzzi, leniwa rzeka i turo zjeżdżalnie.

Dla najmłodszych park wodny oferuje takie rozrywki, jak specjalny brodzik o głębokości 15 cm oraz przeznaczony dla nieco starszych basen o głębokości 50 cm. W tym drugim znajduje się m.in. statek piracki z armatkami wodnymi. Istnieje również możliwość uczestniczenia w zajęciach dla dzieci, w wydzielonej strefie nazywanej „Dziecięcą Zatoką”.

Na zewnątrz natomiast można skorzystać z basenu rekreacyjnego oraz solankowego, z temperaturą w okolicach 32 stopni Celsjusza.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Wrocław >>

4. Park wodny Nemo Dąbrowa Górnicza – najlepszy aquapark na Śląsku

Szukając aquaparku na Śląsku, warto zwrócić uwagę na obiekt zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej (sprawdź tutaj). Nazwa nie bez powodu nawiązuje do książki Juliusa Verne’a pt. „Dwadzieścia tysięcy mil podwodnej żeglugi”. Aranżacja parku wodnego nawiązuje do jego dzieła.

Znajdują się w nim baseny rekreacyjne i sportowe, grota solna, gabinet masażu oraz siłownia. Na odwiedzających czekają również punkty rozrywki, ponieważ mieszczą się tu Klub Bowlingowy, Klub Muzyczny oraz Klub Bilardowy.

Warto wspomnieć, że znajdujący się wewnątrz basen rekreacyjny jest miniaturową kopią berlińskiego Tropical Island.

Dowiedz się więcej: TOP 7: Poznaj ciekawe miejsca na Śląsku >>

3. Park wodny w Redzie – aquapark nad morzem z prawdziwymi rekinami

Jest to jedyny polski aquapark, który został połączony z oceanarium. Największą popularnością cieszy się zjazd podświetlaną tubą o długości 60 metrów, na której końcu czeka akwarium z prawdziwymi rekinami, które sprowadzono ze Sri Lanki.

Park wodny w Redzie (sprawdź tutaj) przygotował również atrakcję dla osób szukających wrażeń –  zjeżdżalnię Multi Adventure, która umożliwia zjazd w jednym z trzech stopni trudności. Dla rodzin z dziećmi przewidziano spływ pontonem, można również wybrać Blue Cosmo, która czaruje efektami wizualnymi. Amatorzy mocnych wrażeń mogą skorzystać z Ultra Speed, która jest praktycznie pionową zjeżdżalnią.

Dowiedz się więcej: Wakacje nad morzem – najpiękniejsze miejsca w Polsce na letnie plażowanie >>

2. Termy Maltańskie – aquapark w Poznaniu

Parki wodne w Polsce to również jedne z większych tego typu obiektów w Europie: Termy Maltańskie (sprawdź tutaj) to największy park wodny w kraju nad Wisłą i drugi co do wielkości w Europie. Obiekt podzielono na dwie strefy – sportową oraz rodzinną.

Odwiedzający mają do dyspozycji łącznie 9 basenów, w tym olimpijski, rekreacyjne oraz brodziki. Wśród atrakcji dla dzieci warto wyszczególnić prawdziwy statek piracki.

Dodatkowo znajdują się tutaj zarówno zjeżdżalnie z pontonami dla całych rodzin, jak i zjeżdżalnie dla ludzi o mocnych nerwach. Same nazwy wskazują na ogrom dostarczanych przez nie wrażeń – Czarna Dziura, Kamikadze czy Turbo to nie lada gratka dla miłośników emocji!

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Poznań >>

 

1. Terma Bania – wody termalne na Podhalu

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej (sprawdź tutaj) uznawana jest za najnowocześniejszy obiekt termalny na Podhalu. W praktyce jest to kompleks basenów, w których znajdują się wody termalne. Odwiedzający odnajdą tutaj cały wachlarz usług.

Dowiedz się więcej: Atrakcje dla dzieci w Zakopanem >>

Rekreacja i wypoczynek oferowana jest w rozbudowanym saunarium, w którym znajduje się szeroka oferta saun, a także tężnia solankowa.

Z zewnętrznych basenów z kolei można podziwiać panoramę najwyższych gór w Polsce, bez konieczności wychodzenia z basenu. Cały obiekt podzielono w zasadzie na dwie strefy – Zabawy i Relaksu. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy szukamy wypoczynku i relaksu, czy rekreacji i zabawy – każdy znajdzie coś dla siebie.

Dowiedz się więcej: Wakacje w górach – najpiękniejsze miejsca w Polsce na górskie wycieczki >>

 

Parki wodne w Polsce wyróżniają się coraz większą liczbą atrakcji. Rosnąca konkurencja w tym segmencie wymusza na inwestorach, by ich obiekty cechowały się jakąś wyjątkową atrakcją. Jedni celują w konkretne walory (takie jak oceanarium), inni w kompleksowość (np. Energylandia), czy w rozmach inwestycyjny (tak jak Termy Maltańskie czy Suntago w Mszczonowie).

Oferta wodnych parków jest szeroka, zaś same obiekty rozlokowane w największych centrach turystycznych. Z tego powodu możemy mieć pewność, że udając się gdziekolwiek na krajowe wakacje – aquapark będzie w pobliżu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ