Urszula Stanisławska-Hunek
Urszula Stanisławska-Hunek
18 Cze, 2017 - 00:00

Najlepsze darmowe aplikacje dla kobiet

Urszula Stanisławska-Hunek

Darmowe aplikacje ułatwiają życie wielu kobietom. Poniżej przedstawiamy kilka dobrych aplikacji, które na pewno przypadną do gustu każdej kobiecie.

Darmowe aplikacje ciążowe

Aplikacje ciążowe spełniają funkcję notatnika i kalendarza w jednym. Przypominają o braniu tabletek, o wizycie lekarskiej, sprawdzą Twoją wagę a nawet pomogą wysłać zdjęcie usg do całej rodziny.

Jedną z najczęściej polecanych aplikacji jest Moja ciąża z E-dziecko.pl (sprawdź tutaj). Ta aplikacja jest całkowicie darmowa i bardzo prosta w użytkowaniu. Zawiera praktyczne porady oraz filmy pozwalające lepiej przyswoić przyszłej mamie wiedzę o dziecku.

Drugą polecaną aplikacją jest Asystent ciążowy (sprawdź tutaj), Polska wersja anglojęzycznej Pregnancy Assistant. Zawiera wszystkie informacje, które są potrzebne na temat dzieci, porodu oraz opisy poszczególnych tygodni ciąży.

Dowiedz się więcej: TOP 7: Darmowe aplikacje dla mam >>

Aplikacje do mierzenia cyklu

Miesiączka towarzyszy każdej kobiecie do niemalże 50 roku życia. W tym zakresie kobietom ułatwiają życie nie tylko koncerny higieniczne, które często wypuszczają na rynek nowe produkty wspomagające cykl menstruacyjny, ale również technologia, która pomaga kontrolować cykl menstruacyjny.

Do takich aplikacji zaliczają się np.:

  • Kalendarz Miesiączka (sprawdź tutaj),
  • Fertility Friend (sprawdź tutaj),
  • MyPill (sprawdź tutaj),
  • Tampon Timer (sprawdź tutaj).

Każda z tych darmowych aplikacji pełni inną funkcję. Kalendarz Miesiączka to przykład prostej aplikacji pozwalającej na śledzenie cyklu i zapisywanie kolejnych objawów.

Fertility Friend to bardziej zaawansowane narzędzie, szczególnie przydatne parom, które planują ciążę lub korzystają z mierzenia płodności jako metody antykoncepcji.

MyPill to przykład połączenia kalendarza do śledzenia cyklu z bardzo przydatną „przypominajką” dla kobiet korzystających z antykoncepcji hormonalnej. 

Tampon Timer natomiast przypomina o prawidłowej higienie w trakcie samej miesiączki.

Promocje kupony

Ciekawą propozycją są także aplikacje oferujące możliwość skorzystania z szerokiej gamy kuponów rabatowych i promocji. Do takich należy bezpłatna apka Qpony.pl (sprawdź tutaj), która daje możliwość korzystania z aktualnych zniżek, promocji, rabatów i promocji.

Współpracuje z największymi markami funkcjonującymi na rynku – w tym McDonalds, KFC, IKEA, NorthFish, Da Grasso, Subway i wielu innych. Aplikacja umożliwia także przeglądanie gazetek promocyjnych sklepów prawie 30 sieci handlowych. Dzięki temu ułatwia polowanie na okazje.

Dowiedz się więcej: Przydatne aplikacje na telefon dla mężczyzn >>

Qute – zapytaj, co lepsze

Zadaniem aplikacji Qute (sprawdź tutaj) jest porównywanie stylów modowych. Dzięki wklejeniu własnych fotografii można uzyskać opinie innych użytkowników, którzy głosując opowiadają się za jedną z propozycji. Nie masz się w co ubrać? Nie wiesz, czy elementy stylizacji pasują do siebie? Zapytaj innych przez Qute!

To nie jedyna funkcja, którą można zobaczyć w aplikacji. Qute pozwala na realizację zakupów przez Internet, a dzięki wspaniałej funkcji wirtualna szafa, umożliwia schowanie każdej stylizacji, która wpadnie nam w oko, do odpowiedniej szuflady.

Aplikacja Qute używana jest również w celach badań konsumenckich oraz testów A/B. Dostępna jest zarówno na Androida jak i iOS’a.

Pudełko na gwarancje – przejęcie kontroli nad chaosem

Ta darmowa aplikacja pozwala na przechowywanie kopii dowodu zakupów (paragonów, faktur itd.). Dzięki aplikacji Pudełko na gwarancje (sprawdź tutaj), można sprawdzić kiedy upływa termin ważności gwarancji a za zebranie jak największej ilości dowodów zakupu, otrzymuje się szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród i wzięcie udziału w wielu promocjach.

Darmowe aplikacje mogą bardzo ułatwić życie. Każda kobieta posiadająca smartfon powinna posiadać w nim po jednej takiej aplikacji, która posłuży za notatnik, kalendarz i informator w jednym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ