ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
17 Paź, 2019 - 15:13
Najlepsze ekspresy ciśnieniowe – sprawdź, jakie powinny mieć funkcje

Najlepsze ekspresy ciśnieniowe – sprawdź, jakie powinny mieć funkcje

ARTYKUŁ PARTNERA

Szukasz ekspresu idealnego? Liczy się dla ciebie stylowy design, nowoczesna technologia, bogactwo opcji, ale też rozmiar sprzętu i jego cena? Sprawdź, jakie urządzenia możesz znaleźć obecnie na rynku i dowiedz się, jakie funkcje powinny mieć najlepsze ekspresy ciśnieniowe.

Ekspresy ciśnieniowe – podstawowy podział

Zanim kupimy ekspres ciśnieniowy, warto uświadomić sobie, jaki mamy wybór. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, producenci prześcigają się w coraz to nowych, bardziej funkcjonalnych rozwiązaniach i ciekawszym designie. Prawda jest taka, że od wszystkich tych cech zależy cena urządzenia. Im więcej funkcji, tym model ekspresu jest droższy.

To, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to rodzaj ekspresu. Może być niskociśnieniowy, wytwarzający ciśnienie maksymalnie do sześciu barów, lub wysokociśnieniowy. W tej drugiej grupie znajdziemy ekspresy kolbowe, automatyczne i na kapsułki.

Ekspresy niskociśnieniowe

To zazwyczaj modele przelewowe, niegdyś nazywane filtrowymi. Są tanie i zajmują naprawdę mało miejsca. Kawa nie jest w nich przygotowywana pod ciśnieniem, tylko kilkukrotnie podgrzewana. Smak przygotowanego w ten sposób napoju może nas więc nieco zaskoczyć. Poza tym przyrządzenie w ekspresie niskociśnieniowym takich kaw jak cappuccino, latte czy flat white będzie utrudnionym zadaniem.

Ekspresy wysokociśnieniowe – kolbowe, automatyczne oraz na kapsułki

W ekspresie kolbowym woda pod ciśnieniem jest wtłaczana do kolby, w której znajduje się zmielona kawa, dzięki czemu następuje ekstrakcja. Kawa smakuje znacznie lepiej niż z ekspresu przelewowego, ale czyszczenia i pielęgnacji urządzenia mamy sporo. Należy czyścić wszystkie elementy po każdym użyciu.

Lepszym rozwiązaniem są automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Posiadają wiele przydatnych funkcji – choćby opcję mielenia ziaren tuż przed zrobieniem kawy czy spienianie mleka. Przygotowana w nich kawa cieszy wspaniałym aromatem i smakuje wybornie. Niestety, nagrzanie ekspresu pochłania dużo czasu. Ekspres ciśnieniowy automatyczny zajmuje też sporo miejsca w kuchni.

Inaczej jest z ciśnieniowymi ekspresami do kawy na kapsułki, na przykład firmy NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Zajmują mało miejsca, są zdecydowanie tańsze od urządzeń automatycznych i parzą pyszną kawę w zaledwie 30 sekund. Jednym z modeli wartych zainteresowania jest ekspres ciśnieniowy Krups.

Ekspres ciśnieniowy NESCAFÉ® Dolce Gusto® Esperta

Niewielkie rozmiary oraz brak konieczności czyszczenia po każdym użyciu to niewątpliwie spore atuty tego ekspresu. Możemy w nim przygotować ponad 30 wyśmienitych napojów, zarówno na gorąco, jak i na zimno. Ciśnienie do 15 barów umożliwia uwolnienie prawdziwego aromatu kawy. Na uwagę zasługuje także opcja przygotowania swojej ulubionej kawy bez konieczności ruszania się z kanapy. Przy użyciu smartfona i aplikacji NESCAFÉ® Dolce Gusto® możemy to zrobić zdalnie!