Sylwia Łysak
Sylwia Łysak
24 Wrz, 2017 - 01:00
Po czym poznać najlepsze biura podróży?

Po czym poznać najlepsze biura podróży?

Sylwia Łysak

Szukasz wycieczki last minute i chciałbyś pojechać na nią z zaufanym biurem podróży? Sprawdź, po czym poznać najlepsze biura podróży i które z nich są najbardziej doświadczone.

Podczas poszukiwania ofert wakacyjnych podróży napotykamy propozycje od rożnych organizatorów. Niektórzy z nich są nam znani bardziej, a inni mniej. Wyjaśniamy, po czym poznać najlepsze biura podróży i na co szczególnie zwrócić uwagę. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję, upewnijmy się co do poniższych punktów.

Dobre biura podróży – jak je znaleźć?

Najlepsze biura podróży są do siebie pod pewnymi względami bardzo podobne. Praktycznie wszystkie firmy, które można tak nazwać mają własne strony internetowe z indywidualnie zaprojektowanymi wyszukiwarkami ofert. Witryny te są bogate nie tylko w oferty wczasów, wycieczek i obozów, ale też przedstawiają informacje o firmach i ich historii oraz zdobytych przez nie nagrodach i wyróżnieniach. Jak rozpoznać t najlepsze?

Aktualna licencja

Biuro podróży z którym warto wyjechać na wczasy posiada odpowiednią licencję dostępną do wglądu w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (sprawdź tutaj). Jeżeli dane biuro nie jest tutaj zarejestrowane, toczy się wobec niego postępowanie mające na celu wykreślenie z rejestru lub wyświetla nam się powiadomienie o zakazie prowadzenia działalności przez to biuro – natychmiast zrezygnujmy z jego usług.

Pełna obsługa online

Godne uwagi biura podróży pozwalają na założenie konta klienta na stronie internetowej, na którym widoczne są opłacone rezerwacje, szczegóły wykupionych wyjazdów i zindywidualizowane propozycje nowych wycieczek. Niektóre z najlepszych biur mają też własne aplikacje mobilne dla stałych klientów.

Dowiedz się więcej: 20 przydatnych aplikacji dla każdego podróżnika >>

Sprzedaż dostępna w różnych wymiarach

Najlepsze biura podróży mają również bardzo rozbudowaną sieć sprzedaży – ich wczasy i wycieczki zagraniczne można wykupić w internecie, salonach w dużych miastach wojewódzkich oraz tzw. placówkach partnerskich (małych biurach podróży sprzedających oferty różnych organizatorów).

Oferty first minute

Poszczególne oferty są też opatrzone rozmaitymi gwarancjami dla klientów. Dobre polskie biura podróży zawsze organizują promocje first minute – wycieczki last minute są domeną wielu, również mniej sprawdzonych organizatorów.

Rezerwacje tylko u sprawdzonych i znanych partnerów zagranicznych

Warto podkreślić, że touroperatorzy zwracają obecnie dużą uwagę na dokonywane rezerwacje u partnerów zagranicznych – ci najlepsi, dbają o współpracę ze znanymi i rzetelnymi liniami lotniczymi czy hotelami cieszącymi się nieskazitelną opinią.

Składki odprowadzane do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Dodatkowo, najlepsze biura podróży dbają o bezpieczeństwo swoich klientów i składają regularnie co miesiąc deklarację do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego).

Zadaniem TFG jest zwiększenie bezpieczeństwa Polaków. Opłacane składki pokryją ewentualne szkody wynikające z upadłości danego biura podróży – dzięki temu Polacy wrócą do kraju bezpiecznie i otrzymają zwrot kosztów wycieczki (w 100%).

Dowiedz się więcej: Jak wybrać dobre i bezpieczne biuro podróży >>

Najlepsze biura podróży a portale internetowe

Dobre biuro podróży łatwo poznać po tym, że podróże przez nie organizowane sprzedawane są na portalach Wakacje.pl, Fly.pl i Travelplanet.pl. Jest to o tyle ważne, o ile serwisy te udostępniają jedynie oferty touroperatorów o nieposzlakowanej opinii.

Biura podróży, które chcą z nimi współpracować podlegają szczegółowej weryfikacji oraz czasowym kontrolom. Jeśli więc trafiliśmy na ciekawą i opłacalną ofertę wycieczki last minute, sprawdźmy najpierw, czy jest ona zaprezentowana w jednym z tych serwisów. Jeżeli tak, oznacza to, że biuro organizujące wycieczkę jest sprawdzone i wiarygodne. To najprostszy sposób na sprawdzenie touroperatora bez konieczności zaglądania do szczegółowych danych na jego temat.

Podsumowując, najlepsze biura podróży to wszystkie te, które mają duże, rozbudowane serwisy www z własnymi wyszukiwarkami. Ich wycieczki zagraniczne można kupić tak w internecie, jak i poza nim – w firmowych lub partnerskich salonach. Posiadają też odpowiednie licencje, które z łatwością można potwierdzić w dedykowanych ku temu serwisach internetowych.

Dobre biura podróży sprzedają swoje oferty w serwisach Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl, a te najlepsze są dodatkowo wyszczególnione w dedykowanych ku temu rankingach. Ponadto, rzetelne biuro podróży regularnie odprowadza składki do TFG.

Zwracając uwagę na wszystkie te aspekty nie będziemy mieli wątpliwości z kim warto wyjeżdżać i jak poznać najlepszych touroperatorów funkcjonujących w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ