ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
31 Sie, 2017 - 08:49
Wybieramy najlepsze obrazki do pokoju dziecięcego – sprawdź, co przygotowaliśmy dla Twojego malucha!

Wybieramy najlepsze obrazki do pokoju dziecięcego – sprawdź, co przygotowaliśmy dla Twojego malucha!

ARTYKUŁ PARTNERA

Odpowiednio dobrane obrazy dla dzieci są znakomitym sposobem, by stworzyć w ich pokoju miłą i przytulną atmosferę, w której będą się czuły bezpiecznie.

Dzieci to prawdziwe oczko w głowie każdego rodzica. Dbamy o ich zdrowie i bezpieczeństwo, zapewniamy im najlepsze warunki do życia i nauki, kupujemy zabawki z atestami i posyłamy do najlepszych przedszkoli, by jak najwcześniej zaczęły edukację na najwyższym poziomie. Nie bez znaczenia jest także aranżacja pokoju naszego dziecka.

Czym należy się kierować wybierając najlepsze obrazki do pokoju dziecięcego? Czy powinniśmy zwracać uwagę na materiały, z których są produkowane, kierować się panującymi obecnie dekoratorskimi trendami, a może skupić przede wszystkim na upodobaniach naszego malucha? O pomoc w udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania poprosiliśmy specjalistę z portalu Redro.pl, który urządzaniem dziecięcych pokoi zajmuje się od lat:

Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego dziecka, dlatego warto sprawdzać jakich materiałów użyto przy produkcji wszelkich ozdób, jakie chcemy umieścić w jego pokoju. W przypadku obrazów niezwykle ważne są tusze – powinny być ekologiczne i bezwonne, dlatego w naszej firmie stosujemy innowacyjną technologię druku lateksowego. Nie bez znaczenia jest także wiek naszej pociechy. Noworodki postrzegają otaczający je świat zupełnie inaczej niż roczne dzieci, a szkrab, który poszedł już do szkoły z pewnością będzie mieć inne zainteresowania, niż przedszkolak. Co więcej, warto sięgnąć po takie obrazy dla dzieci na płótnie, które, poza walorami estetycznymi, będą pełnić także funkcje dydaktyczne.

Skoro poznaliśmy już najważniejsze wskazówki, zobaczmy teraz, jakie wzory sprawdzą się najlepiej w aranżacji dziecięcego pokoju. Oto trzy oryginalne propozycje dla maluchów w każdym wieku.

Czarno na białym, czyli kontrastowe obrazki

Obrazki do pokoju niemowlaka


źródło: redro.pl – obrazy do pokoju dziecka

Dzieci przez kilka pierwszych miesięcy od urodzenia widzą zupełnie inaczej niż my – dorośli. Ich zmysł wzroku powoli się rozwija, dlatego początkowo wyłapują przede wszystkim wyraziste zestawienia kolorów takie jak biel i czerń, czerń i czerwień czy czerń i żółć.

Właśnie dlatego od kilku lat tak dużą popularnością cieszą się kontrastowe książeczki dla maluchów. To całkowite przeciwieństwo pełnych kolorów i detali bajek, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak takie wzory są najlepsze dla naszego malucha, ponieważ pomagają mu rozwijać wzrok.

Wybierzmy więc kilka obrazków utrzymanych w tej estetyce (mogą przedstawiać pasiastą zebrę i osę lub centkowanego dalmatyńczyka) i zawieśmy je nad łóżeczkiem lub obok przewijaka – tam, gdzie maluch spędza najwięcej czasu.

Skandynawski styl, który rozbudzi wyobraźnię

Północne wzornictwo bazuje na minimalistycznych formach i ograniczonej palecie barwnej. To doskonały pomysł by urządzić pokój dziecka w oryginalny sposób, który będzie odbiegał od typowych, jaskrawych i bardzo kolorowych aranżacji, w których wiele się dzieje.

Stonowany wystrój będzie znakomitym tłem do nauki i zabaw, co nie znaczy, że będzie nudny czy nieciekawy. Obrazki do pokoju dziecięcego ukazujące proste sylwetki zwierzaków lub barwnego konika z Dalarna, który według wierzeń ma chronić dom przed złymi duchami, będą zachwycającą ozdobą.

Na specjalną uwagę zasługują także rysunkowe portrety. Kogo? Majestatycznego renifera w okularach na nosie, niedźwiedzia polarnego w czapce lub lisa w eleganckim krawacie.

Mapa świata dla małego odkrywcy

Obrazy do pokoju dziecięcego - mapa świata


źródło: redro.pl – mapa świata dla dziecka

Dzieci od najmłodszych lat zainteresowane są całym światem, który je otacza. Zadając dziesiątki pytań na minutę chcą się dowiedzieć wszystkiego i o wszystkim.

Jeśli Twój maluch wykazuje wyjątkową fascynację zwierzętami i odległymi krajami, to nasz specjalista z Redro.pl radzi, by zawiesić w jego pokoju obrazek z jedyną w swoim rodzaju mapą świata.

Czym się ona różni od klasycznych przedstawień? Zamiast skomplikowanych nazw geograficznych i politycznych granic powierzchnia kontynentów pokryta jest małymi sylwetkami zwierząt zamieszkującymi konkretne regiony. To znakomite połączenie pięknej i jednocześnie niezwykle praktycznej ozdoby.

Skoro wiemy już, jakie motywy dekoracyjne są doskonałym rozwiązaniem do pokoju naszego dziecka, nie pozostaje nic innego, jak wybrać konkretne wzory. Usiądź więc wygodnie, otwórz nową kartę w swojej internetowej przeglądarce i bez wychodzenia z domu zamów najpiękniejsze obrazki dla swojej pociechy, które polecił nam specjalista z portalu Redro.pl.