Martyna Markiel
Martyna Markiel
29 Cze, 2017 - 16:10

Najdziwniejsze hotele w Polsce i na świecie

Martyna Markiel

Poznaj najdziwniejsze hotele w Polsce i na świecie. Przedstawiamy ranking najbardziej niezwykłych hoteli!

Masz dość tradycyjnych noclegów? Hotel może być czymś więcej niż tylko miejscem do spania podczas kolejnego urlopu czy też podróży biznesowej. Naprawdę niepowtarzalne miejsce może sprawić, że nasz pobyt stanie się niezwykle emocjonujący i na długo zapadnie nam w pamięci.

Najdziwniejsze hotele zaskakują zarówno z zewnątrz jak i w środku, zmieniając noc z dala od domu w jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne doświadczenie. Przekonaj się, jakie atrakcje czekają na gości najbardziej nietypowych hoteli, zarówno w Polsce jak i na świecie.

Hotel Blow Up Hall 5050, Poznań

 

Hotel Blow Up Hall 5050 (sprawdź tutaj) to istne dzieło sztuki w samym sercu Poznania. Nietypowe miejsce łączy luksus z innowacyjnymi technologiami. Wszystko to w formie niezwykłego i osobistego eksperymentu artystycznego. W tym oryginalnym hotelu nie ma recepcji, a pokoje nie mają numerów.

Zamiast klucza goście otrzymują iPhone, który pozwala im znaleźć pokój i uzyskać do niego dostęp. Blow Up Hall zaprojektowany został tak, aby zapewnić swoim gościom niezapomniane doznania. Awangardowe, efektowne wnętrza i nietypowy design przyciąga co roku licznych miłośników niezwykłych miejsc.

Dowiedz się więcej: Najlepsze wyszukiwarki hoteli i noclegów na świecie >>

Faktum Hotels, Szwecja

 

Hotel Faktum (sprawdź tutaj) w Göteborgu, drugim co do wielkości mieście w Szwecji, to hotel chyba w najszerszym tego słowa znaczeniu. Poszukiwacze niepowtarzalnego snu mają do dyspozycji 10 „miejsc hotelowych”, które zarezerwować można tylko i wyłącznie online. W hotelu Faktum nie zastaniemy jednak satynowej pościeli. W rzeczywistości, nie powinniśmy się jej w ogóle spodziewać.

Do dyspozycji mamy natomiast zabrudzony śpiwór w parku, stos brudnych gazet pod linią tramwajową, zimną ławkę parkową lub brudny koc pod stadionem piłkarskim. Faktum Hotels pozwoli nam się przekonać, jak wygląda noc bezdomnych, których w Göteborgu szacuje się blisko 3.900.

Arthotel „Lalala”, Sopot

 

Kolejny niezwykły obiekt w Polsce. Arthotel „Lalala” (sprawdź tutaj) to coś więcej niż tylko hotel. To prawdziwa galeria sztuki. Opisywane jako „mekka kolekcjonerów wrażeń”, to niezwykłe miejsce w Sopocie zapewni nam niezapomnianą noc i wrażenia.

Siedem unikalnych pokoi nad morzem, każdy zaprojektowany jest przez innego artystę. Goście wybierać mogą spośród pełnych mrocznego niepokoju wnętrz, poprzez pokój przypominający spełnienie dziwacznego snu, aż po miejsce, gdzie wszystko wypełnia biel. Idealne miejsce dla poszukiwaczy najdziwniejszych hoteli oraz dla artystycznych dusz.

Dowiedz się więcej: TOP 7: Poznaj ciekawe miejsca na Śląsku >>

Water Discus Hotel, Dubai

 

Jeden z najbardziej oczekiwanych hoteli na świecie. Podwodny hotel Water Discus Hotel (sprawdź tutaj) składać ma się z dwóch poziomów – podwodnego, usytuowanego na głębokości około 10 metrów poniżej poziomu morza, oraz nadwodnego, wybudowanego na wąskich podporach, w których znajdować mają się windy oraz schody. Na dachu przewidziano także między innymi lądowisko dla helikopterów i śmigłowców.

Zbudowany na rafie koralowej hotel pozwoli na podziwianie zarówno morskich głębin jak i jednocześnie korzystanie z uroków Dubaju. Dolny poziom zakłada 21 luksusowych apartamentów, które dodatkowo obracać będą się wokół własnej osi, zapewniając gościom spektakularne i niezapomniane widoki. A co jeszcze? Podwodne pojazdy, luksusowe restauracje i morskie życie na wyciągnięcie ręki.

Dowiedz się więcej: Meble hotelowe pud lupą, czyli jak rozpoznać dobry nocleg >>

Hotel Costa Verde, Kostaryka

 

Ten znajdujący się w pobliżu miasta Quepos na Kostaryce hotel zaskoczy każdego z nas. Zamiast zakwaterowania w tradycyjnym pokoju, Hotel Costa Verde (sprawdź tutaj) oferuje nocleg na pokładzie Boeinga 727.

Dwupokojowy apartament w zawieszonym na drzewie samolocie to idealne miejsce dla poszukiwaczy przygód. Ciesz się wieczorem na tarasie popijając lampkę wina i obserwując swoich nietypowych sąsiadów: leniwce, tukany oraz małpy.

Levin Iglut, Finlandia

 

Marzysz o noclegu w szklanym igloo? Na liście najdziwniejszych hoteli nie powinno zabraknąć hotelu Golden Crown Levin Iglut (sprawdź tutaj). Otoczone oszałamiającą scenerią i niezwykłym krajobrazem szklane igloo Levi Igloos pozwalają podziwiać cuda przyrody, gwarantując jednocześnie niezapomniane wrażenia.

Każde igloo znajduje się w niewielkiej odległości od miejscowości wypoczynkowej Levi i dysponuje aneksem kuchennym wyposażonym w zestawy śniadaniowe, kominkiem, wanną z hydromasażem, z której podziwiać możemy gwiazdy i podwójnym łóżkiem z regulowanymi podgłówkami zapewniającymi optymalne oświetlenie. Okna są izolowane i podgrzewane, aby chronić przed mrozem, a dodatkowe zasłony zapewniają prywatność. Idealne miejsce na niezapomniane wakacje i odpoczynek.

Hotel de Glace, Kanada

 

Najciekawsze i najdziwniejsze hotele świata oferują także nocleg w niezwykłym środowisku, które przypomina życie Eskimosów. Magiczna atmosfera z dala od zgiełku miasta i oryginalnie zaprojektowane pokoje kuszą gości Hotelu de Glace (sprawdź tutaj) w Quebec.

Wszystko wykonane zostało tu z lodu. Ściany, łóżka, krzesła, stoliki, oświetlenie, wazony a także lodowe bary i zjeżdżalnie. Niecodzienne, wyjątkowo mroźne i niesamowite wrażenia – Hotel de Glace to prawdziwa architektura przejrzystości i światła. Ze względu na topienie się lodu, czynny jedynie przez trzy zimowe miesiące hotel budowany jest każdego roku od nowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ