Martyna Markiel
Martyna Markiel
25 Lip, 2017 - 10:35

Najlepsze książki motywacyjne w 2019 roku

Martyna Markiel

Które książki motywacyjne warto przeczytać w 2019 roku? Poznaj listę książek, które zmobilizują do działania i pozwolą zmienić życie na lepsze!

Wielu z nas poszukuje zapewne wskazówek, które dodadzą siły w codziennym życiu i pomogą podążać naprzód. Chcemy czuć się zmobilizowani i skoncentrowani, abyśmy mogli żyć szczęśliwiej, spełniając się w życiu i osiągając określone cele. Książki motywacyjne to znakomity krok ku zmianie na lepsze. Zawarta w nich cenna wiedza z pewnością pomoże niejednemu z nas.

Interesujesz się rozwojem osobistym? Książki motywacyjne to niezwykle wartościowe i pożyteczne źródło wiedzy, dodatkowa motywacja oraz inspiracja do działania. Zawarte w proponowanych książkach przykłady, pojęcia oraz inspiracje dostarczą nam iskry i siły do działania w 2019 roku!

Które książki motywacyjne warto przeczytać już dziś?

Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej – Jadwiga Korzeniewska

Napisana przez niezwykle silną i motywującą do działania socjolog oraz trener książka zmieni nasze podejście do codziennego życia, procesu zmian oraz pracy nad sobą. Korzeniewska przedstawia nam narzędzie, dzięki któremu z pewnością osiągniemy wszystkie zamierzone cele i postanowienia.

Ograj nawyki, podsyć wewnętrzną motywację i spraw, że nieosiągalne stanie się osiągalne i zarazem ekscytujące. Opisana w książce grywalizacja to proces zmiany w grę, dzięki któremu szybko i skutecznie przekonamy nasz mózg do zmian i dodatkowych wyzwań. Idealna pozycja na liście książek motywacyjnych na 2019 rok.

Dowiedz się więcej: Motywacja – klucz do sukcesu >>

7 nawyków skutecznego działania – Stephen R. Covey

Bardzo dobra pozycja dla tych, których interesują książki motywacyjne. Określana jako biblia współczesnego człowieka. Znakomita książka, dzięki której przekonamy się, jak odpowiednio kształtować swój charakter przy pomocy wypracowania siedmiu prostych nawyków. Jak objąć inspirujące przywództwo na poziomie osobistym, interpersonalnym oraz managerskim?

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki, Stephen R. Covey w „7 nawyków skutecznego działania” przedstawia inne i niecodzienne spojrzenie na rozwój osobisty. Barwne i wiarygodne przykłady oraz przystępny język zachęcają do lektury.

Fastlane milionera – MJ DeMarco

Polecana szczególnie ludziom młodym, ambitnym oraz przedsiębiorczym. „Fastlane milionera” to idealna pozycja dla poszukiwaczy własnego sposobu na sukces w biznesie. Pełna pozytywnej energii i siły do działania. Przekonaj się, jak sensownie rozwijać własny biznes oraz jak stać się milionerem. Bogactwo jest procesem, a nie wydarzeniem. Sam autor znajduje się pośród 1% najbogatszych Amerykanów.

Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka – Robert B. Cialdini

Przetłumaczona na ponad 25 języków i sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy pozycja z dziedziny psychologii społecznej prezentująca techniki oraz metody wywierania wpływu na innych ludzi.

Polecana szczególnie osobom, które pragną dowiedzieć się więcej o zachowaniach ludzkich oraz wykorzystać nabytą wiedzę do osiągania zamierzonych celów. Poparta wieloma przykładami z życia codziennego. Przekonaj się, jak nakłonić drugą osobę do zmiany sposobu postępowania a także samemu obronić się przed wpływem innych.

Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka – Ekaterina Walter

Lubisz książki motywacyjne? Napisana przez jedną z najbardziej wpływowych specjalistek z zakresu biznesu i marketingu pozycja. „Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka” pokaże nam, jak należy kierować firmą nastawioną na sukces.

Przekonaj się, jak zwiększyć konkurencyjność firmy, wprowadzać innowacje oraz piąć się po szczeblach kariery zawodowej. Opisanych w książce pięć prostych zasad z pewnością pomoże nam osiągnąć sukces na miarę Marka Zuckerberga.

Dowiedz się więcej: Najlepsze sposoby na motywowanie pracowników >>

HYGGE – Marie Tourell Soderberg

Niezwykle relaksująca i wyciszająca książka, która jednocześnie inspiruje do działania. Pełna dobrych porad lektura pokaże nam zwyczaje panujące wśród Duńczyków będących hyggelig. „HYGGE – Duńska sztuka szczęścia” to niezwykle piękna i autentyczna opowieść, która opisuje, jak nauczyć się wymawiać, odnajdywać i tworzyć hygge. Poznaj magiczną sztukę szczęścia, pozwól wprawić się w dobry nastrój i ucieknij na chwilę od codzienności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ