Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
14 Kwi, 2018 - 00:08
Najlepsze książki motywacyjne w 2019 roku

Najlepsze książki motywacyjne w 2019 roku

Mariola Krzyżak

Zastanawiasz się, które książki motywacyjne są godne uwagi i warto je przeczytać w roku 2019? Odkryj listę książek, dzięki którym ruszysz z miejsca i zmienisz swoje życie na lepsze! Być może staną się one doskonałym motorem do działania i źródłem inspiracji w dążeniu do wyznaczonego celu.

Będąc zmobilizowanym i skoncentrowanym na danym celu, łatwiej jest osiągnąć sukces. Kluczem do działania i wytrwania w swoich postanowieniach jest bowiem odpowiednia motywacja. Gdzie jej szukać i jak ją utrzymać? W jaki sposób żyć dążyć do samospełnienia w życiu prywatnym i zawodowym?

Książki motywacyjne to jeden ze sposobów na rozwój osobisty. Są niezaprzeczalnym źródłem wiedzy, a po ich przeczytaniu na nasze dotychczasowe działania i wyznaczone cele prawdopodobnie spojrzymy z zupełnie innej perspektywy. Oto lista najlepszych pozycji, które nas zainspirują i zmotywują do podjęcia nowych działań i wyzwań w 2019 roku.

Książki motywacyjne godne przeczytania w 2019 roku

Unf*ck yourself. Napraw się! – Gary John Bishop

Mocny tytuł wskazuje na problem, który w mniejszym lub większym stopniu dotyka nas wszystkich. „Wewnętrzny krytyk” nieustannie toczy w naszych głowach monolog często będący przyczyną naszego gorszego samopoczucia czy niższej samooceny.

Bishop w prosty, lecz niebanalny sposób pokazuje nam jak przestać myśleć negatywnie i uwierzyć w siłę własnych możliwości. Pomaga w zaprzestaniu hamowania swojego potencjału przez podporządkowywanie się głosowi z tyłu głowy, który zbyt często powtarza „to się nie uda”.

Dowiedz się więcej: Motywacja – klucz do sukcesu >>

Odpuść sobie i żyj – Fabrice Midal

Midal z właściwą dla siebie przekorą przekonuje nas, że nic nie musimy! Brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe? Autor udowadnia, że jest inaczej. Najlepszy z nauczycieli medytacji na świecie przekonuje, że odpuszczanie sobie może znacznie poprawić komfort naszego życia i pomóc nam w walce z przytłaczającym stresem.

Jak nauczyć się wrzucania na luz na co dzień? Po przeczytaniu książki może okazać się to znacznie łatwiejsze, niż nam się wydaje.

Trening Ikigai – Garcia Hector, Miralles Francesc

Po sukcesie duńskiej filozofii życia hygge przychodzi czas na japońskie Ikigai, które często bywa kojarzone z sekretem długowieczności mieszkańców tej części świata. W prezentowanej książce autorzy po podróży po Japonii dzielą się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, tworząc autorski program samodoskonalenia.

Przedstawione propozycje ćwiczeń pomagają w codziennym podnoszeniu motywacji do realizowania swoich celów i znalezienia pasji oraz sensu życia.

Kurs pozytywnego myślenia. Jestem pozytywnym wojownikiem – Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska to jedna z najsłynniejszych polskich podróżniczek, dla której odwiedzanie różnych zakątków świata pozwoliło na zgromadzenie ogromnej wiedzy o człowieku.

Przez lata napisała wiele książek, które szybko stawały się bestsellerami. W kolejnej z nich pomaga w nauczeniu się pozytywnego myślenia i odszukania własnego celu w życiu. Pawlikowska w prosty sposób próbuje uświadomić nam, że szczęście to kwestia wyboru.

W pogoni za wielką rybą – David Lynch

Genialny reżyser w swojej książce dzieli się swoimi przemyśleniami na temat kreatywności czy medytacji. Lynch na przykładzie swoich artystycznych doświadczeń pokazuje, w jaki sposób realizować swoje cele, obudzić chęć do działania czy rozbudzić w sobie kreatywność.

Taka pozycja to nie tylko ciekawostka dla fanów reżysera, ale także doskonała lekcja dla każdego, kto chce żyć pełniej.

Być szczęśliwym na Alasce – Rafael Santandreu

Santandreu w swojej książce próbuje pokazać nam, że szczęście zależy jedynie od nas, a nie od tego, jakie okoliczności towarzyszą naszemu życiu w danym momencie. Możemy być zadowoleni i pogodni nawet na mroźnej Alasce. Jak uzyskać taki stan ducha? Zdaniem autora potrzebujemy do tego bardzo niewiele.

ZOBACZ RÓWNIEŻ